Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95

Wątek: jaka karta?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To może jeszcze 2x8 ??
    Długo jeszcze będziesz zadawał pytania, zamiast udzielać sensownych odpowiedzi ??
    Hmm... a to 2x16GB to nie jest sensowna odp?

    Twoim zdaniem lepiej mieć jedną dużą kartę np. 32GB a ja uważam (i nie tylko ja - patrz wcześniejsze dpowiedzi forumowiczów), że lepiej mieć dwie mniejsze np. 2x16GB. Dlaczego? Bo w razie uszkodzenia jednej karty z dymem pójdzie np. 250 zdjęć z D7100 a nie 500 czy 1000. Dla cb może to nie ma najmiejszego znaczenia ale dla kogoś już tak. Szczególnie jeżeli chodzi o zachowanie ważnych zdjęć, których nie chce się stracić. Ale to potrafi zrozumieć tylko ktoś, komu coś takiego się przytrafiło.

    P.S. Czy taka odp cb satysfakcjonuje czy może coś jeszcze wyjaśnić?
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 24-09-2014 o 08:46
    Nikon

  2. #12

    Domyślnie

    Nie rozumiem Panowie o co się tak napinacie? Jeden woli 2x32Gb inny 2x16GB. Moim zdaniem wszystko zależy od tego co się foci. Jak ma być dużo zdjęć gdzie z czasem krucho to lepiej dać 32GB na Nef a 16GB na kopię zapasową w jpg. Po to są dwa sloty aby zwiększyć ilość możliwych kombinacji.
    Kolejna sprawa to prędkość kart - nie dla każdego ma sens ładowanie kupy kasy w najszybsze na rynku karty. Moje 45MB/s jeszcze nigdy się nie zatkały. A serii jakoś nie oszczędzam. Osobiście wolę mieć więcej wolniejszych kart niż dwie super szybkie
    D610, D300s, N35mm f/2D, N85mm f/1.8, N55-200mm f/4-5,6, SB-700 i inne klamoty

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... a to 2x16GB to nie jest sensowna odp?

    Twoim zdaniem lepiej mieć jedną dużą kartę np. 32GB a ja uważam (i nie tylko ja - patrz wcześniejsze dpowiedzi forumowiczów), że lepiej mieć dwie mniejsze np. 2x16GB. Dlaczego? Bo w razie uszkodzenia jednej karty z dymem pójdzie np. 250 zdjęć z D7100 a nie 500 czy 1000. Dla cb może to nie ma najmiejszego znaczenia ale dla kogoś już tak. Szczególnie jeżeli chodzi o zachowanie ważnych zdjęć, których nie chce się stracić. Ale to potrafi zrozumieć tylko ktoś, komu coś takiego się przytrafiło.

    P.S. Czy taka odp cb satysfakcjonuje czy może coś jeszcze wyjaśnić?
    Hmm... a to zależy czy się robi w RAWach, czy dużo się robi seriami. Dwa sloty na karty to dużo więcej kombinacji zapisu zdjęć. Ogólnie rzecz biorąc, mogą być i 2x 16GB ale najlepiej Sandiska bo to najlepsze obecnie karty na rynku.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... a to 2x16GB to nie jest sensowna odp?
    A to niby jest ta "duża karta" ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A to niby jest ta "duża karta" ??
    Acha, czyli polecana przez cb 32GB karta jest "duża" ale polecane przeze mnie 2 karty po 16GB (łącznie mają tyle samo pojemności, co karta 32GB) takie już nie są? Przecież obie karty zmieszczą tyle samo zdjęć ale opcja z dwoma kartami zamiast jednej jest MZ bezpieczniejsza dla zdjęć w przypadku awarii.
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Acha, czyli polecana przez cb 32GB karta jest "duża" ale polecane przeze mnie 2 karty po 16GB (łącznie mają tyle samo pojemności, co karta 32GB) takie już nie są? Przecież obie karty zmieszczą tyle samo zdjęć ale opcja z dwoma kartami zamiast jednej jest MZ bezpieczniejsza dla zdjęć w przypadku awarii.
    Przy 2x 32GB w przypadku awarii nic nie straci, w porównaniu do 2x 16GB, gdyż-ponieważ-bo na 2 karcie będzie miała backup.

    Edyta: dodam tylko, że rozmiar karty zależy również od tego do czego używamy aparat, dla jednego 8GB to będzie dość, dla innego 2x32GB (64GB) to będzie jednorazowe wyjście (np. zdjęcia na rajdzie). W instrukcji pisze, że coś koło 191 zdjęć w największym RAWie wejdzie na kartę 8GB, nie wiem czy to mało dla autorki wątku.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 24-09-2014 o 14:24
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #17

    Domyślnie

    A'propos sandiska, ostatnio mi 2 sztuki SD 16GB padły (wersja extreme 95MB). Zakupione w dwóch różnych sklepach (Fotojoker i RTVEuro). Z CF (z D300)wszystkie działają od paru lat dobrze, jednak sandisk SD to loteria. Zakupiłem Toshiby, działają sprawnie już pół roku.
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... a to 2x16GB to nie jest sensowna odp?

    Twoim zdaniem lepiej mieć jedną dużą kartę np. 32GB a ja uważam (i nie tylko ja - patrz wcześniejsze dpowiedzi forumowiczów), że lepiej mieć dwie mniejsze np. 2x16GB. Dlaczego? Bo w razie uszkodzenia jednej karty z dymem pójdzie np. 250 zdjęć z D7100 a nie 500 czy 1000. Dla cb może to nie ma najmiejszego znaczenia ale dla kogoś już tak. Szczególnie jeżeli chodzi o zachowanie ważnych zdjęć, których nie chce się stracić. Ale to potrafi zrozumieć tylko ktoś, komu coś takiego się przytrafiło.

    P.S. Czy taka odp cb satysfakcjonuje czy może coś jeszcze wyjaśnić?
    W prostych zdaniach, które nie trudno zrozumieć, proponowane były 2 karty 32gb, a Ty na to napisałeś - "Nie lepiej 2x16GB?" Odpowiedź jest jedna - NIE LEPIEJ! Lepiej mieć 2x32GB! Czy może coś jeszcze wyjaśnić?

    Pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    W prostych zdaniach, które nie trudno zrozumieć, proponowane były 2 karty 32gb, a Ty na to napisałeś - "Nie lepiej 2x16GB?" Odpowiedź jest jedna - NIE LEPIEJ! Lepiej mieć 2x32GB! Czy może coś jeszcze wyjaśnić?
    JESZCZE LEPIEJ będzie 2x64GB zamiast 2x32GB, czyż nie?

    Jak się ma $ to czemu nie poszaleć z 2 kartami 64GB? Przy skromniejszym budżecie muszą wystarczyć 2x16GB. 2 x SanDisk Extreme Pro 95 MB/s 32GB to np. wydatek ponad 400 zł, na którego nie każdego stać. 16-tki to wydatek 200-250 zł. Poza tym wątpię by autorka tego wątku, ktora posiada taniego Kingstona, chciała wydawać ponad 400 zł na drogie karty Sandiska, które jej się tutaj poleca...

    Chciałbym JASNO podkreślić, że w moich poprzednich wypowiedziach chodziło mi wyłącznie o to, że lepiej jest mieć 2 (słownie DWIE) karty (nawet jak mają po 16GB) zamiast 1 (słownie JEDNEJ) o pojemności 32GB. MZ bezpieczeństwo zdjęć jest ważniejsze od pojemności bo prawa Muprhy'ego.... zawsze zadziałają.

    Czy teraz już WSZYSTKO JASNE? Czy może coś jeszcze wyjaśnić?
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 25-09-2014 o 10:14
    Nikon

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Chciałbym JASNO podkreślić, że w moich poprzednich wypowiedziach chodziło mi wyłącznie o to, że lepiej jest mieć 2 (słownie DWIE) karty (nawet jak mają po 16GB) zamiast 1 (słownie JEDNEJ) o pojemności 32GB
    Andrzejku, nikt tu nawet nie sugerowal zakupu jednej karty takze nic nie musisz podkreslac. Znow sprowokowales dyskusje ktora w ogole nic nie wnosi. Zarzucaszsz innym nabijanie postow ale z Toba w tym nikt nie wygra.

    2x32 gb to najsensowniejsza opcja. A wariant oszczednosciowy to 2x 2gb

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •