Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58
  1. #11

    Domyślnie

    Ale jakość optyczna bliska ideału, podobnie zresztą jak apo sonnar 135/f2. Zobacz na poziom CA na samplach, prawie ich nie ma.
    To że jest ostry to akurat zaleta a nie wada, zresztą fotografia to nie tylko protret.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Brzydki, ciężki, za ostry do portretu, drogi, bez AF'a
    Napisz do Zeissa, może się wreszcie nauczą konstruować dobrą optykę.

  3. #13

    Domyślnie

    @kurczeblade
    lepiej miec ostrosc i sie jej pozbyc rozmyslnie na etapie robienia zdjecia lub w postprocesie niz tylko o niej marzyc posiadajac np Nikkora AF-S 58/1,4.
    dla mnie taka zyleta jest mega zaleta, zwlaszcza jak juz wyzej napisano, fotografia to nie tylko portret.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #14

    Domyślnie

    Hmm... "fotografia to nie tylko portret" to fakt. Ale czy aby ta 85tka to nie szkło stworzone z myślą o... portretach?
    Nikon

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... "fotografia to nie tylko portret" to fakt. Ale czy aby ta 85tka to nie szkło stworzone z myślą o... portretach?
    85mm 1.4 często są używane do zdjęć całej osoby.
    Wtedy ostry obraz na 1.4 jest czymś nieocenionym.
    Do ciasnych portretów w zasadzie bardziej wskazana jest 135mm.
    Zresztą robienie ciasnych portretów przy 1.4 to swego rodzaju ekstremum.

  6. #16

    Domyślnie

    Video + RAWy do pobrania od niejakiego Matta Grangera <<klik>> (tyle, że chętnych jest sporo więc mu się dropbox przytkał).

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... "fotografia to nie tylko portret" to fakt. Ale czy aby ta 85tka to nie szkło stworzone z myślą o... portretach?
    Został stworzony między innymi do portretu, ale nie każdy musi nim robić portrety. Myślę, że świetnie się nadaje np. do mody czy też krajobrazu.
    Jest to po prostu świetny obiektyw o ogniskowej 85mm i tyle. Przyjęło się nazywać krótkie tele obiektywami portretowymi, ale to przecież wcale nie znaczy, że można je tylko wykorzystywać do portretu


    Obejrzałem właśnie sample, do których link podesłał cz4rnuch. Genialna ostrość i brak CA.
    Jestem pod wielkim wrażeniem.
    Ostatnio edytowane przez lukaszk ; 09-09-2014 o 21:36

  8. #18

    Domyślnie

    Dobrze, że to szkło tyle kosztuje. Jakby było tańsze to sporo osób by je miało i jedyne sample jakie dałoby się znaleźć, to gałązki na f/1.4 i ceglane ściany. Przy tej cenie jak ktoś je kupi, to jest szansa, że rzeczywiście do roboty, nie do fotografowania pierdół. Aczkolwiek, kto bogatemu zabroni.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Przy tej cenie jak ktoś je kupi, to jest szansa, że rzeczywiście do roboty, nie do fotografowania pierdół. Aczkolwiek, kto bogatemu zabroni.
    No właśnie patrząc po flickrze to najdroższe i najciekawsze szkła zazwyczaj mają jacyś onaniści, którzy focą doniczki i płoty... Z takiego 85L znajdziesz całą mase genialnych fot, a np 200 1.8 same test szoty bokehowe.

  10. #20

    Domyślnie

    Może z wypożyczalni wzięli, trzymali kilka dni i zamiast zrobić coś fajnego, zrobili to co zwykle. Choć na ogniskową 200 mm też w zasadzie nie mam pomysłu, może być dowolnie jasna.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •