Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zmiana jakości zdjęć

    hej
    Mam taki dziwny problem, otóż jak wrzucam zdjecia do internetu (gdziekolwiek) to one tracą na jakości i to bardzo. Doszłam też do wniosku, że przy obróbce np. daniu podpisu nie da sie zachować danych exif (program photofiltre), nie wiem czy to może mieć znaczenie. Z mojego innego aparatu (nie lustrzanki) te dane sie zachowują.
    Jak mam ustawić na aparacie żeby te dane sie zachowywały? (nikon D5100) Bo chyba to wina ustawic w aparacie nie w programie graficznym skoro z innym aparatem nie ma problemu.

  2. #2

    Domyślnie

    Aparat zawsze zapisuje EXIF.

    A ta zmiana jakości nie ma nic wspólnego z EXIFem, a raczej z wielkością zdjęcia (w kB). Zmniejsz zdjęcia, to nie będzie takiej silnej kompresji ze strony portali na które wrzucasz zdjęcia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    zdjecia zawsze zmniejszam, wiec to nie to

    to jak zachować te dane exif przy uzyciu programu photofiltre z tego aparatu? bo cały czas mam wrażenie że to wina tego
    Ostatnio edytowane przez Pianka ; 21-09-2014 o 20:45

  4. #4

    Domyślnie

    Dane EXIF nie mają nic wspólnego z jakością. To są tylko dodatkowe pola informacyjne, a nie dane potrzebne do wyświetlania zdjęć.

    A o zmniejszaniu - nie pisałem o rozmiarze w pixelach, a kilobajtach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Moze masz racje, bo na kompie widze normalne gładkie zdjęcia, a po wrzuceniu w sieć więcej szumu jest.

    Gdzie na photofiltre zmienia się rozmiar w kilobajtach bo nie moge znaleźć? Innych programów graficznych nie mam i nie używam.

  6. #6

    Domyślnie

    zmieniając stopień kompresji i rozmiar zdjęcia.
    inaczej nie ustawisz. Do internetu wystarczy ok 1200 pikseli na dłuższym boku.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pianka Zobacz posta
    Moze masz racje, bo na kompie widze normalne gładkie zdjęcia, a po wrzuceniu w sieć więcej szumu jest.
    A gdzie te zdjęcia wrzucasz? Wiele serwisów i tak przetwarza te zdjęcia swoimi algorytmami tak jak Youtube robi to z filmami. Przykładowo facebook potwornie masakruje zdjęcia i usuwa z nich dane EXIF, wszystkie metadane takie jak opis czy tagi.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 24-09-2014 o 18:15
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    zmieniając stopień kompresji i rozmiar zdjęcia.
    inaczej nie ustawisz. Do internetu wystarczy ok 1200 pikseli na dłuższym boku.
    no ja zmiejszam na 600 pikseli szerokości, a i tak mi zmienia sie jakość
    jest takie coś jak Kompresja, ale dopiero przy zapisywaniu zdjęcia i tu jest opcja "standardowy" lub "progresywny", ale ta zmiana mało daje. Ale jest przy tym też "stopien jakości", to zmniejsza kilibajty, ale zmniejsza też jakość

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    A gdzie te zdjęcia wrzucasz? Wiele serwisów i tak przetwarza te zdjęcia swoimi algorytmami tak jak Youtube robi to z filmami. Przykładowo facebook potwornie masakruje zdjęcia i usuwa z nich dane EXIF, wszystkie metadane takie jak opis czy tagi.
    wrzucam na facebooka też, ale głównie na picasse

  9. #9

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •