Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nadinterpretowują. Tak. Podobnie jak ty.
    Ja nadal podtrzymuję, że czytasz co chcesz przeczytać. Nigdzie nie napisałem, że nie podoba się Tobie obrazek Zeissa, ba nawet nie o tym toczyła się dyskusja. To nie jest nadinterpretacja tylko bzdurzenie. Kontestujesz politykę Zeissa, ponieważ nie chcą robić szkieł z AFem, bo Tobie się modelka giba i nie umiesz wyostrzyć.

    Nie sądzę bym był osamotniony w tęsknocie za AF.
    Owszem, ale był czas przywyknąć. W przypadku słoików Zeissa brak AFu to po prostu cecha szkła. Oczywiście dla Ciebie i na przykład opacznych to jest wada, ale to tak jakby oczekiwać, że Quentin Tarantino zacznie kręcić filmy 3D.

    A po premierze super Zeissa - prawie brak odzewu. I to nie o cenę szkła chodzi.
    Nie oglądam telewizji, nie słucham radio i nie czytam gazet. Może w międzyczasie Bydgoszcz urósł do rangi światowej stolicy dobrobytu i cena za obiektyw rzędu kilkunastu tysięcy złotych nie robi u Was wrażenia, ale jestem pewien, że jakby Zeiss linię Otus puścił w cenach o 25% wyższych niż jego regularne wyroby, to byłby szał. W przypadku jednak cen takich jakie są naprawdę, to jest to dla zdecydowanej większości użytkowników tego forum tylko ciekawostka.
    Zresztą o czym tu pisać, wypuścili perfekcyjne szkło i jego jedyną wadą jest cena.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #52
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    . Kontestujesz politykę Zeissa, ponieważ nie chcą robić szkieł z AFem, bo Tobie się modelka giba i nie umiesz wyostrzyć. ..
    Wolno mi kontestować? Myslę, że wolno. Więc chodzi raczej o ocenę tego czy jestem osamotniony w tej kontestacji czy nie. I to tu się róznimy.
    Ja mam jak na dzisiejsze czasy dość archaiczne podejście do fotografii, stąd się dziwię, że nagle zostałem zaatakowany za swoją "postępowość" (mam na mysli to, że AF to postęp w stosunku do MF).
    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    .Zresztą o czym tu pisać, wypuścili perfekcyjne szkło i jego jedyną wadą jest cena.
    Większą jest brak AF

    Kończymy OT, możemy to ciągnąć długo. Peace
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gall_Anonimowy Zobacz posta
    (...) Nie rozumiem skad ten kompleks Cosiny, dziwne.
    Nie mam kompleksów, być może nie wysłowiłem się dostatecznie wyraźnie... A może ty nie zrozumiałeś mnie...


    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    (...) VW Caddy i Transportery schodzą z taśmy w Poznaniu i nie słyszałem, żeby ktokolwiek się domagał, że mają nazywać się Tarpan, mieć autofokus i być o 50% tańsze. (...)
    Słaby przykład.
    VW w Poznaniu produkowane są w fabryce VW a nie Tarpana, więc uczciwie nazywają się VW. Natomiast Zeiss nie produkuje sprzętu we własnych fabrykach, mimo to branduje swój doskonały (tak, zgadzam się - doskonały) produkt znakiem Zeiss. Uczciwsze byłoby więc brandowanie obiektywów np.: Cosina by Zeiss. Tak jak chociażby robi Renault (trzymając się przykładów motoryzacyjnych): "Dacia by Renault".

    Dla wielu moja koncepcja może być nieistotna i niezrozumiała, dla mnie jednak ma pewne znaczenie... Taki to idealista ze mnie...


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    (...) Kończymy OT, możemy to ciągnąć długo. Peace
    Przepraszam, nie zauważyłem wcześniej...
    W takim razie ja także kończę niniejszym swój udział w wątku.
    Ostatnio edytowane przez lodzermensch ; 14-09-2014 o 12:41
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  4. #54

  5. #55

    Domyślnie

    A Adidas nie ma zadnej fabryki (i nie on jeden). Nie ma co sie przejmowac.

    Stac cie i chcesz kupic to kupujesz. Nie stac cie lub nie chcesz kupic to nie kupijesz.

    To jest produkt skierowany tylko do nielicznej grupy ludzi ale podnosi renome rownierz innych tanszych szkiel ze made for Zeiss.

  6. #56

    Domyślnie

    Jedna fota na razie pełna dziura:

    http://www.kubacichocki.pl/test/otus85/otus01.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #57

    Domyślnie

    Na body z filtrem AA nie będzie niestety widać pełni jego możliwości ale i tak jest fajnie jeśli chodzi o ilość detalu...

  8. #58
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •