Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Smile Nikkor 80-200/2.8 ED D czy AF-S VR 70-300 f/4,5-5,6G IF-ED - który lepszy?

    Witam serdecznie - po raz pierwszy na forum i od razu mam do was prośbę. Zastanawiam się właśnie nad tele do mojego Nikiego i obserwuję obiektywy w okolicach 2 000 zł. Jest kilka modeli o bardzo podobnej cenie i trudno mi się na któryś zdecydować. Czy ktoś może polecić jeden z tych:
    Nikkor 80-200/2.8 ED D
    Nikon AF-S VR 70-300 f/4,5-5,6G IF-ED

    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    trochę inna specyfika tych obiektywów. Jak będziesz focił w ciemnych miejscach albo skupiasz się na portretach to bierz 80-200 a jak pstrykasz na słoneczku piłkę czy jakies inne sporty lub przyrodę to 70-300 vr

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar xmaniekx
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Zgierz/Łódź
    Posty
    182

    Domyślnie

    a do reporterki ktory sie nadaje ?

    tylko ze ja bym bral dwu pierscieniowy..
    D70s/F801/AF-S 18-70/50 1.8 MF/Mamiya Rb67 i narazie tyle wystarczy

  4. #4

    Domyślnie

    Pabianice, Zgierz, Łódź... proszę proszę - wiele lat mieszkałem w Bełchatowie - pozdrawiam

    Faktycznie specyfika tych obiektywów jest inna, rozumię z tego, że są podobnej jakości (tak się asekuracyjnie pytam, czy któryś z nich nie cieszy się złą sławą... albo odwrotnie - dobrą).

    Do czego - podobnie jak kolega - fotoreportaż. Z tym, że bardziej turystyczny, niż na imprezkach w Sali Kongresowej - więc wynikałoby z tego, że jednak 70-300 mm

  5. #5

    Domyślnie

    mnie sie wydaje że nic nie zastąpi stałego światła 2.8 pare dni temu zapiąlem go do mojego body i na razie nie zciągam taki jestem zauroczony. nieśmiale załączam próbkę

    http://img262.imageshack.us/img262/1975/dsc8124ne2.jpg
    Ostatnio edytowane przez tomhagen ; 02-05-2007 o 19:04

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draku Zobacz posta
    Pabianice, Zgierz, Łódź... proszę proszę - wiele lat mieszkałem w Bełchatowie - pozdrawiam

    Faktycznie specyfika tych obiektywów jest inna, rozumię z tego, że są podobnej jakości (tak się asekuracyjnie pytam, czy któryś z nich nie cieszy się złą sławą... albo odwrotnie - dobrą).

    Do czego - podobnie jak kolega - fotoreportaż. Z tym, że bardziej turystyczny, niż na imprezkach w Sali Kongresowej - więc wynikałoby z tego, że jednak 70-300 mm
    też mieszkałem w bełchatowie oś słoneczne

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasiu102 Zobacz posta
    też mieszkałem w bełchatowie oś słoneczne
    No tak, ja dokładnie też na Słonecznym - w bloku nr. 12 Ale to kompletnie nie na temat więc zostawmy to

    Fajna fotka, światło 2.8 faktycznie kusi, ale z drugiej strony zoom do 300 mm też kusi. Zastanawiam się (sorki za laickie pytanie) jak duża jest różnica między 200 mm a 300 mm przy fotkach robionych na ulicy, tak żebym nie musiał podchodzić do ludzi, żeby nie psuć sytuacji którą chciałbym sfocić (wiadomo, jak już mnie by zauważyli to po ptakach - będą sztuczni).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draku Zobacz posta
    No tak, ja dokładnie też na Słonecznym - w bloku nr. 12 Ale to kompletnie nie na temat więc zostawmy to

    Fajna fotka, światło 2.8 faktycznie kusi, ale z drugiej strony zoom do 300 mm też kusi. Zastanawiam się (sorki za laickie pytanie) jak duża jest różnica między 200 mm a 300 mm przy fotkach robionych na ulicy, tak żebym nie musiał podchodzić do ludzi, żeby nie psuć sytuacji którą chciałbym sfocić (wiadomo, jak już mnie by zauważyli to po ptakach - będą sztuczni).
    ja mieszkałem w bloku nr 7. zawsze możesz później dokupić telekonwerter jak bedziesz chciał mieć to podepniesz tc a jak światło 2.8 to odepniesz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draku Zobacz posta
    Zastanawiam się (sorki za laickie pytanie) jak duża jest różnica między 200 mm a 300 mm przy fotkach robionych na ulicy, tak żebym nie musiał podchodzić do ludzi, żeby nie psuć sytuacji którą chciałbym sfocić (wiadomo, jak już mnie by zauważyli to po ptakach - będą sztuczni).
    różnica między 200 a 300 jest olbrzymia
    jako posiadacz obu - 80-200/2.8 w najlepszej wersji i 70-300VR - napiszę tak: jestem zachwycony 70-300VR, w porównaniu do poprzednich Nikkorów z tego zakresu ten obiektyw jest rewelacyjny, nawet przy 300mm.
    80-200 to jest ekstraklasa, ale ten jest nie tak wiele gorszy, a myślę że dla większości amatorskich zastosowań wcale nie gorszy optycznie, a ma kilka olbrzymich zalet - jest mniejszy, lżejszy, prawie o połowę tańszy i ma VR. To jest po prostu bardzo dobre i bardzo uniwersalne szkło za rozsądną, choć nie niską cenę.
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar xmaniekx
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Zgierz/Łódź
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    różnica między 200 a 300 jest olbrzymia
    jako posiadacz obu - 80-200/2.8 w najlepszej wersji i 70-300VR - napiszę tak: jestem zachwycony 70-300VR, w porównaniu do poprzednich Nikkorów z tego zakresu ten obiektyw jest rewelacyjny, nawet przy 300mm.
    80-200 to jest ekstraklasa, ale ten jest nie tak wiele gorszy, a myślę że dla większości amatorskich zastosowań wcale nie gorszy optycznie, a ma kilka olbrzymich zalet - jest mniejszy, lżejszy, prawie o połowę tańszy i ma VR. To jest po prostu bardzo dobre i bardzo uniwersalne szkło za rozsądną, choć nie niską cenę.
    Dzieki wielkie. Pomogles mi z wyborem.. Biore 70-300 VR . Moze troche ciemne ale w przylosci i tak bede go uzywal z Sb-800 albo inna lampa :P a nawet do reporterki prasowej sie nada

    Pozdraiwam
    D70s/F801/AF-S 18-70/50 1.8 MF/Mamiya Rb67 i narazie tyle wystarczy

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •