Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Wink 52 architektoniczne tygodnie - wyzwanie własne.

    Czołem!

    Zainspirowany różnymi projektami typu jedno zdjęcie dziennie, 52 zdjęcia w roku (w kontekście jedno na tydzień), najlepsze 10 w miesiącu etc. postanowiłem rozpocząć wyzwanie pod tytułem: "Jedno zdjęcie architektury na tydzień!"

    Dlaczego? Minęło już kilka lat odkąd przestałem się fotograficznie rozwijać, albo inaczej, odkąd czuję, że wpadłem w pewną stagnację - głównie jeśli idzie o kreatywne pomysły. Nie jestem mistrzem - a co najwyżej niepokornym uczniem, czas sobie o tym przypomnieć, cofnąć się kilka kroków aby móc iść dalej.

    Założenia:
    - Jedno nowe zdjęcie w tygodniu (niekoniecznie nowo wykonane - i niekoniecznie w konkretnym tygodniu, jednakże nie starsze niż data wykonania pierwszego pokazanego zdjęcia - oraz zrobione z myślą o realizacji tego zadania)
    - Temat lub raczej dziedzina: Architektura, krajobraz miejski, detal architektoniczny, minimale
    - Brak innych ograniczeń

    Cel:
    - Rozwijać się, być lepszym fotografem, bardziej dokładnym, uważnym, kreatywnym etc.
    - Wprowadzić więcej regularności do wypadów fotograficznych - czynnik mobilizujący
    - Poznać lepiej własny sprzęt foto - możliwości, ograniczenia etc.
    - Polepszyć umiejętności w post processingu

    Prośby do odwiedzających:
    - Konstruktywna krytyka, sugestie, wskazówki bardzo mile widziane! Nie ukrywajmy, bez tego wątek będzie miał tylko czynnik (ważny ale nie kluczowy) mobilizujący, a nie (tylko) o to mi chodzi

    Poniżej zdjęcie z poprzedniego tygodnia, gorąca prośba o komentarze, sugestie. Co jest ok, nad czym należy popracować.

    - 1 -



    Na moim profilu Flickr znaleźć można nieznacznie większe wersje prezentowanych zdjęć - w tym albumie
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  2. #2

    Domyślnie

    Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy ...


    Cześć,

    jak widać po ilości wpisów, to będzie wyzwanie także dla komentujących . Jestem średniozaawansowanym amatorem, więc skupię się przede wszystkich na własnych odczuciach.

    Zdjęcie mi się podoba. Bardzo interesujące są kolory i formy po lewej stronie kadru - odbijające się na przeciwległej elewacji słońce urządziło dobry spektakl, a Twoje zdjęcie to pokazuje. Nieco mniej entuzjastycznie odnoszę się do prawej strony sceny. W moim odczuciu plama światła na ścianie spowodowana odbiciem słońca zabiera zbyt wiele szczegółów, jest nieco zbyt duża. Pisząc o tym, mam na myśli kwestie czysto estetyczne (nie jestem przepałofobem).

    Ps. jak dla mnie trochę za ostro podałeś krawędzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem, że to wyzwanie skierowane do samego siebie. A może chcesz nas pobudzić do działania, bo marazm jakiś straszny na forum. Co do zdjęcia, to poprawne, ale banalne. Niczym jakoś nie zatrzymuje wzroku. Takie "gazetowe". Spróbuj dłużej skoncentrować się na planie fotograficznym, a na pewno znajdziesz jakiś intrygujący detal czy ciekawe linie ożywiające te dominujące kąty proste.
    sprzęt: fotografuję sercem

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadzam się w zasadzie z tym, co napisał Dune. Mam jedynie wrażenie, że kadr jest zbyt przeładowany, a mój wzrok "potyka się" o tuje i plandekę wyciągu dla niepełnosprawnych. Trzymam kciuki za realizację celów wyzwania i pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Ha, będę Ci kibicował - sam miewam od czasu do czasu podobne "zrywy"

    Co do samego zdjęcia, to przyłączę się do mcleoda - trochę za dużo wszystkiego (prawie jak za dużo nut u Mozarta ). Obróbkowo moim zdaniem nieco przesadziłeś z kontrastem i wyostrzaniem - nie wiem, czy "przepuszczałeś" to przez jakiś soft do HDR, czy tylko wołałeś RAWa, ale idę o zakład, że za miesiąc nie będzie Ci się to podobało

    He, he, zainspirowałeś mnie - może w końcu uda się wybrać na poranny maraton po poznańskim śródmieściu?
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za cenny feedback!

    Dune - dzięki za pozytywny odzew prowadzący do lawiny dalszych komentarzy!
    Z krawędziami pełna zgoda. Jest też ogromny dysonans pomiędzy lewą i prawą stroną. Zainspirowany uwagami otrzymanymi na innych forach wróciłem wczoraj w to miejsce i powtórzyłem kadr koncepcyjnie bez zmian jednakże starając się go w naturalny sposób uprościć. Efekty nie są niestety takie jakich bym chciał ponieważ światło było gorsze (trochę wcześniejsza pora). Jeszcze to przemyślę - może pokażę jeśli rezultat będzie tego wart

    Jędrula - jeśli masz ochotę zacząć podobny projekt określony indywidualnie dobranymi celami - nie krępuj się, nie mam praw autorskich
    Nie wiem jakie gazety oglądasz/czytasz - ja nie widzę tam takich zdjęć. Absolutnie nie bronię swojego, jednakże ja w gazetach widzę inne. Czy lepsze, czy gorsze - to ciężko ocenić bo są tak bardzo różne, dokumentalne - to na pewno. Ale jeśli uważasz, że tą zwykłością nawiązują do gazetowych - to szanuję to zdanie i przyjmuję z zamiarem poprawy następnym razem.

    mcleod - dzięki za cenne uwagi! Nie myślałem o tym w ten sposób.

    kkokosz - Nie używam programów stricte do HDR, to jest pojedyncza klatka wołana w LR. Przyjmuję zakład przy czym muszę przyznać, że nie pałam szczególnym sentymentem do tego zdjęcia.

    Dziękuję Wam za pomoc i liczę na to, że jeszcze kiedyś wpadniecie
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  7. #7

    Domyślnie

    Efekt drugiego tygodnia

    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  8. #8

    Domyślnie

    OK , poprawny kadr, dobre kolory. Powiem szczerze, że trudno mi się ocenia to zdjęcie, gdyż wiem, że na oglądających ten fragment budynku wrażenie robi to co widać na przestrzał, a z drugiej mam świadomość,
    że w formacie zdjęć przyjętych na forum nie sposób to oddać, pomijając odbicia w szybach itd.

  9. #9

    Domyślnie

    Dobry kadr, przyjemnie sterylne kolory, współgrające z formą budynku. Zastanawiała mnie kontrastująca kolorystycznie zieleń w głębi, ale chyba jako akcent raczej jest na plus.

  10. #10

    Domyślnie

    O, podoba się Ale skoro postawiłeś na symetrię, aż żal, że cień murku też nie dzieli podłogi na połowy Kolory na plus

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •