Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75
  1. #71

    Domyślnie

    Czy żeby zdalnie wyzwalać tą lampę YN-565 będę potrzebował coś jeszcze dokupić?
    Wytłumaczcie jak jest najlepiej robić zdjęcia właśnie makijażom i paznokciom...
    Gdzie stawiać lampę? Jak używać tych sprzętów (blendarozpraszająca, parasolka, RoundFlasha, softboxa) round flasha nawet na allegro nie ma...

    Wiec kupuję YN-565
    wolałbym już na resztę sprzętu dużo nie wydawać myślę, że około 100 zł to max.

  2. #72

    Domyślnie

    Jestem początkujący i zauważyłem, że na liveview zdjęcia robione są dużo wolniej. Dopiero po około sekundzie słyszę zakończenie robienia zdjęcia.
    Jak robię przez lustro dużo szybciej robione jest zdjęcie. Czy to normalne? Czy da radę to jakość przyspieszyć przy LV?

  3. #73

    Domyślnie

    To normalne i nic nie zmienisz. Lustrzanka nie jest do robienia zdjęć w LV.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    ...Lustrzanka nie jest do robienia zdjęć w LV.
    O ile czas nie goni to jak najbardziej jest. Czasami łatwiej jest ogarnąć to co się znajduje w kadrze, a często bywa że AF choć powolny to daje lepsze efekty niż fazowy. Pomijam już sytuacje gdy chcemy wyostrzyć na coś co znajduje się poza zasięgiem pól AFu lub gdy robimy zdjęcia z pozycji gdzie wizjer jest poza zasięgiem.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewenement22 Zobacz posta
    Czy żeby zdalnie wyzwalać tą lampę YN-565 będę potrzebował coś jeszcze dokupić?
    Wytłumaczcie jak jest najlepiej robić zdjęcia właśnie makijażom i paznokciom...
    Gdzie stawiać lampę? Jak używać tych sprzętów (blendarozpraszająca, parasolka, RoundFlasha, softboxa) round flasha nawet na allegro nie ma...
    A to allegro jest jedynym miejscem gdzie można coś kupić ?? Ja bez problemów znalazłem sklep:
    https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#sa...undflash+sklep

    Wyzwalanie YN-565 - sa 2 sposoby: światło i radio.
    Światło:
    Możesz wyzwalać lampa wbudowana, ale wtedy tylko manualne ustawienia mocy.
    Możesz wyzwalać lampa z CLS master (Metz 52, 58, 64, SB-700/800/900/910, Nissin Di866, Voeloon 331EX, itp), wtedy możesz zdalnej użyć w TLL.
    Radio
    Wyzwalacze radiowe bez TTL (RF-603 II, RF-605) - ale wszystkie ustawienia tylko na lampie.
    Wyzwalacze z TTL (YN-622N-TX/622N, Pixel King Pro, Meike MK-GT600, Voeloon 810-RT) - można używać TTL, jak i manualnie zdalnie ustawiać moc lamp.

    Co do "najlepszego" robienia zdjęć - wedle własnych upodobań i pomysłu na zdjęcia.
    Tu nie ma przepisu na najlepsze. Trzeba najpierw posiąść określoną wiedzę i doświadczenie, aby wiedzieć jak odpowiednio wykorzystać posiadany sprzęt, a sposobów sa dziesiątki, jak nie setki.


    Cytat Zamieszczone przez ewenement22 Zobacz posta
    wolałbym już na resztę sprzętu dużo nie wydawać myślę, że około 100 zł to max.
    Tak się nie da. Fotografia to droga zabawa.

    Cytat Zamieszczone przez ewenement22 Zobacz posta
    Jestem początkujący i zauważyłem, że na liveview zdjęcia robione są dużo wolniej. Dopiero po około sekundzie słyszę zakończenie robienia zdjęcia.
    Jak robię przez lustro dużo szybciej robione jest zdjęcie. Czy to normalne? Czy da radę to jakość przyspieszyć przy LV?
    I tak i nie.
    W D5x00 czas robienia zdjęć na LV jest specjalnie wydłużony i aparat może zrobić kolejne zdjęcie dopiero po zapisaniu poprzedniego. Wyższe modele są szybsze.
    Ale AF działa wszędzie tak samo.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •