Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    do D700 to nie ma co porównywać. Poprzednio pracowałem tym body i nikt nie zaprzeczy że D800/D600 to inna bajka.
    Tu zrobiłem filmik głównie D800 + kamera do setek HMC151. Co prawda filmowane w dzień, ale iso 2500 bo obiektyw szeroki był ciemny f4
    Tu było filmowane D800 i Mark 2

  2. #22

    Domyślnie

    dodam że BW wszędzie na auto i bez korekcji

  3. #23

    Domyślnie

    Dobra. Wracamy do tematu. Kupiłem już 6D, tak się złożyło że D800 też już jest w torbie. Po pierwszych nagraniach raczej zostanę przy formie Canon - filmy, Nikon - zdjęcia. Może to się zmieni po obróbce materiału z imprezy gdzie nagrywałem obiema puszkami bo w postprocesie wiele może wyjść, ale raczej z tego co widzę po surówkach Canon zostanie.

    Więc.. Raczej będę i tak musiał zdublować szkła, bo takie jak 28, 50, 85 pasuje mieć do foto i video osobno, żeby się fotograf z filmowcem nie kłucili o to kto kiedy co może używać. Ale są pewne szkła których się używa rzadziej, np 105 macro, 70-200, 14, i je można by mieć wspólne, czyli kupiłbym wersje nikonowskie. Wtedy jak robię plener zapinam 70-200 normalnie na nikona, jak robię film to gość zakłada przejściówkę i może sobie ponagrywać np detale z daleka.

    I teraz nawiązując do...

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    [...] Używanie canona + przejściówka do szkieł nikona - koszmar i mordęga
    ... co oprócz samego faktu potrzeby zakładania tej przejściówki jeśli chcę użyć nikkora do aparatu Canon jest koszmarne i uciążliwe? Są jakieś problemy z przejściówkami? Przerywa filmowanie czy coś w ten deseń? Kilku filmowców których znam używa np 5d3 z zeiss'ami pod nikona, dla pierścienia przysłon, bo im wygodniej tak pracować, więc wszystkie szkła mają na przejściówkach i nie narzekają...

    W czym jest więc tak duży problem z przejściówkami? Pytam bo sam mam jedną, i poza wkurzającym zakładaniem/ściąganiem innych wad narazie nie zobaczyłem... (może poza inną skalą odległości na samyangu 14mm, ale jak już wiem jaka odległość na canonie odpowiada tej prawidłowej to już nie jest to problemem)
    ;]

  4. #24

    Domyślnie

    Bez wątpienia Nikonami można pięknie filmować, a Canonami fotografować, ale jako, że posiadam D300s i 600D - mam podobnie, jak Ty. 600D jakieś 90-95% filmów, ale nawet nie 1% zdjęć.

    Na 600D filmuję prawie wyłącznie ze szkłami Nikona i dla mnie koszmarne by było, gdyby ich nie można było wykorzystać. Aczkolwiek, gdy dotarła do mnie nowa przejściówka, miałem początkowo problem jak ją zdjąć z nikkora.

  5. #25

    Domyślnie

    Tak jeszcze tylko dodam że nigdzie nie namawiałem do kupna D800 do filmów Jak już to D750. Zresztą za 2 miesiące raczej się przesiądę i wówczas mogę dokładnie opisać różnice.
    Na pewno namawiam do używania jednego systemu jaki by nie był.
    Po pierwsze bardziej zbliżony obraz. Po drugie możliwość wykorzystania większej ilości szkieł bez przejściówek.
    Jeśli zahaczamy o zdjęcia to możliwość wykorzystania tych samych lamp przy użyciu kilku aparatów to też komfort i więcej możliwości.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta



    ... co oprócz samego faktu potrzeby zakładania tej przejściówki jeśli chcę użyć nikkora do aparatu Canon jest koszmarne i uciążliwe? Są jakieś problemy z przejściówkami? Przerywa filmowanie czy coś w ten deseń? Kilku filmowców których znam używa np 5d3 z zeiss'ami pod nikona, dla pierścienia przysłon, bo im wygodniej tak pracować, więc wszystkie szkła mają na przejściówkach i nie narzekają...

    W czym jest więc tak duży problem z przejściówkami? Pytam bo sam mam jedną, i poza wkurzającym zakładaniem/ściąganiem innych wad narazie nie zobaczyłem... (może poza inną skalą odległości na samyangu 14mm, ale jak już wiem jaka odległość na canonie odpowiada tej prawidłowej to już nie jest to problemem)
    Szkła fotograficzne centrowane są średnio
    Jak masz luz na przejściówce i zmieniasz np. ostrość - szkło potrafi przekręcić się lekko- przy niektórych szkłach obraz ulegał takiemu dziwnemu czasowemu zniekształceniu /zmianie (dosżło do tego że dodatkowo wciskałem papierki + lasotaśma żeby unieruchomić przejściówki/szkła

  7. #27

    Domyślnie

    Ok. Tak czy siak muszę kupić 70-200 i 90marco do zdjęć dla Nikona, i tak czy siak muszę kupić 24/35/50/85 samyanga do filmu (T1.5). Obczaję jak dwa długie szkła nikonowskie będą się sprawować na przejściówce, jeśli będą problemy to jak już coś zarobię dokupię dla canona osobne i po frytkach. Obydwa mają duże pierścienie ostrości, może nie będzie źle. Will see.

    No i byłaby jeszcze jednak zaleta kupowania szkieł pod nikona - nie byłbym związany z Canonem szklarnią, którą ciężko się wymienia. Filmowe samyangi się sprzedają na pniu więc takie szkła wymienić w razie czego nie będzie problemu, gdyby się okazało np że D820 w przyszłości zmiecie C5dm4 jakością filmu :P
    ;]

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta

    No i byłaby jeszcze jednak zaleta kupowania szkieł pod nikona - nie byłbym związany z Canonem szklarnią, którą ciężko się wymienia. Filmowe samyangi się sprzedają na pniu więc takie szkła wymienić w razie czego nie będzie problemu, ....
    Pod warunkiem że się wcześniej nie rozlecą .
    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    ....
    gdyby się okazało np że D820 w przyszłości zmiecie C5dm4 jakością filmu :P
    To jest IMHO bardzo prawdopodobny scenariusz. Jest duże prawdopodobieństwo że Canon będzie rozwijał serię C kosztem funkcji filmowania w lustrzankach. Już teraz jest tak że C100 zmiata z powierzchnii ziemi obrazkiem to co produkują dslry Canona, może poza RAWami z 5D ale to wymaga masy pracy i wydajnego kompa do sensownej pracy.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Już teraz jest tak że C100 zmiata z powierzchnii ziemi obrazkiem to co produkują dslry Canona
    Warto w tym momencie zauważyć co się składa na jakość obrazu. Kamera jest oczywiście ważna, ale najważniejsze jest oświetlenie.
    Chodzi mi o to żeby każdy rozważył zasadność inwestowania w kilkadziesiąt tysięcy w nowszą kamerę która i tak sobie NIE poradzi w każdych warunkach, lub inwestycji w oświetlenie za 2-3 tyś dzięki któremu starszy sprzęt może zachwycać jakością przez następnych kilka lat.

    Naszły mnie takie przemyślenie po współpracy z zawodowym oświetleniowcem.

  10. #30

    Domyślnie

    Ta uwaga jest oczywiście bardzo słuszna. To jest zresztą szersza sprawa ile rzeczy w filmie wpływa na końcowy efekt - głowa boli . Kamera to pikuś, no ale o kamerach było to się rozpędziłem .
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •