Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Ja kiedyś kupiłem ze względu na syna, ale okazało się że u niego nie były problemy alergiczne, tylko migdały. Teraz nie używam codziennie. Włączałem go na parę godzin przed snem. Czuć ozon w powietrzu (jak po burzy, albo po siedzeniu w pokoju z drukarką laserową ). Czy na cokolwiek innego pomaga, nie wiem.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam taki model, od jakiś 3 lat.
    Ozonuję nim klimę w aucie. Efekt moim zdaniem jest. Bo przed ozonowaniem śmierdzi mokrą szmatą a po, już nie.
    Ozonuję także pokoje, głownie sypialnie. Okna i drzwi zamknięte w pokoju. Włączam urządzenie na 30 minut, później przez minimum 30 minut dodatkowo nie wchodzę, na koniec solidnie wietrzę.
    Od czasu do czasu stosuję też w łazience.

    Czy zabija ? nie wiem Tyle ode mnie. Jak masz dodatkowe pytania, pisz.
    pozdrawiam
    Marcin
    http://www.tycipienka.pl/

  3. #23

    Domyślnie

    Odkopię.

    Mam problem z grzybem w mieszkaniu. Warto do walki z nim zakupić ozonator? Myślałem o osuszaczu i do tego ozonowaniu mieszkania w miarę regularnie.

  4. #24

    Domyślnie

    Osuszacz jest potrzebny (to podstawowe narzędzie). Trzeba wietrzyć, najlepiej krótkim otwarciem wszystkich okien, na dwie trzy minuty. Istniejącego grzyba niestety trzeba pokonać sprejami z chlorem.
    Grzyb zaczyna się przede wszystkim w zawilgoconych, niedogrzanych rogach pomieszczeń. Tam gdzie brak cyrkulacji powietrza a warunki dla grzyba dobre.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #25

    Domyślnie

    Spreje same w sobie nic już nie dają.

  6. #26

    Domyślnie

    Bo spraye sa dla amatorow, pora na ciezszy kaliber i cos profi
    Czyli srodki ochrony roslin.

    https://www.obi.pl/search/amistar/

    Taka buteleczka 5ml starcza na 5L roztworu bodajze, nie pamietam teraz dokladnie. Czyli starczy ci na kilkanacie opryskow minimum. No nie ma grzyba zeby to wytrzymal A kosztuje kolo 15zl
    Stosowalem, nie na sciane ale na rosliny. I wszelkie grzybowe cos ustapilo.
    Stosowalem tez srodki owadobojcze tej firmy i sa bardzo skuteczne

    Sprobuj, powiedzmy ze to ostateczne chemiczne rozwiazanie
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #27

    Domyślnie

    Wystarczy kupić lampę UV-C. Taka 30-40 W to aż nadto wystarczająca. Skutkiem ubocznym używania lampy UV-C jest generowanie ozonu.
    Ważne jest tylko aby nie przebywać w pomieszczeniu w którym taka lampa jest włączona i aby potem porządnie przewietrzyć mieszkanie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #28

    Domyślnie

    Cała ściana w obleśnym grzybie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Cała ściana w obleśnym grzybie.
    Zrób audyt termowizyjny czy nie masz mostków ciepła - to wyeliminuje przyczynę jak doizolujesz te miejsca.
    Potem nagrzewnica budowlana aby osuszyć pomieszczenie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki takiej ścianie Saudek osiągnął sukces fotograficzny. Tylko, że On miał tę ścianę w piwnicy.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •