Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    matko zakonczcie ten temat bo zaraz za autora zdjecia bedziemy robic o kazda bzdete pyta, przeczytaj instrukcje, linki ktore podali koledzy, dowiedz sie o trybach, i podstawowych parametrach: ISO, migawka, przesłona, WB itd
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  2. #32

    Domyślnie

    Lepiej niech autor pyta w jednym wątku, niż miałby za każdym razem otwierać dyskusję od nowa

    Poza tym, kto pyta, nie błądzi... Każdy od czegoś zaczyna. Tak trudno jest przejść obojętnie obok pozornie zbyt naiwnego pytania, tylko za każdym razem trzeba odsyłać ludzi do instrukcji, googla, wyszukiwarki? Jak już się stało, pytanie padło, to lepiej szybko i treściwie odpowiedzieć, niż mnożyć posty o niczym.

    do pytania o winietę:
    korzystając z photoshopa, szukaj tej opcji w filtrach, pod hasłem "korekta obiektywu"
    Ostatnio edytowane przez MackEstrite ; 03-10-2014 o 19:25
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  3. #33

    Domyślnie

    Kiedys spotkałem darmowy plugin do photoshopa, nazywał się chyba vignette corrector. Działał nawet z takim np irfan view.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MackEstrite Zobacz posta
    kto pyta, nie błądzi...
    Akurat w sieci jest tyle powtarzających się informacji, że wystarczy parę spokojnych wieczorów by przyswoić to o co pyta. Właśnie przez takie podejście w stylu "ach, nie mogę znaleźć to zapytam..." robi się masa syfu. Dosłownie syfu. I nie wierzę, że nie ma w sieci takich informacji bo sam osobiście je znalazłem już parę lat temu.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Akurat w sieci jest tyle powtarzających się informacji, że wystarczy parę spokojnych wieczorów by przyswoić to o co pyta. Właśnie przez takie podejście w stylu "ach, nie mogę znaleźć to zapytam..." robi się masa syfu. Dosłownie syfu. I nie wierzę, że nie ma w sieci takich informacji bo sam osobiście je znalazłem już parę lat temu.
    racja, jak ktos jest leniwy to nawet nie poszuka i zadaje pytania ze rece opadaja, instrukcja + rozne poradniki strony + checi + metoda prob i bledow - mozna wiele nauczyc sie samemu a niektorzy to chca by za nich szukac odpowiedzi, ktos powie ze od tego jest forum ale bez przesady zaraz ten wątek miałby 20 stron a autor i tak by sie niczego nie nauczyl skoro sam nawet nie sprobuje...
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  6. #36

    Domyślnie

    Wystarczą czyste chęci i częste zadawanie (aż do bólu) pytania "why". Wtedy nawet instrukcja zbędna.
    Nikon

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Akurat w sieci jest tyle powtarzających się informacji, że wystarczy parę spokojnych wieczorów by przyswoić to o co pyta. Właśnie przez takie podejście w stylu "ach, nie mogę znaleźć to zapytam..." robi się masa syfu. Dosłownie syfu. I nie wierzę, że nie ma w sieci takich informacji bo sam osobiście je znalazłem już parę lat temu.
    Cóż, ja zanim zadam pytanie na forum, staram się przeszukać internet i co mnie wtedy najbardziej irytuje? A no muszę przebić się przez setki nic nie wnoszących postów, na różnych forach wysoko pozycjonowanych, bo w każdym musi się znaleźć ktoś kto opierdziela za lenistwo, odsyła do googla czy produkuje posty nic nie wnoszące do tematu.

    Nie chcemy karmić lenia - to po prostu nie odpowiadamy, będzie lepiej dla wszystkich, zarówno autora wątku, który być może jednak odnajdzie odpowiedź na swoje pytanie, jak i dla kolejnych przypadkowych internautów którzy próbują się czegoś dowiedzieć pytając wyszukiwarkę o to samo.
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  8. #38

    Domyślnie

    Właśnie dzięki odpowiedzi większości użytkowników znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

    adrianek32 nie wypowiadaj się w moim temacie jeśli coś ci nie pasuje. Bo właśnie przez takich jak ty robi się syf na forum...
    Nikon d3200 18mm-105mm

  9. #39

    Domyślnie

    Jaki obiektyw powinienem kupic aby robić zdjęcie z dalszej odległości dobre ?
    obecnie mam 18-105 mm

    czy ten obiektyw 18-200 mm byłby dobry czy jeszcze za słaby ?


    70-300 mm jest lepszy od tego 18-200 ? Bo dziwne ale ten 70-300 mm jest o wiele tańszy od tego 18-200
    Ostatnio edytowane przez plocki ; 04-03-2017 o 12:33
    Nikon d3200 18mm-105mm

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •