Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D610 i konwersja plików do BW w aparacie

    Jakiś czas temu popełniłem dla znajomych trochę zdjęć kotletowych.
    Właczyłem sobie zapis na drugą kartę jpg. B&W czerwony filtr + podniesiony kontrast i ostrość.
    Sporo zdjęć wyszło bardzo dobrze, ale część wygląda jakby algorytmy się trochę pogubiły...
    Miał ktoś coś podobnego?

    RAW "zrobione w LR5 nie dostały takich niespodzianek.

    Poszukam czy mam jeszcze te jpg i zamieszczę cropy

    Cholera... wygląda na to że posłałem jpg do krainy wiecznych łowów - chyba że zostało coś na dysku backupowym

    Postaram sie opisać - krawędzie świateł - wyglądały źle - jakby ktoś je dramatycznie torturował krzywymi - pojawiły się cyfrowe obwódki

    Foty zrobione na wysokim asa - miały czasem wzorek trochę podobny do bandingu - tylko w kratkę

    Wszelkie tego typu problemy zniknęły przy konwersji z RAW
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 26-08-2014 o 19:49

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ostatnio klikałem fotki z filtrem czerwonym cokina i mialem ustawiony profil kolorów bw i z tego co zauważyłem to jak mialem ustawiony balans bieli swiatlo słoneczne to wychodzil Mi straszny banding na zdjeciach(oczywiście robiłem w raw)ale jak ustawiony mialem balans na 2500-3000 kelwina bylo juz ok Nie wiem czy Moja odp jest na temat ale pisze co zauważyłem sam(nie mam jeszcze tyle doświadczenia )

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki jest sens używania filtrów kolorowych w technice cyfrowej, skoro taki filtr masz wbudowany już na matrycy? Zakładając filtr na obiektyw pozbawiasz matrycę 3/4 światła, które może zarejestrować. Na masce Bayera działają wtedy tylko "czerwone" piksele, czyli 1/4 wszystkich.
    Stąd mogły wynikać problemy z wyglądem zdjęć - algorytmy aparatu nie radziły sobie z taką sytuacją i stąd te dziwne obwódki. Mogło to też być powodem powstawania tych kratek, które określiłeś jako banding - algorytmy nie poradziły sobie ze zdemozaikowaniem obrazu z matrycy Bayera an którym większość pikseli była czarna. Bez zobaczenia zdjęć to są co prawda tylko moje przypuszczenia, ale innego wytłumaczenia nie widzę. Lightroom ma inne algorytmy, które widocznie lepiej sobie radzą z takimi sytuacjami.
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  4. #4

    Domyślnie

    Źle chyba zostałem zrozumiany.
    Filtr "elektroniczny czerwony" (symulacja) wbudowany w oprogramowanie aparatu. Nie używałem zewnętrznego filtru.

    Niestety fot nie znalazłem - musiałem je jednak wywalić
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 27-08-2014 o 10:50

  5. #5

    Domyślnie

    A to taki gdzie ustawia się w profilach kolorów czy jeszcze można inaczej ustawić takie cos ?

  6. #6

    Domyślnie

    Bo jezeli tak to dużo lepsze efekty są zakładając filter na obiektyw,od takiego co ma się w oprogramowaniu aparatu i w Ps

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •