Close

Strona 344 z 357 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 431 do 3 440 z 3570
  1. #3431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Czyli w jedncyfrowych body robią metalowe, skomplikowane fronty z przyzwyczajenia, a w D750 kompozytowe bo...?
    Z przyzwyczajenia użytkowników - napisałem to wcześniej. Do niedawna tworzywa sztuczne były synonimem gorszej jakości (wytrzymałości), ale to też już się zmienia w wielu przypadkach.
    Bagnety w puszkach zaawansowanych i profesjonalnych pozostaną metalowe z powodów podanych wyżej, reszta niekoniecznie (oprócz mechanizmów, gdzie części współpracują poprzez tarcie i kontakt).

    Mam wrażenie, że zupełnie niekoniecznie łapiemy się za słowa. Z innej strony patrząc, nie ma wysypu puszek D6xx/D750/D7xxxx z wyrwanymi bagnetami i/lub popękanymi obudowami na skutek noszenia ciężkich i długich obiektywów (200-500 czy 150-600, albo długich jasnych stałek).

  2. #3432

    Domyślnie

    A ja jednak uważam, że w droższych puszkach metalowe fronty to solidność i wytrzymałość. A kompozytowe to oszczędność. Z mojej strony temat wyczerpany.

  3. #3433
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    .. nie ma wysypu puszek D6xx/D750/D7xxxx z wyrwanymi bagnetami i/lub popękanymi obudowami na skutek noszenia ciężkich i długich obiektywów (200-500 czy 150-600, albo długich jasnych stałek).
    Bo jak ktoś ma 600/4 to raczej nie podpina go do Nikona D600.
    Tworzywo a tworzywo to też róznica (ukończyłem studia właśnie ze specjalizacją polimery). Nie sądzę by to co dają w lustrzankach to jest to samo co włókna węglowe używane np w konstrukcjach bolidów F1. To jest drogie. I by to stosowali w Nikonie D5 itp

  4. #3434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A ja jednak uważam, że w droższych puszkach metalowe fronty to solidność i wytrzymałość. A kompozytowe to oszczędność. Z mojej strony temat wyczerpany.
    Popatrz na starego analogowego Canona EOS 5. Plastikowy do bólu, trzeszczał, zdaniem niektórych nawet wyginał się. I co? I nic.

  5. #3435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Popatrz na starego analogowego Canona EOS 5. Plastikowy do bólu, trzeszczał, zdaniem niektórych nawet wyginał się. I co? I nic.
    Ale Eos 5 nie był aparatem profesjonalnym, podobnie jak przykładowo Nikon F80. A weź sobie do ręki Nikona F100, to zrozumiesz o co chodzi koledze @nikoniarz

  6. #3436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale Eos 5 nie był aparatem profesjonalnym, podobnie jak przykładowo Nikon F80. A weź sobie do ręki Nikona F100, to zrozumiesz o co chodzi koledze @nikoniarz
    Zgoda, nie był. Ale był używany przez wielu profesjonalistów do ciężkiej pracy. Nie przeczę, że były solidniejsze aparaty od EOSa 5, podobnie jak są solidniejsze aparaty od Nikonów D610/750. Jednak nie słychać żeby bagnety D610 czy D750 masowo wyłamywały się przy noszeniu tych aparatów z podpiętymi N200-500 czy np. Sigmy 150-600 S, a przecież są takie kombinacje.

    Dyskusja robi się akademicka, bo nikt z dyskutantów nie ma wiarygodnych danych, ani nie robił prób wytrzymałościowych.

  7. #3437

    Domyślnie

    No to tak jak D750, on też jest używany często zawodowo, choć nie jest to jego przeznaczeniem.
    Ale włamany bagnet to w żadnym aparacie nie będzie kwestia noszenia, pewnie nawet D3xxx sobie da radę. A wyrwać bagnet można z każdego aparatu, wystarczy że spadnie i uderzy ciężkim szkłem o podłogę. Ale na 100% w aparatach z klasy pro jest to mniej prawdopodobne, niż w semipro, czy totalnym amatorze i tu nie ma o czym dyskutować. Jak masz w ręce chociażby D500 i D7100, to zdecydowanie poczujesz różnicę w solidności tych aparatów i nic tego nie zmieni. Słyszałem kiedyś od serwisanta, że D750 ma zabawną konstrukcję, która gwarantuje że tam nic się nie wykrywia, bo nic się nie trzyma na sztywno jak chociażby w D800

  8. #3438

    Domyślnie

    Zgadzam się, co do tego, że znacznie łatwiej (praktycznie zawsze) można wyłamać bagnet, gdy aparat z założonym obiektywem spadnie na twarde podłoże - i na miejscu autora pytania, zwracałbym uwagę na takie sytuacje, a nie na noszenie aparatu na pasku z dołączonym długim obiektywem.

    D800 miał tak sztywną konstrukcję, że przy uderzeniu pękała struktura wewnętrzna, co skutkowało nieopłacalnością naprawy. Można o tym poczytać np. tutaj https://www.fredmiranda.com/forum/topic/1342802/0 (post nr 11 zawiera ładne zdjęcia). Podobno w D810 zmienili konstrukcję i nie dochodzi do pęknięć.
    Ostatnio edytowane przez dranio ; 29-10-2018 o 09:37

  9. #3439

    Domyślnie

    czy ktoś może mi rozjaśnić używanie grupowego GrP trybu pola AF (jestem świeżym posiadaczem 750, po 7200).

    Przeczytałem opis w instrukcji, ale na razie nie łapię w jakich sytuacjach byłby ten tryb przydatny i z którym trybem AF - AFC czy AFS (AFA nigdy nie używałem na 7200). Czy GrP ma jakieś praktyczne zastosowanie i jest "używalny"?

  10. #3440

    Domyślnie

    Tak, obiekty szybko poruszające się w losowym kierunku, na przykład ptaki w locie. Osobiście często z tego korzystam również przy foceniu samolotów.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 344 z 357 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •