Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldii Zobacz posta
    Co właściwie to oznacza:
    "Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
    Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu."
    Też chciałbym wiedzieć, taką samą aktualizację wypuścili do D90, zrobiłem aktualizację i w pozycji B miałem w starszej wersji 1.00, po aktualizacji mam w pozycji B 1.01, pozycja A i L bez zmian.
    O co chodzi z tą obsługą danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach skoro ta pozycja nie została zaktualizowana, najnowsza ostatnio wypuszczona wersja kontroli dystorsji to 1.009.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #12

    Domyślnie

    Ta aktualizacja jest aktualizacją softu typu C. Ona nie aktualizuje danych kontroli dystorsji (czyli L), tylko "przygotowuje" aparat na ich aktualizację do wersji 2.0:

    "Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
    Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu."

    Można zatem oczekiwać wkrótce wypuszczenia aktualizacji danych kontroli dystorsji do wersji właśnie 2.0. Dziwne jednak, że wypuszczają aktualizację, która przygotowuje aparat do aktualizacji kontroli dystorsji, ale tej jeszcze nie wypuszczają. Jeśłi jednak faktycznie najpierw konieczna jest aktualizacja softu C, aby mógł obsłużyć nowe dane kontroli dystorsji, to wtedy wypuszczenie najpierw aktualizacji softu C, a potem za jakiś czas nowego softu L uznaję za uzasadnione (żeby co bardziej wyrywni nie zaktualizowali w odwrotnej kolejności).
    Nikon D500 z Sigmą 10-20 3.5 i Nikkorami 40 2.8 Micro, 105 2.8 Micro, AF-P 70-300 4.5-5.6 oraz Metzem 52 AF-1, wspierani przez osprzęt.
    Instagram | Flickr

  3. #13

    Domyślnie

    czyli aktualizujemy tak ?
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  4. #14

    Domyślnie

    ja zaktualizowałem. nic nie wybuchło.
    Nikon D500 z Sigmą 10-20 3.5 i Nikkorami 40 2.8 Micro, 105 2.8 Micro, AF-P 70-300 4.5-5.6 oraz Metzem 52 AF-1, wspierani przez osprzęt.
    Instagram | Flickr

  5. #15

    Domyślnie

    Ale co to jest wogóle ta kontrola dystorsji w wersji L?
    Nikon D610, Nikon D750, 2 x Yn-685, N50/1.8, Sigma 24-35/2 ART, Sigma 70-200/2.8, Sigma 85/1.4 ART i cala reszta innych rzeczy.
    www.piekne-chwile.pl

  6. #16

    Domyślnie

    coś mi tu nie pasuje , po włożeniu akumulatorków do gripa chcąc zaktualizować nową wersję c aparat odrzucił instalację : " brak oryginalnego zasilania"
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  7. #17

    Domyślnie

    oby tak nie było ,że po zainstalowaniu tego update nie będzie działał grip z aku.
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kszysiek2 Zobacz posta
    coś mi tu nie pasuje , po włożeniu akumulatorków do gripa chcąc zaktualizować nową wersję c aparat odrzucił instalację : " brak oryginalnego zasilania"
    Mnie odrzucił aktualizację na oryginalnym akumulatorze w body D90, powód, akumulator nie naładowany, stan naładowania wynosił wówczas 39%, po naładowaniu nie było żadnego problemu z aktualizacją.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #19

    Domyślnie

    otóż ja mam w pełni naładowane aku.
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  10. #20

    Domyślnie kontrola danych dystorsji wersja 2.005

    Cytat Zamieszczone przez danmus Zobacz posta
    Ta aktualizacja jest aktualizacją softu typu C. Ona nie aktualizuje danych kontroli dystorsji (czyli L), tylko "przygotowuje" aparat na ich aktualizację do wersji 2.0:

    "Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
    Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu."

    Można zatem oczekiwać wkrótce wypuszczenia aktualizacji danych kontroli dystorsji do wersji właśnie 2.0. Dziwne jednak, że wypuszczają aktualizację, która przygotowuje aparat do aktualizacji kontroli dystorsji, ale tej jeszcze nie wypuszczają. Jeśłi jednak faktycznie najpierw konieczna jest aktualizacja softu C, aby mógł obsłużyć nowe dane kontroli dystorsji, to wtedy wypuszczenie najpierw aktualizacji softu C, a potem za jakiś czas nowego softu L uznaję za uzasadnione (żeby co bardziej wyrywni nie zaktualizowali w odwrotnej kolejności).
    Jest już najnowsza wersja aktualizacji danych kontroli dystorsji, przed aktualizacją należy sprawdzić wersję oprogramowania w aparacie.
    http://www.nikonimglib.com/dcdata2/i...tml#os-windows
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •