Close

Strona 51 z 121 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1205
  1. #501

    Domyślnie

    Pragnę przypomnieć, że Glock 17, co prawda ma korpus i większość części z kompozytu, ale zamek jest z metalu i chodzi na 4 metalowych szynach, a to jedne z najbardziej obciążonych części. Tak więc, wykorzystywanie glocka jako argumentu jest średnio trafione.
    Jak ktoś napisał, kompozyt nie jest lepszy od magnezu - jest po prostu inny. To od zastosowania zależy co będzie lepsze. Akurat w przypadku aparatu nie wiadomo, czy sztywność korpusu magnezowego nie jest plusem ( jak by nie patrzeć, aparat ma wiele dość precyzyjnych części, niektórych poruszających się dość szybko ). Pamiętajmy też, że najlepsze kompozyty kosztują odpowiednio, a efekt skali ( rozmiaru ) aparatu, też może mieć spore znaczenie przy wyborze materiału.
    Ja wiem, że la ferrari jest z "kosmicznych" kompozytów i jeździ i jest świetne, Glock jest super niezawodny, ale to nie znaczy, że wszystko musi być zrobione z kompozytów.

    Założenie, że korpus w pełni magnezowy jest lepszy w pełni pasuje do pozycjonowania tej puszki - to nie jest puszka klasy Pro, wół roboczy, który ma przetrwać wbijanie gwoździ...
    Czy to ogromna wada tej puszki? Zależy od ceny. Jeżeli po czasie ustabilizuje się ~7k PLN, to moim zdaniem będzie to całkiem sensowne. Jeżeli wyżej - to już gorzej.
    Niemniej jednak, to idealna puszka dla mojego ojca - amatora który odczuwa potrzebę fajniejszej puszki, a D610 widzi bardziej jako zabawkę niż aparat.

    Edit:
    Mówiąc o rozmiarze, miałem na myśli dokładnie to o czym wspomniał kolega kjakub
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 14-09-2014 o 20:11
    d70s + N18-70 + N55-200

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Mamy teraz wlasnie dziure w serii 2cyfrowej i jest to miejsce na nastepce D700, czyli aparatow wyzszych niz D750-zaawansowany amator i D810- ktory jest studyjniakiem.
    Jesli N stworzy od nowa serie 2 cyfrowa, to spozycjonuje ja wlasnie jako aparaty Df ale w innej budzie, z matrycami 16-18Mpix no max 20Mpix.
    Czy to aby nie kolejne pobożne życzenie?
    Ostatnio edytowane przez foltec ; 14-09-2014 o 20:55

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    A d610 już za 5900 zł �� Po premierze i sprzedaży d750, d610 będzie jeszcze 100 lub 200 zł tańszy ��
    O ile? Po sezonie świąt Dziadka Moroza czy jakie to tam te święta teraz są wg political correctness, D610 będzie po 4999 za nówkę, potem zdrożeje. Idę o zakład. Teraz sklepy na tych puszkach zbijają kokosy, ich wartość jest niewspółmierna do ceny. Sam kupiłem za 6050, bo chciałem wreszcie robić zdjęcia czymś innym niż komórką.

    D750 będzie koło 6800.

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    A gdzie tam... APS-C ma swoje zalety i nie trzeba podpinać przecież tylko szkieł DX.
    Wiadomo, że nie ma większego sensu podpinanie pod DX szerokich kątów dedykowanych pod mały obrazek (14-24mm, 16-35mm), jednak pod DX jest 10-24mm i 12-24mm.
    Czy mi się zdaje tylko czy FX ma obie formaty FF i DX? Ja jakoś nie widzę sensu wprowadzania aparatu prof w formacie APS-C.

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Nazwa nie może być wadą.
    Aż bark słów aby to skometować...

  6. #506

    Domyślnie

    Aparatu jeszcze nie ma w sklepie a Wy zastanawiacie sie co będzie po upadku i czy się rozleci ! Co raz bardziej utwierdzam się że największą i jedyną a za razem najmniej istotną wadą D750 będzie tylko plastik w obudowie

  7. #507

    Domyślnie

    Ciekawi mnie to, dlaczego w trybie DX nie ma zwiększonej liczby fps. Chociażby o 0.5, aby zamknąć usta narzekaczom. Coś w stylu "ma więcej fps? Ma, to zamknijcie dziub. Nie ważne, że +0.5".

  8. #508

    Domyślnie

    Cena w jednym z polskich sklepów - 11339 PLN
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  9. #509

    Domyślnie

    Unchained - Behind the Scenes, czyli za kulisami powstawania promo video D750:

    https://www.youtube.com/watch?v=qiNB2gooCuw
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  10. #510

    Domyślnie

    Polskie sklepy zawsze najdroższe na świecie. Nie dlatego, że Polacy tacy majętni, ale że tu każdy wyżej sa niż cośtam ma. Tu musi być najdrożej.

Strona 51 z 121 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •