Close

Strona 11 z 33 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 321
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minorek Zobacz posta
    lubię Was czytać - BARDZO!
    Ja mam podobnie, po kilku głębszych też wszystkich kocham i lubię

  2. #102

    Domyślnie

    Pojawiła się nowa wersja wtyczki Camera Raw 8.8, dodając m.in. obsługę obiektywu:
    https://blogs.adobe.com/lightroomjou...available.html

  3. #103
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #104

    Domyślnie

    Dwie fotki z Tamrona 15-30 2.8 VC USD @15mm na szybko (na samym dole wpisu). Do pobrania RAWy, niestety nie z Nikona, tylko z Canona

    http://lenspro.pl/targi-film-video-foto-2015/
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #105

    Domyślnie

    Jest żyleta na f2.8!

  6. #106

    Domyślnie

    Ciekawy obiektyw, pomyślałem sobie że utarli nosa konkurentom. Potem pomyślałem "może, kto wie" może warto byłoby zapodać go testowo za jakiś czas. Jeszcze później wyczytałem na optycznych to, co poniżej...

    Soczewka ta jest ruchoma i znajduje sie prawie na równi ze stykami dla ogniskowej ustawionej na 15 mm i chowa się na głębokość około 2 cm po zmianie ogniskowej na 30 mm. Niestety odsłaniają się wtedy elementy wnętrza tubusu zawierające widoczne płytki z elektroniką. O szczelności tutaj nie może być mowy…

  7. #107

    Wink

    Ale jak to się ma do szczelności obiektywu? No chyba że boisz się, że woda przeleje się z korpusu do obiektywu
    D750, D300s, D200* FE* SY 14 2,8* N 35 1,8DX* N 50 1,8D* N 85 1,8D* N 18-35 3,5-4,5G* N 24-85 3,5-4,5GVR* N 28-200 3,5-5,6G* N 70-300VR 4,5-5,6G* S 70-200 OS 2,8* S 150-600 C* SB-900...

  8. #108

    Domyślnie

    Chodzi mi o podejście "inżynierskie". Jeśli to prawda, że tylna grupa soczewek odsłania bebechy, znaczy to, że popełnili spory błąd w sztuce i powinni się poprawić, choćby w wersji "mark II".

    Pewnie można to obejść, po prostu nie używając węższych wartości FOV ale niesmak pozostaje. Dziwne czasy, skoro posępiono kawałka plastiku lub metalu, który osłaniałby elektronikę i grupy soczewek tak, jak to powinno mieć miejsce.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Pewnie można to obejść, po prostu nie używając węższych wartości FOV ale niesmak pozostaje. Dziwne czasy, skoro posępiono kawałka plastiku lub metalu, który osłaniałby elektronikę i grupy soczewek tak, jak to powinno mieć miejsce.
    A może po prostu nie ma to znaczenia dla kogokolwiek, oprócz szukających dziury w całym?

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Chodzi mi o podejście "inżynierskie". Jeśli to prawda, że tylna grupa soczewek odsłania bebechy, znaczy to, że popełnili spory błąd w sztuce i powinni się poprawić, choćby w wersji "mark II".

    Pewnie można to obejść, po prostu nie używając węższych wartości FOV ale niesmak pozostaje. Dziwne czasy, skoro posępiono kawałka plastiku lub metalu, który osłaniałby elektronikę i grupy soczewek tak, jak to powinno mieć miejsce.
    Co napisz więcej o inżynierskim podejściu bo jakoś tego nie łapie. Nie widziałem na żywo tego obiektywu ale wyobrażam sobie że ta elektronika jest widoczna przez soczewkę więc jeśli tuba jest zamknięta szczelnie tak jak w innych szczelnych obiektywach to nie wychodzimy poza estetykę - ale to jest kwestia gustu bo nieraz obudowy robi się specjalnie takie żeby było widać elektronikę a nie ma to nic wspólnego z nieszczelnością.

    Czy może ktoś kto już miał w łapkach ten obiektyw coś na temat napisać ?

Strona 11 z 33 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •