Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Post Jakie body do fotografi z dlugim czasem naswietlania

    Szukam body z matryca z malym szumem na dużym iso, może cos polecicie z własnego doświadczenie. Na forum sa podobne posty ale już mocno przeterminowane. Może być body amatorskie jeśli tylko spelnia warunek. Potrzebuje do fotografii nocnego nieba

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon D810, ewentualnie D4s polecam.
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę mało napisałeś. Jaki masz sprzęt teraz, co cię ogranicza itp itd. Tutaj nikt nie będzie wróżyć z fusów. Każdy ma inną granicę "akceptowalności" szumu czy to wynikających z długiego naświetlania czy wysokiego ISO.

    Widziałem wiele dobrych zdjeć nocnych wykonanych starszym d7000. Nowszy sprzęt ma jednak mniejsze ograniczenia.


    Za mało info mamy od Ciebie, żeby coś doradzić.
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  4. #4

    Domyślnie

    może być używane body, generalnie 4000zl to chyba gorna granica. Obecnie mam d70s ale ten do dłuższych czasów wogole się nie nadaje zwlaszcza na nieco wyższym iso. Chciałbym fotografować z b.dlugimi czasami otwarcia powiedzmy kilka minut na niższym iso z szerokim katem duza przyslona i filtrem szarym polując na pioruny. Ale oczekuje żeby jaksc była dobra przy iso ok1600 i czasie 30sek-1min do astofotografii. chce uzyskac ostre wygwizdzone niedo bez efektu przemieszczania gwiazd.

  5. #5

    Domyślnie

    Mozliwosci kwotowe to do 4000, interesuje mnie czy może lepszy bedzie używany egzemplaz z wyższej polki czy najnowsza amatorska puszka. Obiektyw albo samyang 14mm, ew sigma Sigma 10-20mm f/4-5.6

  6. #6

    Domyślnie

    W tej cenie tylko D7100 przychodzi na myśl
    | FB | BLOG |

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rox_dol Zobacz posta
    może być używane body, generalnie 4000zl to chyba gorna granica. Obecnie mam d70s ale ten do dłuższych czasów wogole się nie nadaje zwlaszcza na nieco wyższym iso. Chciałbym fotografować z b.dlugimi czasami otwarcia powiedzmy kilka minut na niższym iso z szerokim katem duza przyslona i filtrem szarym polując na pioruny. Ale oczekuje żeby jaksc była dobra przy iso ok1600 i czasie 30sek-1min do astofotografii.
    Do astro to przede wszystkim trzeba porządnego montażu paralaktycznego z automatycznym śledzeniem. No i można użyć dość niskiego ISO z racji na bardzo długie czasy ekspozycji.


    Cytat Zamieszczone przez rox_dol Zobacz posta
    chce uzyskac ostre wygwizdzone niedo bez efektu przemieszczania gwiazd.
    To nie astro, a można powiedzieć, odłam krajobrazu.
    Aby gwiazdy nie były poruszone na szerokim kącie, to trzeba dość krótkich czasów, bo łapie się bardzo duży zakres nieba, a tym samym też "szybko" poruszające się gwiazdy. Przy Samyangu 8mm już 15-20s bywa za długo i część gwiazd jest wyraźnie poruszona. Im bliżej osi obrotu, tym poruszenie mniejsze.


    Do zdjęć nocnego nieba najlepszy będzie D7000.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć nieporuszone gwiazdy, to z reguły 600 (niektórzy stosują bardziej restrykcyjną regułę 500) wylicz sobie czasy do konkretnych ogniskowych - bo mocno przesadziłeś z tą minutą naświetlania. Będziesz miał większe pojęcie, czego szukać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •