Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: seagull

  1. #1

    Domyślnie seagull

    Cześć rodacy
    Zna ktoś tą firmę? Mam możliwość kupna filtra połówkowego pomarańczowego na mój obiektyw za 5 zł. Kupować?
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  2. #2

    Domyślnie

    Seagull - kiedyś Korea, teraz China (a za chwilę Laos albo Gwinea Równikowa). Produkują głównie wężyki spustowe, wizjery kątowe itp. Raczej nienajwyższa półka. Mam jakiś ichni pilot bezprzewodowy na podczerwień. Trzeba się trochę namęczyć, żeby zadziałał prawidłowo. Filtr za 5 zł ???!!! Odmów sobie loda i kup do efektów specjalnych. Ta firma ma w ofercie polary za 50 parę zł. Cena mówi za jakość.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli coś może być z niego ciekawego?
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  4. #4

    Domyślnie

    W zamierzchłych analogowych czasach taki filtr (i to z rzadka) służył do kontrastowania nieba w fotografii czarno-białej. To samo, a nawet lepiej, można uzyskać w Photoshopie. Dodatkowo wadą takiego filtra (podejrzewam, że nakręcany) jest niemożność zmiany pozycji przejścia między pomarańczą a resztą filtra. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego filtra, to chyba wiesz co chciałbyś z nim robić. Ja bym nawet go nie zauważył. Mam gdzieś w "zasobach nienaruszalnych" filtr żółty i czerwony, które oglądały światło dzienne ostatnio gdzieś AD 1995.

  5. #5

    Domyślnie

    Przeglądałem na OLX sobie rzeczy fotograficzne do 10zł z nadzieją, że ktoś tam umieści jakiś fajny obiektyw M42 za symboliczną zł. Trafiłem na taki filtr i dlatego pytam.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •