Close

Strona 32 z 33 PierwszyPierwszy ... 2230313233 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 321
  1. #311
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2017
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jardin Zobacz posta
    Witam wszystkich Nie chcąc zakładać nowego wątku, podpytam tutaj. Chcę w najbliższym czasie kupić obiektyw z tematu do pary z Tamronem 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2. Zastosowanie to głównie zdjęcia sportowe (biegi, rowery) bardzo często w lesie gdzie światła jest mało (imprezy górskie). Zmieniam body z wysłużonego 5100 (z 18-105) na D750.
    Tak jak do Tamrona 70-210 G2 jestem już właściwie przekonany, tak tu jeszcze się waham, bo te dwa obiektywy mocno zjedzą oszczędności a chciałbym kupić jeszcze lampę ze zdalnym wyzwalaniem i jakąś sensowną torbę/plecak żeby latać z tym całym majdanem gdzieś po lasach. Tak więc pytanie, czy ten T15-30 ma jakąś alternatywę do dynamicznych ujęć? Nie ukrywam że szukam jakości i wytrzymałości, bo warunki w jakich będę ich używał też będą różne - zimno, mgły, czasem pewnie mżawka. No i jeszcze pytanie gdzie najkorzystniej kupić te Tamrony?
    Nie wiem jak z biegami (nie miałem okazji jeszcze fotografować), ale przy kolarstwie w kwestii szerokiego kąta niezastąpiona jest "legendarna" 14-24/2.8 Nikkora. Jeśli masz możliwość wsiadania na motocykl, robienia z bliska, to często w użyciu jest też 24-70 (tu już firmy do wyboru, różnice w cenie, AF i ostrości).

  2. #312

    Domyślnie

    Do biegów i rowerów (i w sumie nie tylko) miałem Tokine 16-28/2.8. Wymieniłem na Nikkora 16-35/4 ze względu na użyteczniejszy zakres oraz AF.

  3. #313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jardin Zobacz posta
    Tak więc pytanie, czy ten T15-30 ma jakąś alternatywę do dynamicznych ujęć? Nie ukrywam że szukam jakości i wytrzymałości, bo warunki w jakich będę ich używał też będą różne - zimno, mgły, czasem pewnie mżawka. No i jeszcze pytanie gdzie najkorzystniej kupić te Tamrony?
    Dla zdjęcie jakie chcesz robić nie brałabym Tamrona, ale coś co ma niewypukłą przednią soczewkę, którą da się osłonić jakimś filtrem i dłuższą osłoną. Mam tego Tamrona i przyszło mi robić zdjęcia w mżawce - zapomnij, zaraz będziesz miał ciapy na zdjęciach, a w takiej sytuacji częste wycieranie soczewki budzi we mnie obawy o możliwość jej porysowania.

    Swojego Tamiego kupiłem na amazon.de, z linku powyżej. Jest znacznie taniej niż w sklepach krajowych.

    Edit: nie wiem dlaczego forum zrobiło taką kaszanę z naszych akcentów

  4. #314
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Poznań/Myślenice
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgi Zobacz posta
    Dla zdjęcie jakie chcesz robić nie brałabym Tamrona, ale coś co ma niewypukłą przednią soczewkę, którą da się osłonić jakimś filtrem i dłuższą osłoną. Mam tego Tamrona i przyszło mi robić zdjęcia w mżawce - zapomnij, zaraz będziesz miał ciapy na zdjęciach, a w takiej sytuacji częste wycieranie soczewki budzi we mnie obawy o możliwość jej porysowania.
    Swojego Tamiego kupiłem na amazon.de, z linku powyżej. Jest znacznie taniej niż w sklepach krajowych.
    Dziękuję za odpowiedzi. Racja z tą wypukłą soczewką, zapomniałem o tym, że byle mżawka i będzie wycierane. Tulipan aż tak nie chroni? Chyba nie widzę linku o którym pisałeś do amazona, ale poszukam.

  5. #315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jardin Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Racja z tą wypukłą soczewką, zapomniałem o tym, że byle mżawka i będzie wycierane. Tulipan aż tak nie chroni? Chyba nie widzę linku o którym pisałeś do amazona, ale poszukam.
    Tulipan to ogryzek i zupełnie nie uchroni przed złymi warunkami. Link do amazon

  6. #316

    Domyślnie

    Wygląda na to, że będzie wersja G2.
    Ciekawe czym, oprócz wyglądu, będą się różniły?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #317

    Domyślnie

    Ciekawe co poprawią w G2. Ślubniacy skarżyli się tu kiedyś na wolny AF. Mojego w takich warunkach (ciemny dance floor) nie testowałem. Optycznie to świetne szkło.

  8. #318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Ciekawe co poprawią w G2.
    Wychodzi na to, że AF (szybszy), nowe powłoki, kompatybilność z TapIn, kieszeń na żelki (takie bajery to tylko w Canonie. WTF?) nowy wygląd i cena. Wyższa, rzecz jasna.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #319

    Domyślnie

    Pojawiły się już w sprzedaży. Cena SRP dość spora - 6520 zł.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #320

    Domyślnie

    Trochę staniały, na dodatek minus 450 zł zwrotu, więc już cena nie jest taka straszna.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 32 z 33 PierwszyPierwszy ... 2230313233 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •