Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Question Znana muzyka na youtube jako podkład - jak?

    Witam,

    Mam pewien problem... oglądałem wiele teledysków ślubnych z podkładem muzycznym, którym była muzyka znanego artysty typu beyonce czy Labrinth, nawet nowości Andrew Belle - pieces. I teraz pytanie jakim cudem YT przepuścił autotom tych teledysków dźwiek? Jest jakiś friendlymusic ale tam nie ma znanych utworów znanych wykonawców. Skąd mam wiedziec który utwór przejdzie pozytywnie upload i nie zostanie wyciszony? Przecież montowanie filmu i sprawdzanie go dopiero po wrzuceniu mija się z celem i jest bezsensowne, nie będę na ślepo montował co chwila nową piosenkę do filmu i sprawdzał uploadując ją czy przejdzie czy nie....

    Skoro są takie klipy na YT to powiedzcie mi gdzie mogę zakupić licencję na tą muzykę żeby również użyć ją w swoich produkcjach???
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    W Polsce licencje zakupić możesz w ZAiKSie
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że jeśli chcę mieć muzykę znaną jak np w tych klipach:

    https://www.youtube.com/watch?v=zWyWPlUznzA
    https://www.youtube.com/watch?v=Mohb1AYi5Ls
    https://www.youtube.com/watch?v=6U42DsXVDMM
    https://www.youtube.com/watch?v=eB9Ikxfp9yA

    to muszę iść do zaiksu, wykupić licencję, wsadzić plik video na YT a gdy mi go zblokują wysłać odwołanie z informacją że licencja została zakupiona w zaiks i mam prawa do piosenki. Dobrze piszę?

    Sądziłem że po wrzuceniu klipu na YT w przypadku blokady jest możliwość opłacenia licencji odrazu na YT właśnie, kiedyś czytałem jakiś artykuł że od czerwca jest taka opcja dostępna czy coś w tym stylu... Nie da się tego zrobić prościej niż przez zaiks?

    Ogólnie zależy mi na zakupieniu licencji bezpośrednio na YT lub w jakimś innym źródle, żeby ominąć zaiks który ceny ma zwykle z kosmosu.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Tyle tu filmowców i nikt się nie wypowie? Czy jest możliwość wykupienia licencji na yt lub w innym miejscu poza wytwórnią i zaiksem?
    ;]

  5. #5
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Ludzie coraz częściej wstawiają na vimeo.
    Ostatnio edytowane przez timi ; 13-09-2014 o 15:50

  6. #6

    Domyślnie

    ludzie to nie ludzie... to wilcy...

  7. #7

    Domyślnie

    Ale wstawianie na vimeo nie załatwia przecież sprawy tylko dlatego że tam nie ma systemu który odrzuca klipy ze znaną chronioną muzyką. Ludzie od dawna wstawiali takie rzeczy na vimeo bo poprostu tam była lepsza jakość video, YT krzaczy filmy. Też będę publikował na vimeo ale jeśli nie wykupię licencji to dla mnie żadna różnica, równie dobrze mogę sobie na serwerze własnym wrzucić klip, w genialnej jakości, zajmujący masę miejsca i odtworzyć go na stronie lokalnie, wtedy już w ogóle jakość byłaby super. Publikacja to nie problem, problem gdzie poza zaiksem kupić licencję?

    Chciałem publikować na YT bo kiedyś czytałem że będzie opcja kupienia licencji podczas publikacji i będą tam największe wytwórnie i bardzo dobrzy artyści do wyboru, tymczasem jak słucham tego co mi YT podsuwa zamiast mojej ścieżki audio to jest żal i rozpacz, przecież to się do mało czego nadaje, chyba że do karykatury jakiegoś filmiku....

    Jeśli na YT nie ma opcji wykupienia licencji na publikację video w YT, to zostawmy tuba i skupmy się na tym gdzie można licencję na muzykę kupić, poza zaiksem i wytwórnią artysty?
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    Dobra, widzę że cisza czyli większość nic nie płaci i ma zaiks/licencje w nosie. Trudno, będę musiał przetrzeć szlaki.
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta

    Jeśli na YT nie ma opcji wykupienia licencji na publikację video w YT, to zostawmy tuba i skupmy się na tym gdzie można licencję na muzykę kupić, poza zaiksem i wytwórnią artysty?

    Prawa/licencję do rozpowszechniania? Nigdzie poza tymi, które wymieniłeś.
    Na stronach firm fonograficznych są opisane zasady i przez kogo można zakupić taką licencję.
    Pierwsze z brzegu - BMG i Sony Music odsyłają do organizacji zarządzających prawami autorskimi.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 15-09-2014 o 23:44

  10. #10

    Domyślnie

    Kolego jak będziesz wiedział coś więcej na ten temat proszę o wiadomość. Sama czasami wstawiam filmy na YT czy vimeo i przechodziły weryfikację pozytywnie. Jednak zdarzyły mi się dwa lub trzy utwory, które zawsze były zgłaszane do abuse.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •