Close

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 256
  1. #1
    rrrradek
    Gość

    Domyślnie Jaki statyw kupić?

    Witam i proszę o pomoc,
    Chciałbym kupić statyw i nie wiem na co zwrócić uwagę. Fotografuję głównie ludzi i krajobrazy. Jakiej wysokości musi być i na co jeszcze mam zwrócić uwagę. planuję kupić na allegro. Będę wdzięczny za rady.

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli chcesz kupić na szybko i krótko to wystarczy sherpa 600, jeśli na zawsze...manfrotto 190 lub 055 z głowica 141RC lub 468RC...wierz mi, że warto...stabilność aluminiaków z alledrogo jest porażająca, zwłaszcza jak ciut wiaterka się pokaże
    tu masz tekściorek o statywach...http://forum.nikon.org.pl/viewtopic....hlight=zestawy
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Pozwolę się podłączyć pod ten wątek z pytankiem, może śmiesznym, ale zawsze pytankiem Otóż jak przykręcę 70-300 do mojego F75, i robię jakieś zdjecia, to wiadomo - podpieram w sumie obiektyw ręką. Mam jednak wrażenie i obawy, że gdybym tego nie robił (np. właśnie aparat na statywie), to obiektyw wyrwałby mi się z aparatu. Czy te wrażenia i obawy są uzasadnione czy się nie przejmować, bo to się nie ma prawa zdarzyć ?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie przejmuj sie zupelnie. Wiele osob zapina znacznie ciezsze szkla niz 70-300 i nic sie nie dzieje.
    Pozdrawiam Karol

  5. #5

    Domyślnie

    nie wiem jaki to 70-300 ale chyba aż taki ciężki to on nie jest Ja przykręcam do d70 80-200 i się nie wyrywa, ale za pierścień to w sumie co innego. Ale myślę że z 70-300 nic ci się nie wyrwie -- tylko nie do końca wiem który to obiektyw G, ED?
    Pozdrawiam Piotr

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trigger
    tylko nie do końca wiem który to obiektyw G, ED?
    Kitowy, G

  7. #7

    Domyślnie

    e to nie ma mowy, żeby się coś wyrwało
    Pozdrawiam Piotr

  8. #8
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trigger
    e to nie ma mowy, żeby się coś wyrwało
    Pytam, bo tak cos czytałem, że mam w tym F75 plastikowy bagnet Aż w końcu go sam obmacam

  9. #9

    Domyślnie

    ten obiektyw lekki jest a bagnet z f75 myśle że zniesie więcej nawet
    Pozdrawiam Piotr

  10. #10

    Domyślnie

    Wspierajac slowa Alfa o aluminiowych 'statywach' z MM. Oba zdjecia robiowe przy takich samych czasach i przy bardzo podobnych warunkach pogodowych (bardzo delikatne powiewy wiatru). 'Statyw' z MM na oko wydawal sie byc statyczny Wycinek 1:1

    Pozdrawiam,

    K.Polak


Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •