Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Nikon d3200 18mm-105mm

    Witam,

    zakupiłem lustrzankę Nikon d3200 18mm-105mm
    jest to mój pierwszy kontakt z takim aparatem.

    Prosiłbym o potraktowanie mnie łaskawie

    Mam kilka pytań:
    1 - Gdy obiektywem robię zbliżenie do jakiegoś punktu to jest to maksimum? Nie można wyciągnąć większego zooma dla danego punktu? Na aparacie "lupe+" klikam i przybliża mi się do danego punktu, ale gdy robię zdjęcie wraca do maksymalnego zooma z obiektywu.

    2 - Jak zrobić zdjęcie czarno białe?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Lustrzanki nie mają cyfrowego zoomu. Chcesz większe przybliżenie, to trzeba obiektywu o dłuższej ogniskowej.

    Co do zdjęć B/W - w instrukcji napisali - ustawić Picture Control na Monochromatyczne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plocki Zobacz posta
    1 - Gdy obiektywem robię zbliżenie do jakiegoś punktu to jest to maksimum? Nie można wyciągnąć większego zooma dla danego punktu? Na aparacie "lupe+" klikam i przybliża mi się do danego punktu, ale gdy robię zdjęcie wraca do maksymalnego zooma z obiektywu.
    Przycisk lupy na aparacie służy do powiększania wybranego fragmentu zdjęcia już zrobionego i zapisanego na karcie.
    Zoom w lustrzance to ogniskowa obiektywu i zapomnij o zoomie x24 lub więcej tak jak to oferują kompakty.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    80

    Domyślnie

    koledzy już odpowiedzieli a ja ze swojej strony doradzam przeczytanie instrukcji i to najlepiej tej sciągniętej ze strony Nikona bo ta w pudełku jest skrócona. A jeżeli chcesz iść na skróty to na nikon.pl jest zakładka fotoedukacja a w niej digitutor(wirtualny samouczek). Aha możesz poszukać w salonikach prasowych przewodnika po aparatch nikona, to taka kolorowa instrukcja ze zdjęciami. powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Są na prawdę przydatne.

    Aparat miał mieć możliwość nagrywania FullHD - czy aby nagrywać tą opcją należy wybrać największy rozmiar 1920x1080; 25p i to jest nagrywanie HD?
    Nikon d3200 18mm-105mm

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, 1920x1080 to jest FullHD
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    Przepraszam puciek, ale czym moje wymiary różnią się od Twoich, że napisałeś że nie jest to opcja FullHD podając te same wymiary?
    Nikon d3200 18mm-105mm

  8. #8

    Domyślnie

    Puciek Ci tylko napisał, że 1920x1080 to FHD a nie HD.
    Nikon

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Potocznie się przyjęło:
    1280 x 720 HD
    1920 x 1080 FullHD

    Co do przybliżenie lupą w trybie LV jest tylko po to żeby sprawdzić/potwierdzić sobie ostrość fotografowanego obiektu.
    D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •