Close

Strona 53 z 357 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 3570
  1. #521

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Można tak i tak. Do tego korekta pokrętłem może być trwała lub do wyłączenia aparatu.
    Super. Zapewne też przyciskowi korekty ekspozycji można przypisać wybór ISO, więc jest git.

  3. #523

    Domyślnie

    małe porównanie
    http://www.dpreview.com/reviews/imag...21981171715018
    a na górze jest możliwość wł/wył światła, fajne efekty
    podoba mi sie zachowanie matrycu na wyższym iso oraz jak dobrze trzyma kolor i tu troszeczke zaskoczony jestem wynikiem D810
    jeśli przesuniemy ramkę na nitki kolorowe obok colorchecker to pomarańcz i czerwony jakoś dziwnie wygląda wg D810
    oraz dziwne kolorki, wygląda na moire, a może sie mylę, widac to na czarnobiałej rycinie po lewo obok zdjęcia hinduski, tam przesuwając tą ramkę, zwłaszcza przy górnej części pojawiają sie dziwne artefakty, widac to wyraźnie dla D810 na iso 100
    a jak wg was?
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  4. #524

    Domyślnie

    Dla mnie zaskoczeniem jest dosc wysoko zaszumiony obraz dla d810 przy 12800 w porownaniu do d750 czy nawet d610. Widac ze d750 jest najlepszy z tej stawki. A co do koloru d810 lekko wyblakly.

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gatewayfl Zobacz posta
    A czego konkretnie się doczytałeś na temat współpracy takiego zestawu?
    Problem z wykryciem zestawu.Po podpięciu i włączeniu szaleje.https://www.youtube.com/watch?v=YsLg...ature=youtu.be
    Problem opisany tutaj https://www.flickr.com/groups/268261...7647884559639/
    Ostatnio edytowane przez pwietrzyk ; 28-11-2014 o 20:24

  6. #526

    Domyślnie

    CNX2 od wczoraj potrafi nefy z D750 odczytac, po malej konwersji ale dziala bardzo dobrze Korzystam z profilu portret ale mam dodany wlasnie kontrast. Zreszta każdy ma inny gust.

    Pozdrawiam,
    Mario
    Pozdrawiam, Mario
    D70s, D750 | N35 f/1.8G DX| N AF-S 24-70 mm f/2.8G ED| N AF-S 70-200 f/2,8G VR II ED| SB600 | SB900

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gatewayfl Zobacz posta
    Przepraszam, nie zauważyłem sorry.
    A bardzo mnie to interesuje gdyż myślę o D750 i miałby on własnie współpracować af-s 300 + tc 1.4 nikona.
    Choć ten filmik z youtuba bardziej wygląda mi na niełączenie na stykach niż problem z puszką, ale co nowe to i nie znane i różnie może być. A takiej niespodzianki bym nie chciał.
    Z tego co się doczytałem to zestaw był sprawdzany na kilku body D750 i różnie z tym było na jednych ok. na innych nie choć z D610 problemu nie było.
    Jest to mój podstawowy zestaw (300/4 1.4 KENKO) więc chciałbym się upewnić.Nie pomacam w sklepie bo nie ma gdzie.Ostatni fjoker zamkneli.Myślę że jedynie pozostaje opcja sprawdź przed zakupem w sklepie po konsultacji telefonicznej w jakimś wiekszym mieście.

  8. #528

    Domyślnie

    Skończyłem obróbkę dużego materiału, w czasie którego używałem 2xd3s i d750. Powiem szczerze (może to kwestia przyzwyczajenia do kolorów, bo ostatnie 2 lata pracowałem na d3sach) ale znacznie lepiej mi się obrabiało pliki z D3S. Łatwiej mi się także pracowało na zleceniu tymi body. Nie chcę się wgłębiać w zestawienia parametrów (ilości pkt krzyżowych i DR obu puszek). Mówię o zwykłym odczuciu z obsługi narzędzia i podsumowaniu skuteczności pracy. D3s mam rozpoznane do bólu. Pracuję nim intuicyjnie. D750 było na zleceniu raptem kilka dni po zakupie. To też może mieć wpływ.

    D750 jest naprawdę fajną puszką (ja kupiłem je przede wszystkim pod kątem movie), ale d3s-a (w moim przypadku) nie przebiło.

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    To jest ważne bo np jak robisz zdjęcia D700 na wysokich ISO, oczywiście w RAW, to kolory wpadają w żółty zafarb którego za chiny nie idzie zniwelować, a conajmniej jest to ciężkie, szczególnie w przypadku skóry.

    Niby robisz w RAW, niby masz możliwość przestawienia WB, a jednak już wszystkiego nie wyciągniesz tylko będzie paskudna żółta skóra. Z canonowego czerwonego zafarbu byłbym bardziej zadowolony, bo wygląda bardziej naturalnie, a nie jak sraczka czy wymiociny.

    Czy w D750 w porównaniu z D700 żółty zafarb jest mniejszy lub poszedł lekko w czerwień? Chodzi zwłaszcza o kolor skóry.

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Skończyłem obróbkę dużego materiału, w czasie którego używałem 2xd3s i d750. Powiem szczerze (może to kwestia przyzwyczajenia do kolorów, bo ostatnie 2 lata pracowałem na d3sach) ale znacznie lepiej mi się obrabiało pliki z D3S. Łatwiej mi się także pracowało na zleceniu tymi body. Nie chcę się wgłębiać w zestawienia parametrów (ilości pkt krzyżowych i DR obu puszek). Mówię o zwykłym odczuciu z obsługi narzędzia i podsumowaniu skuteczności pracy. D3s mam rozpoznane do bólu. Pracuję nim intuicyjnie. D750 było na zleceniu raptem kilka dni po zakupie. To też może mieć wpływ.

    D750 jest naprawdę fajną puszką (ja kupiłem je przede wszystkim pod kątem movie), ale d3s-a (w moim przypadku) nie przebiło.
    No ale chyba nie spodziewałeś się, że semi-amatorska puszka będzie lepsza w pracy niż topowy reporterski korpus...?

    Coś o AF możesz napisać? Jak tam skuteczność, pewność etc? Nie miałeś tych dziwnych blików, które tam gdzieś ktoś wynalazł?

Strona 53 z 357 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •