Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7100 - Obiektyw?

    Witam,

    na wstepie przepraszam, bo wiem, ze takich tematow jest milion, ale kazdemu czlowiekowi wydaje sie, ze jednak jego potrzeby sa nieco inne i stad tez ten temat.

    1. Z fotografia mam tyle wspolnego co Canon EOS 350D + Ultrasonic EFS 17-85 (Macrp 0,35m/1.2ft) - cokolwiek to wszystko znaczy...
    2. Jesli chodzi o proces uczenia, to otwieram wszystkie mozliwe poradniki, czytam jaka funkcja za co odpowiada, zapominam polowe, ide testowac te pol, ktore zapamietalem, zapamietuje 70% z tej polowy i tak w kolko i wychodza calkiem ciekawe rzeczy - zobaczcie prosze zalaczniki, ale niestety jakosc jest juz dla mnie za slaba i nie chce juz mowic po calym dniu, ze na tym szumi, na tym slabo, tu brak kolorow, itp
    3. Niestety na sprzecie sie kompletnie nie znam, przejrzalem wszystko na YouTube forach itp. jedno to, inny tamto i wybralem Nikona D7100 z uwagi na jakos zdjec - nie potrzebuje filmow, gdyz mam GoPro do mojego uzytkowania, a aparat raczej biore tylko, kiedy gdzies jade z dziewczyna na wycieczke/podroz.
    4. Typ zdjec - jak widac na zdjeciach w zalacznikach: portrety na tle czegos ciekawego (dla mnie), landscape'y, lubie przyrode, mam psy, ktore uwielbiam fotografowac - generalnie zdjecia statyczne + czasami cos w ruchu, ale wydaje mi sie, ze do takich aktywnosci wystarczy Nikon anizeli Canon 70D ze swoim super swietnym trybem focusowania calej galaktyki na raz.
    5. Budzet to 3k PLN

    Takze krotki wstep mam za soba. Teraz jaki "szklo". Cos poczytalem, ale za wiele mi to nie mowi.

    Czy wystarczy mi jeden obiektyw uniwersalny? - do tej pory mialem jeden, ale nie wiem, co potrafia dwa
    Jesli dwa to jakie i czy do 3k kupie dwa (szczerze watpie) - bardzo zalezy mi na jakosci obiektywu, wole kupic teraz jeden za 3k, byc zadowolonym i za jakis czas kupic drugi, niz kupic dwa srednie i ciagle narzekac, ze cos tu cos tam nie gra.
    Mam jakis Teleobiektyw, ale chyba nigdy go nie uzylem, bo po prostu jeszcze chyba nie znam jego mozliwosci - takze odpuszczam.

    jaka jest roznica miedzy:

    Sigma 17-70 F2.8-4 DC MACRO OS HSM C
    a
    Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM

    A jak dopasuje np. 50/70-300?

    np taki.:
    Sigma 70-300 F4-5.6 DG OS

    Nie mam pojecia, czy beda dobre do Nikona D7100, bo nie wiem, ktore obsluguja "full-frame" itp i jeszcze nie bardzo wiem, o co z tym chodzi. Ale juz jutro bedzie lepiej.

    Piszcie Panowie propozycje

    PS tak jak napisalem - bardzo zalezy na jakosci - lepiej jeden swietny i nie narzekac, niz dwa lipne - ale na taki za 4,5k mnie nie stac
    PS2 drugi zawsze mozna dokupic pozniej
    PS3 - nie chce, aby szklo ograniczalo moja nauke i umiejetnosci


    Bede bardzo wdzieczny za pomoc i opinie.

    Pozdrawiam,
    Michal


    http://i.imgur.com/HLAGe1U.jpg
    http://i.imgur.com/j6m2iOv.jpg
    http://i.imgur.com/UT7FWAw.jpg
    http://i.imgur.com/ltzHQcE.jpg
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 23-10-2014 o 21:35 Powód: rozmiar zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz możliwość, to wybierz się do sklepu ze swoim aparatem i podepnij obydwa obiektywy. Zobaczysz jakie ogniskowe Ci pasują. A np. salon sigma oferuje usługę wypożyczenia obiektywu. Bierzesz go na weekend i sprawdzasz czy Ci się nada

  3. #3

    Domyślnie

    Nikon D7100 to świetny wybór - ale niestety nie jest to aparat pełnoklatkowy(Full Frame) a skromny DSLR, co nie zmienia faktu, że to najlepszy nikon z matrycą APS-c

    Co do obiektywu, to podążasz słusznym tokiem rozumowania, aczkolwiek niestety nie ma jednego, uniwersalnego szkła do wszystkiego, można zapłacić dużo, a i tak znajdą się zaraz ograniczenia.

    Ze szkieł które przytoczyłeś Sigma 17-50 f2.8 to jeden z lepszych wyborów jeżeli mówimy o stosunku Cena / Jakość. Jako, że raczej skupiasz się na szerokich kadrach, to warta rozważenia jest również, jeszcze jaśniejsza Sigma 18-35.

    Aczkolwiek jeżeli pewnego dnia zaczniesz się zastanawiać nad szkłem portretowym to wszyscy będą mówili Ci, że najlepszym wyborem będzie Nikkor 85 f1.8
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  4. #4

    Domyślnie

    Na początek również polecałbym Sigme 17-50/2.8
    A do tego lampę błyskową, której ewidentnie brakło na 3 -com zdjęciu. Tu najlepszym wyborem pod względem ceny do jakości będzie Metz 52 AF-1.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym brał Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM + Nikkora 85 f1.8 tylko, że troszkę byś musiał dołożyć.
    D5100 || N35 f/1.8G || N50 f/1.8G

  6. #6

    Domyślnie

    moze ja cos polece jako amator

    na wypady urlopowe Nikkor 18-105 VR troche ciemny ale na urlop w dzien kozak cenowo i jakosciowo

    tam gdzie ciemno to wystarzcy na DX Nikkor 35mm 1.8 piekna staleczka tez kozak

    jak 35 za malo to Nikkorek 50mm 1.8 G tez tani kozak

    jak tele potrzeba to chyba Nikkor 70-300 VR jest tez przyzwoity


    wcale nie trzeba wywalac kasy na drogie szkielka zeby miec fajne fotki

    chyba ze na tym sie zarabia to juz inna sprawa to mozna inwestowac w drogie szkla

    ja np na urlopy zabieram tylko stalke 35mm jak byl fx to 50mm

    bo i tak zdjecia obrabiam w domu na PC tzn kadruje zeby np smietnik nie rozwalil efektu pieknej plazy

    lub rozwalona kratka przy basenie

    24 pix daje naprawde wielkie pole manewru
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  7. #7

    Domyślnie

    Sigma 18-35 1,8 to chyba najlepszy optycznie wybór, ale wyczerpuje budżet a portretu dziewczynie nie zrobisz. To znaczy zrobisz, ale musisz podejść bliżej i z noska zrobi się nochal. Też czasami dobrze wygląda, ale nie wtedy kiedy sobie tego nie życzysz. Sigma 17-50 2,8 pokrywa w D7100 (DX) mniej więcej 26-75 a więc od "prawie" szerokiego kąta do lekkiego tele, a optycznie też jest świetna. Na początku używałem w duecie z Tamronem 70-300 mm f/4-5.6 VC i byłem naprawdę zadowolony. Nie wiem jak w tej chwili kształtują się ceny, ale wydaje mi się że 3k powinny wystarczyć na obydwa. Dodatkowy plus (przynajmniej dla mnie) - oba obiektywy posiadają stabilizację, która, szczególnie przy tele i moich dość niepewnych dłoniach już niejedno ujęcie uratowała.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje Panowie za wypowiedzi.

    Sigma 17-50 juz gdzies jest pakowana

    Pozdrawiam wszystkich i dam znac, jak sie sprawuje

  9. #9

    Domyślnie

    I jakie wrażenia?

  10. #10

    Domyślnie

    Chciałbym zaznaczyć, że jestem mocnym amatorem i to moja druga sesja.

    https://www.flickr.com/photos/127904...7648723333406/

    Ogólnie moje spostrzeżenia. Aparat robi genialne zdjęcia przy dobrym oświetleniu. Detale i kolory są naprawdę niesamowite. Kilka HDRów (body HDR z jpegow) także udało się zrobić i jestem z niektórych zadowolony.
    Wczoraj byłem niestety w skalnym mieście, gdzie były trudniejsze warunki oświetleniowe do zdjęć i zauważyłem, że Taki zestaw (nie mam zielonego pojęcia, jak działają inne zestawy - aparat + obiektyw) ma problemy z focusem.
    Używam single point AF celuję nim w oczy i przy portretach, kiedy celuję w oczy, zdjęcia potrafią nie być ostre - nawet przy F5.6. Niestety dużo mieszam z ustawieniami, sporo coś kombinuję i możliwe, że po prostu nie umiem tego dobrze zrobić.
    Nie używałem jeszcze żadnych filtrów ani osłony przeciwsłonecznej, ponieważ ich jeszcze nie mam. - stąd np. flary na niektórych zdjęciach.

    Ogólnie - Te zdjęcia, które wydaje mi się, że zrobiłem dobrze - są genialne.
    Gorsze oświetlenie - słaby AF lub moje umiejętności - chociaż za taką cenę body powinno pomóc amatorowi chociaż z focusem.

    Także bardzo dziękuję, ponieważ zestaw spisuje się genialnie, teraz muszę się po prostu uczyć.

    PS bez statywu w trudnym oświetleniu będzie cięzko.

    Pozdrawiam,
    Michał

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •