Close

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526
Pokaż wyniki od 251 do 256 z 256
  1. #251

    Domyślnie

    Ja właśnie szukam czegoś co po złożeniu (z głowicą) nie będzie dłuższe niż 50 cm. Mam świetny i solidny trój-segmentowy statyw Giottos z głowicą ( MTL 9261B + MH 1301) ale nie wchodzi on do bagażu podręcznego i dlatego potrzebuję coś mniejszego i tańszego bo posłuży mi tylko przy kilku wyprawach rocznie a na co dzień potrzyma parasolkę

  2. #252

    Domyślnie

    Po spędzeniu kolejnego dnia na targach zdecydowałem się w końcu na syrui 2204. Po dokładniejszych testach z D700 i 70-200 wyszło mi że mogę go porównać względem stabilności nawet z manfrotto 055 a że z okazji targów udało mi się jeszcze coś ugrać to decyzja była jednoznaczna. Jak na razie jestem zadowolony zobaczymy jak będzie w praniu.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #253

    Domyślnie

    Cześć!
    W kwestii statywów jestem całkiem zielony, a znajoma poprosiła mnie o poradę, zatem pytam Was. Potrzebny jest stosunkowo lekki statyw, który będzie miał po rozłożeniu ok. 170cm. Oczywiście w grę nie wchodzą żadne cuda z niewiadomoczego, gdyż limit to 200, maksymalnie 300zł. Ma to być rzecz do zabierania na wycieczki. Ma służyć tylko do fotografowania. Najprawdopodobniej używany z nim aparat z obiektywem nigdy nie przekroczy 2kg. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

  4. #254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ebeb Zobacz posta
    Cześć!
    W kwestii statywów jestem całkiem zielony, a znajoma poprosiła mnie o poradę, zatem pytam Was. Potrzebny jest stosunkowo lekki statyw, który będzie miał po rozłożeniu ok. 170cm. Oczywiście w grę nie wchodzą żadne cuda z niewiadomoczego, gdyż limit to 200, maksymalnie 300zł. Ma to być rzecz do zabierania na wycieczki. Ma służyć tylko do fotografowania. Najprawdopodobniej używany z nim aparat z obiektywem nigdy nie przekroczy 2kg. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
    No to znajoma ma wymagania. Lekki ale wysoki i w dodatku niedrogi. Jeśli znajoma nie chce kupić tandety, która będzie się chwiała przy podmuchu przelatującej muchy, to musi trochę zweryfikować swoje wymagania. Moim zdaniem najlepszym kompromisem będzie to: http://fotozakupy.pl/statyw/velbon-s...okrowiec,6961s Niestety kwota minimalnie wykracza poza 300zł, nie wiem też, czy waga 2kg to lekki, czy ciężki. Niemniej to całkiem solidny, wysoki, a przy tym stabilny statyw, który sprawdzi się w wielu warunkach.

  5. #255
    Oszczędny w słowach Awatar bamicz
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ebeb Zobacz posta
    Cześć!
    W kwestii statywów jestem całkiem zielony, a znajoma poprosiła mnie o poradę, zatem pytam Was. Potrzebny jest stosunkowo lekki statyw, który będzie miał po rozłożeniu ok. 170cm. Oczywiście w grę nie wchodzą żadne cuda z niewiadomoczego, gdyż limit to 200, maksymalnie 300zł. Ma to być rzecz do zabierania na wycieczki. Ma służyć tylko do fotografowania. Najprawdopodobniej używany z nim aparat z obiektywem nigdy nie przekroczy 2kg. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
    Jeżeli na wycieczki to alternatywą może być SLIK (http://fotozakupy.pl/statyw/slik-pro...-glowica,5400s) 0,5kg np. podczas wędrówki po górach ma znaczenie. W granicach 300 lub ciut wyżej mamy statywy Benro - ja osobiście wybierałem kiedyś pomiędzy Benro a Sherpą i wziąłem Benro, do 2kg różnicy w stabilności brak, a jest krótszy po złożeniu!, lżejszy i ma elegancki pokrowiec do przenoszenia czego chyba nie ma Sherpa (ale tego nie jestem pewien), znajomy używa SLIKa ze sprzętem (~1,4kg) i też nie narzeka, jest zadowolony. Choć trzeba powiedzieć że oba te statywy są trochę niższe niż zakładane 170, ale pytanie czy potrzebne jest aż tyle - bo za lekkość w takim rozmiarze to trochę $ trzeba dać.
    D90, S 17-50/2.8 EX DC HSM OS, N18-105VR, Nissin Di622N, Benro A-350EX+HD-18, szpej

  6. #256

    Domyślnie Potrzebny statyw!

    Witam potrzebuję statywu cena około 300 zł po złożeniu nie może być większy niż 55 cm (musi się zmieścić do bagażu podręcznego) proszę o jakieś pomysły. pozdrawiam.
    D5100 18-105VR

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •