Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie problem po wywołaniu negatywu

    Dostałem dzisiaj paczkę z wywołanym negatywem. Powiem szczerze, że jestem mocno zdegustowany . Mam dziwne maźnięcie na początkowych klatkach filmu (akurat na nich mi mocno zależało). Moje pytanie brzmi wina laboranta, czy złośliwość rzeczy martwych ? (film t-max400)

    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  2. #2

    Domyślnie

    Maszyny w labach zwykle przeciągają film przez kolejne kąpiele, jeśli rolki są zabrudzone chemią mogą się pewnie takie maziaki pojawiać.

    W każdym razie to na pewno nie aparat zepsuł a z dwojga złego - uszkodzony negatyw / zepsute wołanie - obstawiałbym jednak wołanie...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę ile filmów Kodaka przepuściłem przez swoje puszki, to tylko raz miałem coś jakby galaretkę na jednej klatce tri-xa akurat.
    Także MZ zawinił lab.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Ponieważ negatyw nawija się od końca na szpulę to początkowe klatki są na wierzchu, kiedy emulsja jest mokra, podatna na uszkodzenia, bardzo łatwo jest ją uszkodzić np. o ścianki koreksu. Nie wiem w jakich warunkach był obrabiany negatyw, ale takie uszkodzenia tylko powstają na mokrym negatywie. Na suchym mogą powstać bardzo wyraźne cienkie kreski, jeżeli dostanie się piasek pod ściankę dociskową aparatu, ale nie takie wytarcia.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  5. #5

    Domyślnie

    To jest film do zimnego procesu, to jak rolki w maszynie? Chyba, że mają automat do zimnego procesu
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #6

    Domyślnie

    W mojej ocenie film nie zastał prawidłowo nawinięty do koreksu, uszkodzony fragment pozostał poza spiralą i się skleił na czas wywoływania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •