Close

Strona 5 z 33 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 321
  1. #41

    Domyślnie

    Skąd wiesz że Tokina to prawie to samo, chyba że masz na myśli parametry a nie jakość obrazka bo o tym jeszcze nic nie wiemy.
    Ale przyznam że cena mnie troche rozczarowuje bo myślałem o 3999 PLN. Trzeba czekać na pierwsze testy i zobaczymy czy ploty o SP2 będą miały potwierdzenie w jakości optycznej.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gall_Anonimowy Zobacz posta
    Skąd wiesz że Tokina to prawie to samo, chyba że masz na myśli parametry a nie jakość obrazka bo o tym jeszcze nic nie wiemy.
    Chodziło mi o zakres, Martink wyżej pisal, że mu 24mm na wąskim końcu nie pasuje (mi też, to drugi poza ceną powód mojego braku zainteresowania 14-24), a 28 a 30mm to już jest pomijalna różnica.
    Co do obrazka - Tokina jest naprawdę świetne i nie spodziewałbym się jakiejś przepaści, choć chętnie się miło rozczaruje

  3. #43

    Domyślnie

    Obawiam się (też czekam na niego) że scenariusz będzie następujący - optycznie będzie bardzo dobry, poziom 14-24 lub zbliżony, przedstawiciel nowej zaawansowanej serii SP2 i wykorzystają to aby wypozycjonować go cenowo wysoko. Sprzedaż będzie taka se. Więcej szans w Nikonie bo w Canonie cenowo będzie prawie to samo z 16-35II 2,8 nie wspominając o 16-35 f4. Jak się nie będzie sprzedawał to cena pójdzie w dół ale w moim przypadku nie o czekanie na cenę chodzi. Pożyjemy zobaczymy a nóż widelec będzie rewelacja tak jak z 150-600....

  4. #44

    Domyślnie

    Cena nie jest "z czapy" (mam nadzieję), bo to szkiełko pomyślane zostało o nowych aparatach z sensorami wysokiej rozdzielczości - rzędu 50 MP (teraz ma wyjść w H1 2015 kilka modeli, jak SONY A9, itp.).

    Tamron, poszedł drogą SIGMY, robi coraz lepsze szkiełka. 150-600 stał się przebojem na Zachodzie, a teraz mam nadzieję kolejne dobre szkło... Może to się okazać najlepszy niesystemowy krótki zoom pod FX. Dlatego, może też się okazać, że za te 1000-1200 Euro będą po niego kolejki przed sklepami

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OLO3433 Zobacz posta
    Cena nie jest "z czapy" (mam nadzieję), bo to szkiełko pomyślane zostało o nowych aparatach z sensorami wysokiej rozdzielczości - rzędu 50 MP (teraz ma wyjść w H1 2015 kilka modeli, jak SONY A9, itp.).
    Nie znam kitajskiego ( tzn japońskiego, sorry) ale podobno zarówno Nikon jak i Canon również potwierdziły, że niedługo wypuszczą coś w okolicach 50 Mpx http://www.sonyalpharumors.com/nikon...e-camera-soon/
    Wracając do Tamrona, piszą że optycznie niczego sobie maszyna http://www.sonyalpharumors.com/tokin...mm-mtf-charts/
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-12-2014 o 11:03

  6. #46

    Domyślnie

    Canon - to na pewno, ale czy Nikon w najbliższym czasie zrobi takie body??? Pewnie prześpi jak zawsze.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OLO3433 Zobacz posta
    Pewnie prześpi jak zawsze.
    No tak, bo wszyscy producenci juz przeciez od dawna maja ponad 30mpx...

  8. #48

    Domyślnie

    Czy ktoś mi może wytłumaczyć realny pożytek z 50 Mpix ? Aparat fotograficzny trzymałem pierwszy raz w ręku prawie 40 lat temu. Od tamtej pory przerobiłem negatywy czarno-białe, kolorowe,, slajdy, zdjęcia stykowe, 6x6, matryce 6, 8 10, 12, 16, 20 Mpix. Realne potrzeby fotografa, który rozumie kadrowanie oceniam na 8-10 Mpix. Pokrywa się to z naturalną rozdzielczością kątową oka ludzkiego. Posiadam matrycę 20 Mpix i lepię jpegi max. 10 Mpix i niczego mi nie brakuje. No może zdrowia, czasu i pieniędzy na plenery
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remol71 Zobacz posta
    Czy ktoś mi może wytłumaczyć realny pożytek z 50 Mpix ? Aparat fotograficzny trzymałem pierwszy raz w ręku prawie 40 lat temu. Od tamtej pory przerobiłem negatywy czarno-białe, kolorowe,, slajdy, zdjęcia stykowe, 6x6, matryce 6, 8 10, 12, 16, 20 Mpix. Realne potrzeby fotografa, który rozumie kadrowanie oceniam na 8-10 Mpix. Pokrywa się to z naturalną rozdzielczością kątową oka ludzkiego. Posiadam matrycę 20 Mpix i lepię jpegi max. 10 Mpix i niczego mi nie brakuje. No może zdrowia, czasu i pieniędzy na plenery
    bo to pixele rządzą fotografią

    tamron fajny, ale cena zabójcza

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    No tak, bo wszyscy producenci juz przeciez od dawna maja ponad 30mpx...
    Nigdzie nie napisałem, że wszyscy mają 50-MPixelowce, tyle tylko, że jest duża szansa, że Nikon będzie jednym z ostatnich w ich wprowadzaniu, tak jak było w bezlusterkowcami (linia "1" pokazała się lata świetlne po konkurencji).

    bo to pixele rządzą fotografią

    tamron fajny, ale cena zabójcza
    A ile powinien kosztować?

    1200 Euro to ok. 5 tys. zł, N12-24 tańszy nie jest, a SAR (w przywołanym tu linku) napisał, że T jest lepszy od N.

Strona 5 z 33 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •