Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91
  1. #1

    Domyślnie D610 + N24-70 2.8 pomoc w podjęciu decyzji

    Witam forumowiczów
    Jestem coraz bliżej decyzji o przesiadce na FF, mój wybór padł na D610 +N24-70 2.8 na początek, ale zanim wywalę "kupę" kasy proszę Was, użytkowników takich właśnie zestawów o opinie i sample. Zaznaczę że nie jestem jeszcze ukierunkowany w tematyce ją chciałbym się zająć, fotografuje od roku i ciekawi mnie wszystko dlatego na razie 24-70 jako najbardziej uniwersalny. Czekam na opinie, rady, sample

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robank Zobacz posta
    Witam forumowiczów
    Jestem coraz bliżej decyzji o przesiadce na FF, mój wybór padł na D610 +N24-70 2.8 na początek, ale zanim wywalę "kupę" kasy proszę Was, użytkowników takich właśnie zestawów o opinie i sample. Zaznaczę że nie jestem jeszcze ukierunkowany w tematyce ją chciałbym się zająć, fotografuje od roku i ciekawi mnie wszystko dlatego na razie 24-70 jako najbardziej uniwersalny. Czekam na opinie, rady, sample
    Sampli za D610+24-70 masz tony w internecie. Poza tym będą identyczne jak te z D600,czy niemal identyczne jak z D3X.
    A po zmniejszeniu - jak z każdego innego FX'a.

    A jeśli zastanawiasz się nad przesiadką na FX i nie wiesz co chcesz robić, to znaczy, że nie jest ci potrzeba ani przesiadkana FX, ani nawet zmiana body.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    GonzoG zależy mi na dobrym szkle. Kitowy 18-105 zbyt ciemny, 17-55 2.8 zbyt kontrowersyjny a poza tym lubię mieć dobre rzeczy na które powiedzmy że mnie stać o ile nie jest to przerost formy nad treścią, poza tym jestem strasznym "detalistą". N24-70 to o ile wiem to jeden z najlepszych zoomów ale czy w połączeniu z D610 będzie to różnica miedzy niebem a ziemią z obecnym D7000 nawet gdybym dokupił lepsze szkło pod DX oprócz 17-55 2.8?!

  4. #4

    Domyślnie

    Kupno FX+24-70 to już nawet nie przerost formy...
    Nie masz zielonego pojęcia co chce w ogóle robić a idziesz w FX, który wcale nie jest lepszy od DX.
    Poza tym kupno 24-70/2.8 - a do czego to będzie ?? Bo to nie jest szkło uniwersalne.

    A jak juz jesteś takim detalistą, to zacznij od takiego detalu jak zgłębienie wiedzy i określenie się, bo zmiana sprzętu nie poprawi twoich zdjęć. Bo po twojej wypowiedzi można tylko tyle wywnioskować.

    A... i nie oglądaj zdjęć w powiększeniu 1:1... Bo nawet i N24-70 okaże się dla ciebie szkłem które nie robi dobrych zdjęć.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    w takim razie jakie szkła doradzasz pod DX ? do krajobrazu (często jestem w górach) mój wybór padł na N 10-24 ale co dalej?, cos co zastąpiło by mi 18-105? im więcej czytam tym mniej wiem, Nie chce też targać ze sobą kilku szkieł. Mieszkam w Londynie i tu jest zawsze cos ciekawego do złapania w kadr, wiec reporterka i architektura. Poza tym sporo podróżuję więc w sumie każdy rodzaj fotografii mnie interesuje no chyba oprócz macro (na razie) dlatego tez myślałem w sumie o 24-70 o jako najbardziej uniwersalnym dobrym szkle ale żeby osiągnął pełne skrzydła musiałbym wymienić body na FF, na DX 36 to niestety za wąsko w górach

  6. #6

    Domyślnie

    Co znaczy "zastąpić 18-105" ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    w podróż zabiera się jedno uniwersalne i lekkie szkło. 24-70 to kawał kloca i szybko byś z niego zrezygnował ze względu na wagę. Ciężko napisać jaki obiektyw masz kupić. Zależy to od efektów które chcesz uzyskać. Ja jestem zakochany w 14-24 ale to też nie dla Ciebie bo ciężkie i nieporęczne. Zakres 18-105 jest dość uniwersalny. Dlaczego Ci nie pasuje?

  8. #8

    Domyślnie

    To znaczy że 18 -105 jest za ciemny i nie jest tak ostry jak 24-70 i nie tak celny a jeżeli uważasz ze tak, to cała dyskusja nie ma sensu i szkło pokroju 24-70 jest równie dobre jak 18-105 i wogole po co wydawać 6000 zł jak można tylko 1000 a efekt bedzie ten sam i jakość zdjeć ta sama
    Reasumujac po co wydawać na mercedesa S-class jak można jeździć maluchem a tak czy tak sie jedzie a na głowę nie pada
    Chce kupic dobre szkło, szeroki i w miarę uniwersalny zoom. Miał byc N24-70 a pozniej N12-24 ale to sie wiąże z wymiana body no ale wychodzi na to ze kompletnie jestem ciemny i nic nie wiem o fotografii i najlepiej bedzie wyciągnąć z piwnicy Smiene 8M

  9. #9

    Domyślnie

    Maciek N...mam dwa statywy, jeden Camlink TP-1700 kupiony na samy początku mojej przygody z fotografią za 50 zł waga: 0,nic i drugi Manfrotto + głowica ok 3kg no ale przecież za ciężki, nieporęczny i nie nadaję się do podróży, lepiej używać ten tańszy który trzęsie się przez samą wagę aparatu. Ja mam świadomość wagi 24-70 i w sumie to + do stabilności. Moje pytanie było odnośnie opinii na temat zestawu d610 +N24-70. Chodziło mi o to czy rzeczywiście odczuję DUŻĄ różnicę w jakości zdjęć

  10. #10

    Domyślnie

    Chcesz wieszać body + N24-70 na statywie za 50 zł? :0

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •