Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 146
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Oczywiście jeśli możesz sobei pozwolić na d7100 to może nie ma się co zastanawiać. Nawet jeśli nie wykorzystasz potencjału body dzisiaj to może jutro.
    I to jest sedno sprawy. Nie ma obowiązku przechodzenia "drabinki" od mniej do bardziej zaawansowanego sprzętu. Wszystko rozbija się o pieniądze, nie można kupić zbyt zaawansowanego body Podobnie jak nie kupisz takiego, który będzie posiadał tylko i wyłącznie to czego potrzebujesz i co będziesz używał.

  2. #22

    Domyślnie

    kiedyś wykładowca na kursie fotografii pytany o body, obiektywy itp, zawsze odpowiadał, kup najlepszy na jaki Cię stać.
    D810 | N 105 2.8 micro | N 24-70 2.8 | N 85 1.8 | N 50 1.4 | SB-900 |
    FUJI XT-1 | 18-55 | 23 1.4 |

  3. #23

    Domyślnie

    Dla laika wiele funkcji dostepnych w wyzszych modelach aparatow bedzie niewykorzystywana i spowoduje przytloczenie "z czym to jesc, kiedy, po co" . Nie twierdze ze nie nalezy kupowac body ktore przerasta nasze umiejetnosci, ale z tego co zaobserwowalem, to moi znajomi zdecydowanie szybciej uczyli sie obslugi prostszych aparatow. Po prostu na poczatek poswiecali czas najwazniejszym funkcjom bo wodotryskow nie mieli.

  4. #24

    Domyślnie

    Jakież to znowu funkcje z nowych aparatów spowodują przytloczenie użytkownika ? Z tego co wiem to w fotografii na codzień używa się ustawienia ustawień przysłony, migawki i ISO aby wykonać poprawną ekspozycję. Do tego ewentualnie tryb pomiaru światła, autofocusa... Reszta funkcji to dodatki, które nie są głównym powodem tego, że puszka jest droższa. Płaci się za dobrą matrycę, dobry autofocus, dobrą ergonomię itp... Niech nikt nie mówi, że D7100 jest aparatem, który trudno opanować. Lustrzanka jak każda inna. Kupujesz, bierzesz do łapy, oswajasz się z guzikologią i idziesz robić zdjęcia. Jeśli jest to Twoja pierwsza pucha, to uczysz się poprawnie ustawiać ekspozycję, odpowiednio kadrowac, posługiwać się przysłona, głębia ostrości... A w tym napewno lepsza pucha nie będzie przeszkadzać
    D0,7k | N2470 |S14 2.8 | N50 1.8D | N80200 4,5 AI || D80 | N18105vr
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #25

    Domyślnie

    Też jestem zdania że lepsza pucha nie utrudni nauki fotografowania, a tylko pomoże robić dobre zdjęcia. Jak kogoś stać na d7100 i będzie miał czas obrabiać rawy to szczerze polecam to body. Oczywiście wielu z Was zrobi rybką dobre zdjęcia używając aparatu w telefonie i jednego źródła swiatla, ale amator potrzebuje do tego dobrego sprzętu.

  6. #26

    Domyślnie

    Dobra pucha ułatwia naukę. To co dla mnie było najważniejsze pomiędzy 5100 a 7100 to wizjer. Po prostu więcej widać co bardzo ułatwia kadrowanie. Im lepsza puszka tym lepszy wizjer.

  7. #27

    Domyślnie

    Również jestem zdania, że jeśli tylko Cię stać, to bierz d7100, jeżeli ma Cię przytłoczyć czymś ten aparat, to przytłoczy pewnie każdy inny. Jedyne co może przemawiać na korzyść D3xxx, D5xxx poza naturalnie ceną... będzie waga i gabaryty samego body. Może w tabelkach różnice nie są znaczące, ale w praktyce odczuwalne... do ergonomii każdego z aparatów da się przyzwyczaić i uznać tą właśnie za "optymalną"... ale pierwsze wrażenie jest też ważne - jeśli masz możliwość pomacaj te aparaty być może to da Ci pogląd na to czym będzie Ci się przyjemniej fociło - a w końcu o to w tym wszystkim chodzi.
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  8. #28

    Domyślnie

    Ja tam nie odradzam zakupu D7100, broń Boże... Ale masa ludzi zaczynających od puszek przewyższających funkcyjnie wiedzę "operatora", zamiast szlifować podstawy zadaje masę innych pytań typu:
    - ile najlepiej punktów AF ustawić- 9, 21 czy może 51?
    - jak długą blokadę ostrości ustawić?
    - jaki obszar pomiaru centralnego będzie najlepszy?
    - którą kompensacje ekspozycji wybrać- dla całego kadru czy może dla tła?
    - jaka kolejność braketingu będzie najlepsza?
    - jak korzystać z korekty AF

    To tylko kilka które mi przyszły do głowy. Zresztą jako użytkownicy forum sami wiecie jak banalne pytania potrafią paść.
    Co do zakupu najdroższej puszki na jaką nas stać- bezsensowne do granic możliwości. Nie wiem po co mi D4s skoro nie potrzebuję tego co oferuje. Tylko po to, bo mnie stać? Dlatego to wielki bezsens. Lepiej kupować najdroższe szkła jakie możemy kupić. Zdecydowanie więcej dadzą.

  9. #29

    Domyślnie

    D7100 to nie d4. Body serii dxxxx są dla amatorów.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrx25 Zobacz posta
    D7100 to nie d4. Body serii dxxxx są dla amatorów.
    Akurat wymieniłem opcje ustawień z D7100...

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •