Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41

    Domyślnie

    Czy ja coś napisałem o czułości? Czułość przyrządu odpowiada przecież za precyzję pomiaru (przyrost zmiennej obserwowanej dzielony przez przyrost zmiennej mierzonej).
    Zawsze myślałem, że woltomierze służą jak sama nazwa wskazuje do pomiaru napięcia. Pewna, niewielka bezwładność przyrządów pozwala na ograniczenie wpływu drobnych zakłóceń na wynik pomiaru (Ważyłeś kiedyś na wadze analitycznej? Tam to jest bezwładność, ale pomiar jest zarówno precyzyjny, jak i dokładny, oczywiście pod warunkiem skalibrowania). W przypadku elektryczności odchyłki o trochę krótszych okresach (niż bezwładność mierników) analizuje się przy pomocy oscyloskopów i podobnych urządzeń umożliwiających prowadzenie pomiarów w pewnym zakresie czasu.
    Nie przeczę temu, że ogólnie mówiąc mierniki wskazówkowe charakteryzują się niższą dokładnością i precyzją pomiaru od mierników cyfrowych.
    Ostatnio edytowane przez kjakub ; 03-09-2014 o 00:36
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  2. #42

    Domyślnie

    Ja tylko przyczepiłem się do 100% pewności pomiaru, a czuję się jak na lekcjach fizyki za starych dobrych czasów... ^^
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •