Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Małe porównanie obrazka z 6D (lewy) i D800 (prawy):





    Często dostaję zapytania o porównanie, to wrzucam. Obydwa profil neutralny (ten fabryczny co jest w aparacie, wszystko na 0, tylko ostrość na 4). Niedługo będę obrabiał materiał z tej imprezy to się więcej wypowiem na temat różnic w obrazie.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 23-02-2015 o 18:06
    ;]

  2. #42

    Domyślnie

    Dwa lata temu zakupiłem D 5200 z DX 17-55mm f/2.8G ( po burzliwej dyskusji na forum ) Powiem szczerze jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni , a od niedawna sam zacząłem przygodę z filmowaniem i jestem pod wrażeniem jakości obrazu ( no mowa o amatorskim oku moim ) Jedyny mankament to manualna kontrola focusa ( chyba że coś źle robię przy AF). Montuje potem w Imovie i jak na własne potrzeby , rodziny jet naprawdę ok. Musze tylko w statyw jeszcze zainwestować.
    D 5200+N 17 55/2.8

  3. #43

    Domyślnie

    Niestety trzeba się pogodzić z tym, że podczas filmowania z lustrzankowego AF niestety wiele się nie wyciągnie. Pozostaje ćwiczenie ręcznego ostrzenia

  4. #44

    Domyślnie

    Chciałem użyć do ślubów d5200 i D3200 ale rozmyśliłem się. Nie sposób wystabilizować skutecznie obrazu. Stabilizacja w sofcie sie wiaze ze mniejszaniem rozdzielczosci. Samo urzadzenie moze sie w kazdej chwili przegrzać. Problemy z recznym autofocusem. Zrezygnowalem. Poczekam, moze jak stanieje Panasonic GH4 to sprobuje jeszcze raz.
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

  5. #45

    Domyślnie

    Jak świat światem VDSLR wymagał użycia systemów stabilizacji obrazu. Z ręki można jedynie ze stabilizowanymi szkłami. Zapiąłbyś do w/w puszek szkło z IS/OS i byłby ok. W GH4 ten komfort dadzą Ci też tylko stabilizowane szkła. Ja z powodzeniem pracowałem na 14-140 ze stabilizacją często filmując z ręki.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borgan Zobacz posta
    Chciałem użyć do ślubów d5200 i D3200 ale rozmyśliłem się. Nie sposób wystabilizować skutecznie obrazu. Stabilizacja w sofcie sie wiaze ze mniejszaniem rozdzielczosci. Samo urzadzenie moze sie w kazdej chwili przegrzać. Problemy z recznym autofocusem. Zrezygnowalem. Poczekam, moze jak stanieje Panasonic GH4 to sprobuje jeszcze raz.
    Szkło które używam do filmowania z ręki to Nikkor 16-35 VR. Stabilizacja optyczna zbliżona do kamer.
    Używam też Sigmę 70-200 f2.8 VR z filmowym monopodem i też daje radę.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •