Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D700 problem z jednym punktem AF

    Witajcie,
    zakupiłam używane D700 na alledrogo , wszystko miało być super, extra działa, mały przebieg, niestyrany.
    Po podpięciu obiektywu (nikkor 50mm 1.4G) zobaczyłam iż na jednym skrajnym punkcie jest brak ostrości. Po prostu jej nie łapie w ogóle, cały obraz zamazany. Najpierw pomyślałam, że może wina obiektywu, więc pożyczyłam od kolegi nikkora 85mm i nadal ten sam problem.
    Czy ktoś może spotkał się z takim problemem? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
    Sprzedający nie odbiera tel ......

  2. #2

    Domyślnie

    Pociesz się myślą, że to tylko jeden punkt, a w reszcie Twój AF działa świetnie. W nowszych body pracuje prawidłowo tylko jeden punkt - centralny reszta jest dla "picu". Tak wynika z lektury forum.

  3. #3

    Domyślnie

    Przeczyść lustro przedmuchując go gruszką.Jeżeli "w miejscu" czujnika jest paproch to może być taki efekt....
    D850, F70, N 20-35/2.8, N 105/2.8, N 85/1.8, N 50/1.4, N 35/2, N 28-70/2.8, N 80-200/2.8, N 24-120/4, SB900, SB600, Manfrotto 055CB + 141RC

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Pociesz się myślą, że to tylko jeden punkt, a w reszcie Twój AF działa świetnie. W nowszych body pracuje prawidłowo tylko jeden punkt - centralny reszta jest dla "picu". Tak wynika z lektury forum.
    Przestań bredzić od rzeczy.



    Cytat Zamieszczone przez OlgaMK Zobacz posta
    Witajcie,
    zakupiłam używane D700 na alledrogo , wszystko miało być super, extra działa, mały przebieg, niestyrany.
    Po podpięciu obiektywu (nikkor 50mm 1.4G) zobaczyłam iż na jednym skrajnym punkcie jest brak ostrości. Po prostu jej nie łapie w ogóle, cały obraz zamazany. Najpierw pomyślałam, że może wina obiektywu, więc pożyczyłam od kolegi nikkora 85mm i nadal ten sam problem.
    Czy ktoś może spotkał się z takim problemem? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
    Sprzedający nie odbiera tel ......
    Możesz mieć zabrudzone jedno z luster (są 2 - główne i drugie pod spodem do AF) albo jakiś paproch na samym czujniku AF - ten najlepiej najpierw przedmuchać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Przestań bredzić od rzeczy.
    No cóż, sam uzyskałem informację na forum, że w D600/D610 tak naprawdę działa tylko punkt centralny, D700 działał na wszystkich punktach.... więc ... dawniej nazywało się to logicznym myśleniem, ale nie robię więcej OT

  6. #6

    Domyślnie

    Każdy broni swego zakupu - tak to działa... Można więc napisać bardziej lajtowo - aparaty z epoki D300/D700/D3 były sprzętem do pracy. Z nowymi konstrukcjami (poza D4) nie jest to już takie oczywiste.

    Nie spinałbym się o jakiś tam skrajny punkt AF, tylko przełączył na sąsiedni i robił zdjęcia.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Dzisiaj przeczyszczę puchę.
    Osobiście akurat lubię korzystać z tego punktu AF i jestem do niego przyzwyczajona. Denerwuje fakt, iż gdy zmieniam na ten właśnie felerny punkt z przyzwyczajenia, to ucieka mi ważny moment.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bragjure Zobacz posta
    Przeczyść lustro przedmuchując go gruszką.Jeżeli "w miejscu" czujnika jest paproch to może być taki efekt....
    Najlepiej przedmuchac gruszka sublustro, które jest pod lustrem. Tam są czujniki AF.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomoc. Body przedmuchane i jest lepiej. Ostrzy w tym miejscu, chociaż trochę długo myśli. Aparat z pewnością wyślę na dokładne czyszczenie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •