Close

Strona 288 z 357 PierwszyPierwszy ... 188238278286287288289290298338 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 871 do 2 880 z 3570
  1. #2871

    Domyślnie

    3 i 4 D750?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  2. #2872

    Domyślnie

    nie mój typ fotografia, nie "moje światło", nie w moim guście obróbka (choć nie wiem na ile można zrobić inną w ramach takich warunków) więc ja nie będę typował.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #2873
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ale co maja do tego subiektywne odczucia? d3s - produkowany obrazek - czas poswiecony na edycje - gotowe zdjecie dla Klienta - chleb.
    ..jesli to jest narzedzie do pracy to odczucia nie maja znaczenia. liczy sie caly workflow i srodni niezbedne do uzyskania dobrego efektu koncowego.
    Subiektywne jest to, że uważasz, że tak się dzieje jeśli się to robi d3s, a jeśli D750 to już nie.
    Wstaw sobie w te linijke co napisałeś D750 i przeczytaj.
    d750 - produkowany obrazek - czas poswiecony na edycje - gotowe zdjecie dla Klienta - chleb. To taka sama prawda.
    Myslisz, że klienci odmawiają wzięcia do ręki zdjęć z D750?
    Ludzie obrabiają fotki z D750 tak by się im podobały, a nie tobie. I może to nie zabierać wcale dużo czasu.
    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    wszystko zalezy do czego sie uzywa tych nie 10 a 12 mpix. obrazek jest tak "miesisty" ze naprawde mozna rozciagac go w nieskonczonosc...
    No widzisz, a w watku obok ktoś pisze, że na ploterach drukując 30x45 (ślubny fotoalbum) żądają plików 20 Mpx.
    Wiem, że ci nie chodziło tu o rozdziałkę ale mi też chodzi nie wprost o to. O to, że to fotograf ma poglądy na to, że coś jest dobre. Że ma wystarczająco dużo Mpx, że ma dobry kolor itd.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-12-2016 o 01:51

  4. #2874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Jeden mecz, jeden obiektyw (400 2.8G VR), ISO 2500, f/2.8, 1/1250s, obróbka identyczna, reskalowane do 1800x1200 px, dwa zdjęcia z D750, dwa zdjęcia z D4:

    1.)
    http://maciejwitkowski.zenfolio.com/.../p50622311.jpg

    2.)
    http://maciejwitkowski.zenfolio.com/...p274440401.jpg

    3.)
    http://maciejwitkowski.zenfolio.com/...p202982616.jpg

    4.)
    http://maciejwitkowski.zenfolio.com/...p254994294.jpg

    Teraz pytanie: które są z D750, a które z D4?
    @nikoniarz Panie fachowiec - zgaduj które zdjęcie było zrobione, którym aparatem?

    Prawda jest taka że nikt nie zgadnie, będzie tylko ślepe strzelanie - przy oglądaniu zdjęć z 5cm z nosem od monitora i szukaniu na siłę różnic.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 07-12-2016 o 09:04

  5. #2875

    Domyślnie

    Ja się tak nie jaram

  6. #2876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja się tak nie jaram
    Ty nie, bo na forum wolisz szukać intryg, zamiast "jarać się sprzętem" na forum sprzętu fotograficznego.
    ale idę, bo zaraz padnie podejrzenie że ja to @Zelber bo czasami równocześnie piszemy i mamy podobne zdanie ...

    miłego dnia

  7. #2877

    Domyślnie

    Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę udowadniać innym jaki to mam świetny sprzęt a inni mają gorszy. Nie muszę, bo nie ma potrzeby, każdy kupuje co chce. Pamiętam jak wywyższałeś swoją lampę póki nie kupiłeś SB-910. Później jarałeś się sabinką. Podobnie było z monitorem- póki nie spróbowałeś czegoś lepszego to wszystko było super. Tak samo z korpusami- najpierw "promowałeś" D610, później spuszczanie się nad D750... Jak kiedyś przesiądziesz się na lepszy korpus to będzie tak samo

  8. #2878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @nikoniarz Panie fachowiec - zgaduj które zdjęcie było zrobione, którym aparatem?

    Prawda jest taka że nikt nie zgadnie, będzie tylko ślepe strzelanie - przy oglądaniu zdjęć z 5cm z nosem od monitora i szukaniu na siłę różnic.
    takie dyskusje przypominaja mi przepychanki "slyszacych" i "nieslyszacych" kable i inne takie na forach audiofilskich. tam tez kazdy sie wymadrza czego to on nie slyszy, az do momentu, kiedy nie zostanie poproszony o slepy test. wtedy juz nie jest tak latwo i zaczyna sie wycofywanie rakiem.

  9. #2879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    takie dyskusje przypominaja mi przepychanki "slyszacych" i "nieslyszacych" kable i inne takie na forach audiofilskich. tam tez kazdy sie wymadrza czego to on nie slyszy, az do momentu, kiedy nie zostanie poproszony o slepy test. wtedy juz nie jest tak latwo i zaczyna sie wycofywanie rakiem.
    Zgodził bym się z tym, podobny poziom dyskusji nawet, kończy się z reguły kłótnią i obrazą...

  10. #2880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Przy kolorystyce nie ma chyba czegoś takiego jak "jedyna słuszna prawda"
    Te 2 przykłady pokazują dokładnie dlaczego nie kupiłem d750 - to co dla jednych jest "naturalne" dla mnie jest nie do przyjęcia. Obraz z d750 jakoby był pokazywany przez kalkę techniczną, której niestety nie jest łatwo się pozbyć. Jeśli komuś podobają się tylko sprane kolory (a sporo jest takich osób, przynajmniej przez jakiś czas ), bez dynamiki tonalnej i barwnej to spoko; ale w innym przypadku nie jest fajnie. A co gorsza, wraz ze wzrostem czułości, próby ożywienia kolorów kończą się podbijaniem kolorowego szumu, a przy odszumianiu efekt kalki się pogłębia :/
    Ale to tylko subiektywna ocena obrazka z d750.
    @Pawel Pawlak: no... smielej prosze... smielej....

Strona 288 z 357 PierwszyPierwszy ... 188238278286287288289290298338 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •