Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Owszem. Większość topowych przyrodnikow. Mają jednocyfrowe body, ewentualnie 5D lub D800, mają szkla typu 500/4 (i kilka innych podobnych bo nie robia 1 szklem). Tu na forum są takie osoby. W sprzecie mają od 30.0000 zl w górę. Często ponad 50-60 tysięcy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Czasem bardziej od sprzętu liczy się wiedza o bytowaniu i zwyczajach zwierząt. To nie jest tak ze będziesz miał zoom na d7000 i sarenkę "zdejmiesz " z kilometra. Bo takie zdjęcie będzie przedstawiało tylko wartość dokumentacyjną.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To nie jest tak, że na FX masz szersze kąty widzenia, bo to obiektywy dają kąt widzenia i tak się składa, że do DX i FX są jednakowo szerokie szkła.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Szersze kąty widzenia na DX? To zaley od optyki. Do DX masz dostępne szkła zoom 10-20mm. całkiem dobre i całkiem tanie. Do FX masz szkła 17-35 mm.One nie widzą szerzej, tylko wężej.
    150-600 OK, dobrze, ale to 2x więcej niż 300 mm, więc tu to (niesprawiedliwe) porównanie wygrywa.
    Ale pomyśl co będzie jak tego 150-600 podepniesz do DX, To będzie frajda - masz wtedy aż do (ekwiwalentu) 900 mm!
    Z tymi kątami widzenia to źle się wyraziłam
    Co do Tamrona - wole jednak stałkę (AF-S 300/4) oraz TC, zakres powyżej 450 mm nie jest mi niezbędny do życia, zwłaszcza, że "robię" głównie środowiskowe kadry.

    Cytat Zamieszczone przez jaroo1 Zobacz posta
    Duża rzesza przyrodników używa fx i robi świetne foty, http://www.birdwatching.pl/ luknij tu../
    Serwis odwiedzam codziennie a co do FX zgadzam się w 100%. Ogniskowa nie jest najważniejsza, trzeba wziąć pod uwagę również takie aspekty jak znajomość przyrody, umiejętność zamaskowania się, cierpliwość... Dlatego Tamron nie jest dla mnie świętym graalem, ogniskowe rzędu 500-600 mm nie są moim priorytetem. Przykład zdjęcia wykonanego D800 i Af-S 300/4 z rzeczonego portalu: http://www.birdwatching.pl/galerie-a.../zdjecie/72302 Da się? Da się!
    Swoją drogą taki Tammy waży 2 kg, a 300-tka tylko 1,5 kg. Dla kobiety to ma znaczenie

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    Czasem bardziej od sprzętu liczy się wiedza o bytowaniu i zwyczajach zwierząt. To nie jest tak ze będziesz miał zoom na d7000 i sarenkę "zdejmiesz " z kilometra. Bo takie zdjęcie będzie przedstawiało tylko wartość dokumentacyjną.
    Amen!

  4. #24

    Domyślnie

    Ostatnio żona zrobiła zdjęcie leminga 60tką na D700... to nie jest dobry przykład, bo to draństwo właziło w tym roku niemal pod nogi

    A autor odpowiedział czym "wyhacza" ptactwo - 600VR. Aby nie było. Na forum jest sporo fotografujących "trzysetami" (f2.8 i f4), jednak często wspierają się telekonwerterami. Na pewno "z marszu" łatwiej jest pracować długą ogniskową. Jeśli fotografujesz z czatowni, możesz sobie pozwolić na więcej - ty wybierasz czas i miejsce.
    A prawda mówiąca, że trzeba znać zachowanie i biologię fotografowanego gatunku jest uniwersalna. Jako entomolog sam mam często ułatwione zadanie przy fotografowaniu bezkręgowców, do których tele nie jest potrzebne
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Ostatnio żona zrobiła zdjęcie leminga 60tką na D700... to nie jest dobry przykład, bo to draństwo właziło w tym roku niemal pod nogi

    A autor odpowiedział czym "wyhacza" ptactwo - 600VR. Aby nie było. Na forum jest sporo fotografujących "trzysetami" (f2.8 i f4), jednak często wspierają się telekonwerterami. Na pewno "z marszu" łatwiej jest pracować długą ogniskową. Jeśli fotografujesz z czatowni, możesz sobie pozwolić na więcej - ty wybierasz czas i miejsce.
    A prawda mówiąca, że trzeba znać zachowanie i biologię fotografowanego gatunku jest uniwersalna. Jako entomolog sam mam często ułatwione zadanie przy fotografowaniu bezkręgowców, do których tele nie jest potrzebne
    Na pytanie o płochliwość lemingów autor zdjęcia niestety nie odpowiedział, dlatego dziękuję za rozjaśnienie tej kwestii
    Na razie fotografuję z podchodu, ale - tak jak napisałam - stawiam na ujęcia środowiskowe, a nie na atlasy, więc ogniskowa nie musi być aż tak oszałamiająca. 300-tka z TC 14 powinna w zupełności starczyć, i tak będzie to progres w porównaniu do tego, czym dysponowałam do tej pory

  6. #26

    Domyślnie

    Wiosną miałem okazję krótko pobawić się Nikkorem AF 300/4. Z TC1.4 daje świetny obrazek i w rękach wprawnego fotografa może zdziałać cuda. Mojego 70-300VR zjadł na śniadanie bez popity Ja głównie ptaki łowię głównie w miejskich parkach, więc jest o niebo łatwiej coś upolować

    PS. Co do leminga, nieświadomie skłamałem. Żona pstryknęła go... kompaktem z 20 cm Aby jednak zachować honor, ciut płochliwsze zwierzę, Apodemus agrarius ustrzelony rzeczoną 60tką i D700...
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Wiosną miałem okazję krótko pobawić się Nikkorem AF 300/4. Z TC1.4 daje świetny obrazek i w rękach wprawnego fotografa może zdziałać cuda. Mojego 70-300VR zjadł na śniadanie bez popity Ja głównie ptaki łowię głównie w miejskich parkach, więc jest o niebo łatwiej coś upolować

    PS. Co do leminga, nieświadomie skłamałem. Żona pstryknęła go... kompaktem z 20 cm Aby jednak zachować honor, ciut płochliwsze zwierzę, Apodemus agrarius ustrzelony rzeczoną 60tką i D700...
    Przypadkowo wszedł w kadr podczas przymiarki do innego stworzenia?
    Mucha nie siada
    Ostatnio edytowane przez ivonne ; 17-08-2014 o 20:25

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    Przypadkowo wszedł w kadr podczas przymiarki do innego stworzenia?
    Mucha nie siada
    W sumie tak, choć znam miejsca, gdzie można podejść te zwierzaki niemal na wyciągnięcie ręki. Grunt, złapać moment gdy zatrzymają się na chwilę, bo są niezwykle szybkie i ruchliwe.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •