Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie profil camera calibration dla nikona d610

    Słyszałem, że są dostępne specjalne presety do modułu camera calibration w lightroomie dopasowane do modelu aparatu. Widziałem coś takiego jak "dx2 mode1" ale to chyba jest tylko dla programu CaptureNx?

    Czy ktoś z was korzysta z takich profili w lightroomie???

  2. #2

    Domyślnie

    profile DX2 są już w Lightroom'ie, ale tylko dla starszych puszek jak D700, D90, itp.
    Do nowszych są tylko te naśladujące oryginalne Nikona, co są w puszkach.

    Można natomiast sobie bez problemów dograć profile, albo stworzyć własne przy pomocy narzędzi od Adobe czy używając ColorChecher'a lub mu podobnych.

    Ja mam właśnie ColorChecker'a i większość zdjęć obrabiam na podstawie profilu stworzonego w oparciu o niego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Czyli robisz zdjęcie w dziennym świetle color checher-a i ustawiasz ręcznie panel camera calibration do kolorów i odcieni szarości z karty?

    Muszę jeszcze o tym poczytać...

    W porównaniu do tych wszytych w lightrooma profili ten wykonany na color checherze daje lepsze rezultaty?

    W przypadku dogrania profili - skąd ściągnąć takie, które są poprawne tzn. jakieś takie uznane a nie niewiadomego pochodzenia?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myforroom Zobacz posta
    Rozumiem.
    Czyli robisz zdjęcie w dziennym świetle color checher-a i ustawiasz ręcznie panel camera calibration do kolorów i odcieni szarości z karty?

    Muszę jeszcze o tym poczytać...

    W porównaniu do tych wszytych w lightrooma profili ten wykonany na color checherze daje lepsze rezultaty?

    W przypadku dogrania profili - skąd ściągnąć takie, które są poprawne tzn. jakieś takie uznane a nie niewiadomego pochodzenia?
    Nie. Soft ColorChecker'a sam tworzy profil kolorów na podstawie zdjęcia. W LR używa się go już jedynie do ustalenia balansu bieli.

    Jeśli chodzi o profile - nie ma "takich uznanych". Wszystko co jest dostępne, to profile tworzone przez ludzi, czy to na bazie ColorChechera, czy innych wzorników, albo na podstawie zdjęć i własnych oczu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •