Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z D300 na D7100

    Z czasem mój D300 stał się jakiś taki stary i myślę o zmianie sprzętu mam Nikkora 17-55 2.8 i Nikkora 18-200 VR
    i w sumie zmiana na FX ze względu na koszta nie wchodzi w grę. Zastanawiam się nad sprzedażą D300 i zakupem D7100. I tu rodzi się pytanie czy warto ?

  2. #2

    Domyślnie

    Sam rozwazalem taka zmiane. Ale im wiecej mam okazje popstrykac D7100 tym bardziej przechodzi mi ten pomysl. Zeby nie bylo ze twierdze iz D7100 jest zly. Po prostu w pewnych kwestiach jest duzo lepszy, a w innych gorszy. Pierwsze co polecam to wez wogole do reki D7100. Ja bylem lekko rozczarowany kontaktem fizycznym.

  3. #3

    Domyślnie

    Zyskasz tylko na jakości obrazka, nowsza matryca, pozostałe funkcje raczej na niekorzyść.
    Sam sobie odpowiedz czy warto, musisz wybrać jakiś priorytet.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Własnie obawiam się tego że będzie gorzej leżał w dłoni. Muszę podjechać do Media i pomacać organoleptycznie.
    W sumie głównie zależy mi na lepszym obrazku (kolorach, dobija mnie ziemistość kolorów w cieniach w D300)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzidch Zobacz posta
    Z czasem mój D300 stał się jakiś taki stary i myślę o zmianie sprzętu mam Nikkora 17-55 2.8 i Nikkora 18-200 VR
    i w sumie zmiana na FX ze względu na koszta nie wchodzi w grę. Zastanawiam się nad sprzedażą D300 i zakupem D7100. I tu rodzi się pytanie czy warto ?
    Jak nie fotografujesz szybkiego sportu to WARTO ( właśnie dla obrazka ).

  6. #6

    Domyślnie

    Sportu nie robię. Bez mu się zdarzy ślubne. A tak typowo amatorsko. Przyroda ludzie.

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

  7. #7

    Domyślnie

    Zastanawiam się tylko czy z Samyangiem 8 bez elektroniki będzie pomiar światła w d7100

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzidch Zobacz posta
    Zastanawiam się tylko czy z Samyangiem 8 bez elektroniki będzie pomiar światła w d7100

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
    Pomiar światła oczywiście będzie. Natomiast nie będzie sterowania przysłoną z poziomu body, czyli brak jakiegokolwiek trybu automatycznego naświetlania- wszystko trzeba ustawiać manualnie. W obiektywach z chipem manualnie musimy ustawiać tylko ostrość. Pomiar ostrości jednak działa z wszystkimi obiektywami.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Pomiar światła oczywiście będzie. Natomiast nie będzie sterowania przysłoną z poziomu body, czyli brak jakiegokolwiek trybu automatycznego naświetlania- wszystko trzeba ustawiać manualnie. W obiektywach z chipem manualnie musimy ustawiać tylko ostrość. Pomiar ostrości jednak działa z wszystkimi obiektywami.
    Z d300 jak mam tryb s ustawiam na obiektywie przesłone a d300 dobiera czas

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzidch Zobacz posta
    Z d300 jak mam tryb s ustawiam na obiektywie przesłone a d300 dobiera czas

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
    Chyba tryb A
    D0,7k | N2470 |S14 2.8 | N50 1.8D | N80200 4,5 AI || D80 | N18105vr
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •