Close

Strona 11 z 80 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 800

Wątek: Lightroom 6

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    A juz chcialem placic...
    Czyli co - kupujemy 6.0 i z taka wersja zostaniemy "na zawsze", bez zadnych updateow, dobrze rozumiem?
    CC mnie nie interesuje.
    Ja to rozumiem tak, że będzie 6.1, 6.2, itd. ale tylko poprawki błędów. Nic już więcej nie dodadzą. Czyli tak, zostajemy z wersją 6 na zawsze.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielack Zobacz posta
    Gdzie znaleźliście aktualizację z 5.7.1 do 6?
    Darmową? Nie ma i nie będzie. Tak, jak nie było z 4 na 5. Jest update, chyba z dowolnej wersji, bo przy zakupie pytało jaką mam teraz wersję, ale płatny.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    Z tego co mówi Kelby live to
    - LR przyśpieszył bardzo bo korzysta z GPU
    - HDR tworzy sie jako 32 bit raw DNG więc pełna edycja z ogromną ilością informacji
    - panorama tworzy sie jako 32 bit raw DNG więc pełna edycja z ogromną ilością informacji
    - HDR i Pano robią sie w tle więc można robić kolejne rzeczy
    - stare Mac przyśpieszą bardzo bardzo w porównaniu do nowych bo retina ogranicza troszke przyrost /PC pewnie też
    Ad 1. Owszem, przyspieszył. Miejscami bardziej, miejscami mniej. Na ile korzysta z GPU, nie wiem, ale w ustawieniach jest taka opcja.
    Ad 2 i 3. Tak. Nawet suwak Exposure ma szerszy zakres +-10 zamiast standardowo +-5.
    Ad 4. Niby tak, ale w przypadku HDR - panoram jeszcze nie robiłem - chodzi tylko o ostateczne generowanie pliku. Podgląd w dodatkowym oknie blokuje inne rzeczy (logiczne).
    Ad 5. Nie mam Maca.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Ja to rozumiem tak, że będzie 6.1, 6.2, itd. ale tylko poprawki błędów. Nic już więcej nie dodadzą. Czyli tak, zostajemy z wersją 6 na zawsze.
    Ale chyba wersje .1, .2, to nie byly poprawki bledow, a jakies nowe ficzery, prawda?

    Co do szybkosci, to znalazlem takie cos:
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  5. #105

    Domyślnie

    Z dodatkowych rzeczy:
    - podczas instalacji LR kazał mi się zalogować na konto Adobe. Wcześniej tego nie było, przynajmniej wersji 4.
    - program "szpieguje" użytkownika, czyli przesyła do Adobe raporty o jego działalności w programie. Instalator uprzedza o tym pod koniec instalacji, mówi też, że można to gdzieś wyłączyć, ale jeszcze nie znalazłem gdzie.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    Ale chyba wersje .1, .2, to nie byly poprawki bledow, a jakies nowe ficzery, prawda?
    Różnie z tym bywało. Kiedyś znalazłem na stronie Adobe tabelkę z opisami, co która poprawka wprowadziła. NIe zawsze były to nowe funkcje. Teraz jakoś nie mogę tej tabeli znaleźć - Adobe ma jedną z najgorszych stron jeśli chodzi możliwość znalezienia czegokolwiek. Rzucają przed oczy to, co oni chcieliby żeby klient widział, a reszta jest ukryta.

  7. #107

    Domyślnie

    @Jarkod, kupiles pudelkowa czy CC?
    Bo sie tak zastanawiam (a uzywam LR kilka razy do roku tylko), ze moze te 10$/miesiecznie, to JEDNAK nie taki dramat?
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  8. #108

    Domyślnie

    Zainstalowałem tego CC... jak na razie żadnego przyspieszenia na i7 i z 16gb ramu... muli tak samo.

    Dobra jednak cofam, muli tak samo, jedynie co szybciej chodzi to korekcje w sekcji BASIC nie mają takiego laga po sporej postprodukcji jak w 5 ale na razie bez zmian. A hdry to to samo co tworzenie 32 bitowego pliku na Photoshopie z ta roznica że zachowuje dane obiektywu i aparatu, co można później wykorzystać do wczytania profili kolorów czy korekcji obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez DR_DRE ; 21-04-2015 o 23:07
    D7100 T11-16 S18-35 T60 T90 S50-150 OS dużo planów Parę zdjęć na fejsie

  9. #109

    Domyślnie

    Jestem ciekawy, czy w koncu rozpoznaje RAW (profile) z Sony RXII oraz automatycznie wgrywa profil Tamron 150-600?
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    @Jarkod, kupiles pudelkowa czy CC?
    Bo sie tak zastanawiam (a uzywam LR kilka razy do roku tylko), ze moze te 10$/miesiecznie, to JEDNAK nie taki dramat?
    Mniejszy dramat, że w tej cenie masz też Photoshop'a.. już jako bonus
    D750, S 35:1.4, T 24-70:2.8 G2, SB700

Strona 11 z 80 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •