Close

Strona 4 z 43 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 427

Wątek: Canon G7X

  1. #31

    Domyślnie

    To już dla mnie zrozumiałe... do tej pory robiłem zdjęcia GX1,NEX czy jakimś zwykłym kompaktem i nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo zwyczajnie nie pojawiły się żadne problemy. Ale z tym dodatkowym aparatem to nawet nie brałem czegoś takiego pod uwagę.
    Ogólnie zdecyduje się pewnie na RX100 mk3 jeśli będę miał możliwość kupna go w podobnych kwotach co g7x i liczę po cichu że zobaczę różnice w zdjęciach z Sony i poprzedniego GX1. Jak nie to plus będzie chociaż taki, że schowam go do kieszeni

  2. #32

    Domyślnie

    W gx1 Af zaczął dziwnie działać... na początku było Ok ale później miałem wrażenie jakby trochę głupiał. Na pewno 90% błedów wynika z tego, że korzystałem z trybu AUTO, chcę zmienić na kompakt bo wydaje mi się, że mają lepiej dostosowane tryby AUTO do takich użytkowników jak ja. Jeszcze redukcja rozmiaru aparatu tez będzie odmianą poprzez łatwiejszy transport. Sam już nie wiem czy dobrze zrobiłem pozbywając się GX1.

  3. #33

    Domyślnie

    Nex-6 sprzedany, Canon S100 sprzedany. Chyba trzeba nabyć G7X, w oczekiwaniu na A7000 .

  4. #34

    Domyślnie

    W kompaktach jest mniejsza matryca a to oznacza większą głębię ostrości. Dużym błędem jest aparat z APS-C dla początkującego z jasnym obiektywem bo potem jest zaskoczenie, że ostrość jest nie tam gdzie trzeba. Ja miło wspominam manualną stałkę z NEXem bo trzeba było ostrzyć ręcznie z peakingiem i zawsze obraz był ostry. Z AF to różnie bywa.

  5. #35

    Domyślnie

    Zimowo, wysokie ISO.

  6. #36

    Domyślnie

    ISO 4000 nieźle, nieźle.
    G7X cenę trzyma nieprzyzwoicie, poniżej 2350 zł. ani drgnie.

  7. #37

  8. #38

    Domyślnie G7x

    Witam.Ogladalem w sklepie krociutko panasa lx 100 , ale po chwili padla bateria, ogladalem sony rx100 m3 przez chwile, bez mozliwosci strzelenia paru fotek, nie wiem jak dziala spust migawki, aparat niezbyt poreczny,kiepsko sie go trzyma.Canona g7x widziec ani dotykac nie mialem okazji, a interesuje mnie.Czytajac rozne opinie, recenzje odnosnie g7x i rx100 padaja rozne sprzeczne wiadomosci, a to, ze w sonym lepszy autofocus, inni, ze w canonie, jedni, ze stabilizacja lepsza w sonym, inni, ze w canonie.Na wizjerku z rx 100 az tak mi nie zalezy, wole lepsza ergonomie, lepsze, wieksze przyciski, lepiej wyczuwalny spust , lepsze AF i stabilizacje.Czy Canon rozni sie na plus od rx100m3 (jesli ktos mogl porownac) w tych elementach?Zakres ogniskowych 24-75mm mi wystarcza, obiektyw w sony ponoc lepszy, czy to widac w normalnym uzytkowaniu?I jak z bateria w canonie, czy rzeczywiscie tak szybko sie wyczerpuje?Informacje od uzytkownikow mile widziane.Pozdrawiam.

  9. #39

    Domyślnie

    Mogę napisać parę słów o G7X. Bardzo fajnie się go obsługuje. Ostatnio dokupiłem do niego grip od Richarda Franieca i teraz bardzo wygodnie się go trzyma w jednej ręce. Fabrycznie ma fajną podpórkę pod kciuk. Odnośnie AF to we wszelkiego rodzaju testach co widziałem co chwila ktoś ostrzy na coś bliskiego a potem na coś odległego i tak w kółko. W praktyce nikt tak zdjęć nie robi i nie widzę, żadnych problemów z ustawianiem AF. Spust migawki, ustawień i korekta ekspozycji są super. Tylny wybierak jak to tylny wybierak. Ten pierścień na obiektywie, którym ustawiam przysłonę trochę ciężko chodzi. Ustawianie ostrości ręcznie działa tak sobie bo wybierakiem to ustawiamy, dużo wygodniej byłoby tym pierścieniem na obiektywie ale on niestety nie działa płynnie. Peaking jest bardzo delikatny trzeba się naprawdę wpatrywać gdzie jest ta ostrość. W NEX peaking działa dużo lepiej. Zatem do ostrzenia ręcznego to tylko sporadycznie. Mieści się w kieszeni kurtki, więc go mam przy sobie. W NEX nie bardzo mi się chciało nosić aparatu, nawet z płaskim 20/2.8. Odnośnie samych zdjęć to jestem bardzo zadowolony ze zdjęć ludzi, nawet na wysokim ISO 800-1600 wychodzą bardzo dobrze. Aparat chętnie sięga po wysokie ISO ale radzi sobie w moim odczuciu bardzo dobrze. W trybie M jest AutoISO, co mi bardzo odpowiada. Do baterii nie mam zastrzeżeń ale też już nie pstrykam co popadnie, więc dziennie tych zdjęć dużo nie ma a wieczorem zawsze można podładować baterię. Ogólnie nie ma co się czepiać baterii - ma niewielkie wymiary i zawsze można dokupić zapasową. Plus jest taki, że jest zewnętrzna ładowarka, więc możemy używać aparatu w czasie jak zapasowa bateria się ładuje. Co by za dużo nie przynudzać to wrzucam zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez ropusz ; 26-02-2015 o 00:57

  10. #40

    Domyślnie

    Gdzie kupiłeś ten grip ? Jak się go mocuje ? Co prawda jeszcze nie mam aparatu, ale już zamówiłem, czekam na dostawę.
    Miałem Canona S100 i z aparatu do kieszonki i zdjęć byłem zadowolony. Tym bardziej będę z G7X. Mając go mogę spokojnie czekać na Sony A7000 .

Strona 4 z 43 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •