Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Biegi-maraton

  1. #1

    Domyślnie Biegi-maraton

    Witam szukam pomocy jak najlepiej ustawić Nikona D7100 zeby zrobic ladne ostre (nie zmazy)zdjęć podczas maratonu biegów-bo chcialbym uczestnikom poklikac podczas biegania... otoz jaki najlepszy dac tryb, wiadomo ze nie auto ;P najwazniejsze dla mnie opcje jakie ustawic to jaki dac af? AF-A, AF-S czy AF-C?? jaki pomiar matrycy? i ile pol ostrosci? tam max jest 51pol... i wiaodmo ze migawke wmiare szybka PROSZE o pomoc pozdrawiam mam obiektyw standardowy tzn 18-105mm

  2. #2

    Domyślnie

    Ustaw tryb S, krótki czas, AF-C, pomiar chyba punktowy i mozesz tryb seryjny, czy jak to sie zwie. Wszystko zależy od pogody, jak bedzie słońce to czas bardZo krótki (1/500) i nic ci sue nie "rozmaze". A jak bedzie kiepska pogoda, to zwiększ ISO albo wydłuż czas.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  3. #3

    Domyślnie

    czas naswietlenia 500? myslalem ze szybciej dac migawke? oki pokombinuje mi tylko zalezy na tych af-ach i polach af oki dziekuje za informacje pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz dużo światła, to daj krótszy czas, tyle na ile ci obiektyw pozwoli. Wydaje mi się, że 1/500 powinno wystarczyć.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #5

    Domyślnie Biegi-maraton

    Priorytet przesłony A z minimalnym czasem 1/500 jak pod górkę 1/800 z górki
    Auto iso ograniczone do tylu ile uważasz za akceptowalne. Pomiar punktowy jeśli bez nakryć głowy, w przeciwnym wypadku matrycowy. Af-C z wyłączona blokada śledzenia

  6. #6

    Domyślnie

    a co ma nakrycie glowy wspolnego do pomiaru? hmm chyba to zartobliwie wszystko opisales... szukam konkretnej odpowiedzi, nie mam tu ochoty na zarty na forum, pisze konkretnie wiec szukam kogos kto sie zna...

  7. #7

    Domyślnie

    Wyborów ustawień są tysiące. Ja proponuję iść na całość, dać manual i po prostu oglądać zdjęcia na monitorku i zmieniać co się nie podoba. Osobiście na pewno miałbym ustawiony pomiar centralny światła, AF w punkt i pojedynczy (AF-S), WB "pod chmurką". No a potem w domu oglądać foto do upadłego, zastanawiać się co jest w nich nie tak i cieszyć się z tych Ciekawych. Czekać na następną szansę.

    PS. O czasie koledzy już pisali, a mi się wydaje, że czytałem kiedyś coś takiego, że aby wychwycić ostrość "z ręki", należy mieć czas co najmniej dwukrotnie "przekraczający" długość ogniskowej. Tzn. jeżeli masz tele 125, to czas co najmniej 1/250. Oczywiście to zależy też od ręki, chwytu, oddechu...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pardwadwa Zobacz posta
    PS. O czasie koledzy już pisali, a mi się wydaje, że czytałem kiedyś coś takiego, że aby wychwycić ostrość "z ręki", należy mieć czas co najmniej dwukrotnie "przekraczający" długość ogniskowej. Tzn. jeżeli masz tele 125, to czas co najmniej 1/250. Oczywiście to zależy też od ręki, chwytu, oddechu...
    Tu nie chodzi o nie poruszone zdjęcia, a nie rozmnażane. Czas zależy od szybkości ruchu.

    1/500 powinna być biezpiecznym czasem przy dalszych ujęciach. Przy zbliżeniach nogi czy ręce mogą już wyjść poruszone, tu proponowałbym dla pewności w garanicach 1/800-1/1000, o ile światło na to pozwoli.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erhlik Zobacz posta
    a co ma nakrycie glowy wspolnego do pomiaru? hmm chyba to zartobliwie wszystko opisales... szukam konkretnej odpowiedzi, nie mam tu ochoty na zarty na forum, pisze konkretnie wiec szukam kogos kto sie zna...

    Robię tego typu zdjęcia od 20 lat. Nakrycie głowy, czapki, kaski oszukują pomiar punktowy bo często są czarne albo białe.
    Pomyśl zanim coś chlapniesz opryskliwego komuś kto chce Ci pomóc. Bo lenistwo to najgorsza choroba! Zamiast próbować samemu to pytasz o gotowy przepis. Ja Ci go daje, a Ty zachowujesz się jak obrażony dzieciak. Życzę powodzenia z takim podejściem

  10. #10

    Domyślnie

    do shutllet ... Poprostu nie wiedzialem oco chodzi z tymi czapkami... nigdy bym nie pomyslal ze pomiar matrycy centralny ma wplyw na czapki biegaczy,.. i to bylo dla mnie zaskoczeniem i moze dlatego tak zareagowalem mimo wszystko przepraszam i kazdemu tutaj dziekuje za wytlumaczenie Napewno poprobuje tylko jeszcze nie wiem ile dac tych af auto, 5, d9, d21 czy d51 ... ito 3D nie wiem konkretnie co to jest w af-3d

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •