Close

Strona 53 z 121 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1205
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek.81 Zobacz posta
    Kilkanaście stron wcześniej JA06 pisał o węższym pokryciu polami AF kadru.

    http://bbs.kakaku.com/bbs/K0000693263/SortID=17929211/ImageID=2012622/


    Myślicie ,że może to być prawdziwa informacja?....skoro to 51 polowy układ jak w np. D700, D800 itp.
    to czy rozmieszczenie punktów w kadrze może być węższe ?
    Dowiemy się jak Nikon udostępni instrukcję.
    Albo jak ktoś zrobi rzeczywiste porównanie.


    Edit:
    Mam porównanie punktów D600 i D800. Nie ma aż takiej różnicy, jak na tamtym:
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 15-09-2014 o 00:55
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To nie jest kompozyt.

    A co ma sztywność obudowy do sztywności układu optycznego, bo tylko ten ma znaczenie.

    To polecam przeczytać ogólnodostępne dane na temat wytrzymałości materiałów.
    CFRP (u nas potocznie zwane włóknem węglowym) są wielokrotnie wytrzymalsze od stopów magnezowych, a ich żywotność przekracza nawet setki lat, gdzie magnez koroduje.
    Ad1:Przeciez wiesz o co mi chodzi, nie lap za slowka.
    Ad2:daje gwarancje odpowiedniej sztywnosci jako calosc. Niezawodnej sztywnosci komory lustra, migawki i mocowania bagnetu , czytaj ze zrozumieniem.
    Ad3:Ja pisze o sztywnosci konstrukcji a nie o wytrzymalosci i zywotnosci na setki lat, nie myl pojec.
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 15-09-2014 o 01:15
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  3. #523

  4. #524
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx
    Ciekawi mnie to, dlaczego w trybie DX nie ma zwiększonej liczby fps. Chociażby o 0.5, aby zamknąć usta narzekaczom. Coś w stylu "ma więcej fps? Ma, to zamknijcie dziub. Nie ważne, że +0.5".
    Moze dlatego, ze piszemy dziob

    Cytat Zamieszczone przez adrian
    adrian Unchained - Behind the Scenes, czyli za kulisami powstawania promo video D750:
    Bylo tysiac lat temu

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    to place macie jak ET, skoro jesteście w stanie kciukiem jednocześnie AF-ON i AE-L
    Przeciez nikt tu nie mowi, zeby oba przyciski miec na raz wcisniete ale jak przeprogramujesz AF-L/AE-L na AF-ON to nie bedziesz mial tego pierwszego

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Wg. Canona jest niezbędne w 5D i 7D.
    I tak naprawdę tylko tym trybem te aparaty zyskały taką popularność, bo na zachodzie czy w Chinach nie chciał aparatu, który nie robi sam zdjęć.
    Moze nie pisz o Chinach bo widze, ze nie masz o nich zielonego pojecia, a znajac zycie jak Cie wyprostuje to znowu uciekniesz z watku ze wstydu (jak ostatnio z watku o 6D).

    Wracajac jeszcze do obudowy D750 to tym Sereebo (czyli CFRTP, ktory jest tu wykorzystywany) malo gdzie sie chwala. Pisza tylko, ze jest w D5300 (w necie), a tak to cisza

    Ja wole magnez chocby z tego wzgledu, ze zestaw bedzie lepiej wywazony z duzym szklem. Karbonu roznej masci mam wystarczajaco duzo w rowerze, tam im lzej tym lepiej, ale rowerem nie foce

    Dla tych co mysla, ze to propuszka:



    Moze pokaza D900, ktore bedzie mialo 10fps, wielkosc D810 i 16mpx

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Ad1:Przeciez wiesz o co mi chodzi, nie lap za slowka.
    Ad2:daje gwarancje odpowiedniej sztywnosci jako calosc. Niezawodnej sztywnosci komory lustra, migawki i mocowania bagnetu , czytaj ze zrozumieniem.
    Ad3:Ja pisze o sztywnosci konstrukcji a nie o wytrzymalosci i zywotnosci na setki lat, nie myl pojec.
    Sztywność całej konstrukcji ma więcej minusów niż plusów.
    Przede wszystkim to, że przy uderzeniach cała niemal cała energia jest przenoszona ma migawkę, matrycę, czy moduł AF, a to może spowodować ich uszkodzenie czy przesunięcie.

    Zrobienie korpusu z bardziej elastycznych materiałów może zagwarantować znacznie większą wytrzymałość na uderzenia.

    To jest tak jak z diamentem - jest super sztywny, ale jak go uderzyć, to się rozpada, bo nie ma miejsca na jakiekolwiek odkształcenia. Sztywność w tym przypadku nie jest zaletą, a wadą, właśnie przez to że w środku są precyzyjnie pracujące elementy i nadmierna siła może bardzo łatwo je przestawić.


    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Moze nie pisz o Chinach bo widze, ze nie masz o nich zielonego pojecia, a znajac zycie jak Cie wyprostuje to znowu uciekniesz z watku ze wstydu (jak ostatnio z watku o 6D).
    Piszę o Chinach, bo tam się Canon chwali wyraźną przewagą sprzedaży nad Nikonem, szczególnie dzięki "ich wyśmienitym" 7D i 5D, które można głownie zobaczyć na szyjach dzieci na wycieczkach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #526
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Jakos nie zauwazylem, zeby dzieci tu biegaly z 5D i 7D ale to nic. 1000D, 650/750D i zabawki tego typu juz predzej. W sumie prawda jest taka, ze Nikona w Chinach mam tylko ja

    Ciekawe jak mocowany jest bagnet - czy bezposrednio przykrecony do tego kompozytu (= przykrecone z malym momentem obrotowym, zeby nie zepsuc = wypierdzi go od samego patrzenia) czy zrobili porzadne tuleje z kryptonitu... znajac zycie to to pierwsze.

    No nic, czekamy na D900

  7. #527

    Domyślnie

    Ja już nic nie rozumiem. Bufor bardzo ładny, bo nawet na 35 RAW-ów, ale body mniejsze nawet niż D610, górny wyświetlacz też:

    http://nikonrumors.com/2014/09/14/ev...r-camera.aspx/

    Dla kogo w końcu ta puszka jest? Niby dla sport-camera, ale chyba dla eunucha, bo kastrują wszystko co się da.

    I świetny komentarz pod artykułem:

    Nikon Logic:
    If you want a FF body that shoots 8 FPS you're stuck with:
    A) 5+ year old D700 or D3s or even older D3.
    B) Used D4 for $4500
    C) new D4s for $6500
    Great job, Nikon! /sarc
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-09-2014 o 09:41

  8. #528
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    D3s wystarczy do 99% zadan reporterskich. I lepiej jasno pisac, ze bufor jest na 15 NEFow bo ktos moze nie przeczytac Twojego 'nawet' i sie napali jak szczerbaty na suchary

    To jest akszyn kamera, a nie sport kamera! Musisz krzyczec AKCJA, zeby ludzie wiedzieli, ze chcesz zrobic zdjecie

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawełD Zobacz posta
    Proponuję wykasować wszystkie poprzednie posty i zacząć temat od 523
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #530

    Domyślnie

    Sorki za OT, ale ktoś mi powie jak jest z kupowaniem aparatu np. na Amazonie? Oprócz kosztów wysyłki kupujący płaci jeszcze dodatkowo jakiś podatek? Jestem zielony bo nigdy nie kupowałem
    D0,7k | N2470 |S14 2.8 | N50 1.8D | N80200 4,5 AI || D80 | N18105vr
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 53 z 121 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •