Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robank Zobacz posta
    w takim razie jakie szkła doradzasz pod DX ? do krajobrazu (często jestem w górach) mój wybór padł na N 10-24 ale co dalej?, cos co zastąpiło by mi 18-105? im więcej czytam tym mniej wiem, Nie chce też targać ze sobą kilku szkieł. Mieszkam w Londynie i tu jest zawsze cos ciekawego do złapania w kadr, wiec reporterka i architektura. Poza tym sporo podróżuję więc w sumie każdy rodzaj fotografii mnie interesuje no chyba oprócz macro (na razie) dlatego tez myślałem w sumie o 24-70 o jako najbardziej uniwersalnym dobrym szkle ale żeby osiągnął pełne skrzydła musiałbym wymienić body na FF, na DX 36 to niestety za wąsko w górach
    Nie masz zielonego pojęcia o DX i FX. Chcesz kupić szkło DX i podpinać je do FX? Wyrzucisz w błoto ok 3 tys. zł (to jest wartość 10-24 lub połowę wartości D610).

    Do Twoich celów kup D7100 + 10-24 + 16-85VR
    A jak się upierasz przy FX, to uniwersalny jest 16-35/4 VR + 24-120/4 VR.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #12

    Domyślnie

    MechOptyk z całym szacunkiem a czy Ty masz pojęcie co to jest czytanie ze zrozumieniem? gdzie ja napisałem ze chce podpinać szkło FX pod DX ? Napisałem że chciałbym kupić bardzo dobre, jasne szkło. Mój wybór padł na N24-70 ale wtedy to musiałbym przejść na FF i tu padło na D610 (btw mam d7000 to po kiego mam kupować D7100?) Pod DX jasny 17-55 odpada ze względu na dużą rozbieżność w jakości. Jak na razie wychodzi na to, że d610 +N24-70 jest nie dla mnie, za ciężki, za duzy, zdjęcia pewnie tez takie same jak mojego zestawu

  3. #13

    Domyślnie

    Kup dobre, ostre i kontrastowe szkiełko do D7000 i ciesz się nową, lepszą jakością fotek.

  4. #14

    Domyślnie

    Zostaw sobie D7000 i dokup N10-24 i N24-70. Nikt nie powiedział, że tego drugiego można tylko na FX-ie używać poza tym do Twoich celów nie jest potrzebna papierowa GO więc FX-a sobie możesz odpuścić
    Ostatnio edytowane przez Guziol ; 31-07-2014 o 14:26

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robank Zobacz posta
    To znaczy że 18 -105 jest za ciemny i nie jest tak ostry jak 24-70 i nie tak celny a jeżeli uważasz ze tak, to cała dyskusja nie ma sensu i szkło pokroju 24-70 jest równie dobre jak 18-105 i wogole po co wydawać 6000 zł jak można tylko 1000 a efekt bedzie ten sam i jakość zdjeć ta sama
    Reasumujac po co wydawać na mercedesa S-class jak można jeździć maluchem a tak czy tak sie jedzie a na głowę nie pada
    Chce kupic dobre szkło, szeroki i w miarę uniwersalny zoom. Miał byc N24-70 a pozniej N12-24 ale to sie wiąże z wymiana body no ale wychodzi na to ze kompletnie jestem ciemny i nic nie wiem o fotografii i najlepiej bedzie wyciągnąć z piwnicy Smiene 8M
    Równie dobrze można powiedzieć, po co Ci lustrzanka... to aparat dla ludzi wiedzących czego chcą, bądź chcących się uczyć tajników fotografii, to nie sprzęt dla kogoś, kto chce pstrykać sobie fotki z wycieczek.

    24-70 to nie jest szkło uniwersalne, a nawet dalekie od uniwersalności. To reporterski wół roboczy - ma być niezawodny, szybki i celny. Nie ma mowy tu o uniwersalności.
    Ani to szerokie, ani do portretów, szczególnie że 70mm jest bardzo słabe jak na jego cenę.
    Poza tym 70mm to bardzo krótko, do tego ciężki jak diabli i nie ma stabilizacji.

    A jak już tak porównujesz do samochodów, to z D610 też będziesz bardzo niezadowolony, bo to co najwyżej bidna wersja klasy A.
    Kup se od razu D4s + 14-24 + 24-70 + 70-200 + 24/1.4 + 35/1.4 + 85/1.4 + Sigmę 120-300/2.8 - masz uniewesalnie i z najwyższej półki bez kompromisów....

    A ja na wycieczki nadal będę ze sobą brał D5200+18-105.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Równie dobrze można powiedzieć, po co Ci lustrzanka... to aparat dla ludzi wiedzących czego chcą, bądź chcących się uczyć tajników fotografii, to nie sprzęt dla kogoś, kto chce pstrykać sobie fotki z wycieczek.

    24-70 to nie jest szkło uniwersalne, a nawet dalekie od uniwersalności. To reporterski wół roboczy - ma być niezawodny, szybki i celny. Nie ma mowy tu o uniwersalności.
    Ani to szerokie, ani do portretów, szczególnie że 70mm jest bardzo słabe jak na jego cenę.
    Poza tym 70mm to bardzo krótko, do tego ciężki jak diabli i nie ma stabilizacji.

    A jak już tak porównujesz do samochodów, to z D610 też będziesz bardzo niezadowolony, bo to co najwyżej bidna wersja klasy A.
    Kup se od razu D4s + 14-24 + 24-70 + 70-200 + 24/1.4 + 35/1.4 + 85/1.4 + Sigmę 120-300/2.8 - masz uniewesalnie i z najwyższej półki bez kompromisów....

    A ja na wycieczki nadal będę ze sobą brał D5200+18-105.

    ha!ha!ha! od razu miałem ochotę to napisać! ale ubiegłeś mnie...jeżeli kolegę stać i lubi mieć dobre rzeczy, to nie ma co się kombinowac, tylko powyższy zestaw! dodał bym jeszcze nową S50-tke...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  7. #17

    Domyślnie

    Nie rozumiem was, zadałem proste pytanie a otrzymuje jakies chore odpowiedzi.
    Zapytałem czy jest duża różnica w jakości a dostaje odpowiedzi typu, za ciężki, nie dla Ciebie, nie wiesz czego chcesz. Całe szczęście ze to samo pytanie zadałem na angielskojęzycznej stronie i dostałem rzeczowe odpowiedzi łącznie z samplami z obydwu zestawów. Jesli bede chciał kupic D4s i cały zestaw topowych obiektywów to kupię choćbym miał tylko fotografować cioci urodziny raz do roku, to moja sprawa. Nie chodziło o to do czego chce używać tylko o różnice w jakości a tak naprawdę nikt nie był mi w stanie tego powiedzieć. W sumie to "wywnioskowałam" że obiektywy pod FX maja taką samą jakość jak pod DX tylko ze sa 2-3 razy droższe. Żaden z was nie napisał typu " tak, jakość bedzie o wiele lepsza ale czy aż taka różnica jest Ci potrzebna do oglądania na laptopie albo w na odbitkach 10x 15" Potraficie tylko wszystko negować, nie dając żadnej odpowiedzi, oczywiscie nie wszyscy ktorzy brali udział w tej dyskusji ale większość.
    Jestescie tu jak dziura w moście, zupełnie zbędni, wielcy fotografowie z wieloletnim doświadczeniem, niepotrafiący odpowiedzieć na proste pytanie.

    GonzoG - jesli juz cos porownywalem to obiektywy 18- 105 do 24-70 wiec czytaj ze zrozumieniem

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robank Zobacz posta
    W sumie to "wywnioskowałam" że obiektywy pod FX maja taką samą jakość jak pod DX tylko ze sa 2-3 razy droższe. Żaden z was nie napisał typu " tak, jakość bedzie o wiele lepsza ale czy aż taka różnica jest Ci potrzebna do oglądania na laptopie albo w na odbitkach 10x 15"
    Obiektywy FX mają większe krycie od DX. Niekoniecznie muszą dawać lepszą jakość obrazka... Zainwestuj w szkła pod DX i zapinaj je do D7000. Do Twojego focenia (z tego co podałeś) zupełnie wystarczy DX.

    Do krajobrazów w zupełności wystarcza N18-105 przymknięte do f/5.6 czy f/8. Do tego typu zdjęć jasne szkło raczej się nie przyda.

    Edit:
    A cały "Twój problem" polega na tym, że Ty już z góry założyłeś jakiej byś oczekiwał odpowiedzi i na każdą inną się bulwersujesz.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 31-07-2014 o 16:13

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robank Zobacz posta
    Nie rozumiem was, zadałem proste pytanie a otrzymuje jakies chore odpowiedzi.
    Zapytałem czy jest duża różnica w jakości a dostaje odpowiedzi typu, za ciężki, nie dla Ciebie, nie wiesz czego chcesz. Całe szczęście ze to samo pytanie zadałem na angielskojęzycznej stronie i dostałem rzeczowe odpowiedzi łącznie z samplami z obydwu zestawów. Jesli bede chciał kupic D4s i cały zestaw topowych obiektywów to kupię choćbym miał tylko fotografować cioci urodziny raz do roku, to moja sprawa. Nie chodziło o to do czego chce używać tylko o różnice w jakości a tak naprawdę nikt nie był mi w stanie tego powiedzieć. W sumie to "wywnioskowałam" że obiektywy pod FX maja taką samą jakość jak pod DX tylko ze sa 2-3 razy droższe. Żaden z was nie napisał typu " tak, jakość bedzie o wiele lepsza ale czy aż taka różnica jest Ci potrzebna do oglądania na laptopie albo w na odbitkach 10x 15" Potraficie tylko wszystko negować, nie dając żadnej odpowiedzi, oczywiscie nie wszyscy ktorzy brali udział w tej dyskusji ale większość.
    Jestescie tu jak dziura w moście, zupełnie zbędni, wielcy fotografowie z wieloletnim doświadczeniem, niepotrafiący odpowiedzieć na proste pytanie.

    GonzoG - jesli juz cos porownywalem to obiektywy 18- 105 do 24-70 wiec czytaj ze zrozumieniem
    1. Pierwsze co dostałeś, to odpowiedź na swoje pytanie - sample D610+24-70 i opinie na tema tego zestawu w twoim przypadku.
    2. To Ty zacząłeś się rzucać, za to, że ktoś odważył się powiedzieć, że twój pomysł jest na zakup sprzętu jest zupełnie nie trafiony, szczególnie, że jasno określiłeś, że:
    Cytat Zamieszczone przez robank Zobacz posta
    Zaznaczę że nie jestem jeszcze ukierunkowany w tematyce ją chciałbym się zająć, fotografuje od roku i ciekawi mnie wszystko dlatego na razie 24-70 jako najbardziej uniwersalny. Czekam na opinie, rady, sample
    Skoro nie chciałeś słuchać rad na temat sprzętu, to po cholere się w ogóle pytasz ??

    3. A po czym wywnioskowałeś, że szkła FX i DX mają jednakową jakość ??

    4. Zbędne jest twoje idiotyczne pytanie, skoro już z góry założyłeś co kupisz... Tu nie ma kółka wzajemnej adoracji i nikt nie będzie odpowiadał zgodnie z twoimi oczekiwaniami.



    5. Czytam ze zrozumieniem...
    Jak już porównujesz 18-105 do 24-70 - to zrób konkretne porównanie - przeciętny van do jakiego Veyrona czy Koenigsegg'a....
    Będziesz miał taki "bolid" i co z tego... jak będziesz nim jeździł po drogach z ograniczeniem do 85mph... do tego nawet nie zabierzesz ze sobą ani bagażu, ani rodziny... ani też nie będziesz lepiej jeździł... no ale ważne jest posiadanie...
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 31-07-2014 o 16:32
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #20

    Domyślnie

    Absolutnie nie, nie założyłem z góry tylko nie dostałem odpowiedzi. Przejrzyj posty, czy w którymś, no oprocz jednego z ostatnich jest odpowidz na moje pytanie o N24-70. GonzoG co do zakresow to napiasalem ze gdybym zdecydował sie na FF to najpierw 24-70, pozniej 12-24 a za rok 70-200 a co to nie jest pełny zakres ? No to moze 18-300 all in one? !

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •