Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wieczny dylemat amatora, jak ustawić D3100 do danego wyjścia.

    Witam, wiem że tych tematów było milion pięćset sto dziewięćset, przeczytać w instrukcji, niestety ją gdzieś zapodziałem, i nie mam pojęcia gdzie ona jest, chciałbym tylko poprosić o kalibrację aparatu z obiektywem Nikkor 18-105 do słonecznego fotografowania okolicy, nic więcej chcę się przejść za dom z aparatem porobić trochę zdjęć bo chciałbym za pół roku- rok przerzucić się na coś pokroju używanego 300s a do tego chcę zabrać wprawy Nauka na własnych błędach na niewiele mi się zdała, wiem tylko i wyłączne jak ustawić ISO nic więcej, i to pozostawiam już sobie, ale do niczego innego w tym menu nie mogę dojść, prosił bym o jaką kolwiek pomoc, wiem że ktoś napisze "Idź lepiej poczytaj o tym, kup książkę o fotografii w empiku" czy coś w tym rodzaju- 25-26 idę po takową książkę
    PS: Wyszedłem już z automatu

  2. #2

    Domyślnie

    Instrukcję masz na stronie http://www.nikon.pl

    Żadnej kalibracji z obiektywem nie ma. A aparat ustawia się odpowiednio do warunków i fotografowanej sceny. Nic bardziej dokładnego nie można napisać.
    Jak nie wiesz jak, to korzystaj z programów tematycznych.

    A wyjście z automatu jest dla tych, co wiedzą cokolwiek o obsłudze aparatu i fotografii.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Na przykład jakich programów? Na serio się w tym nie orientuje, wiadomo, chciałbym wszystko od początku wiedzieć, ale tak się nie da.
    Jakoś nie robię już zdjęć automatem dość sporo czasu, więc coś w tym jest
    Ostatnio edytowane przez Sle3z ; 16-07-2014 o 03:59

  4. #4

    Domyślnie

    W D3100 na wybieraku po prawej stronie aparatu masz opcje GUIDE - na początek powinno pomóc.
    Czarny pasek na żółto haftowany

  5. #5

    Domyślnie

    Poczytaj instrukcje najlepiej z aparatem w reku.

  6. #6

    Domyślnie

    Przestaw kółko na P.
    D5100, 18-55 mm f/3.5-5.6G VR, 35 mm f/1.8G, 50 mm f/1.8G, 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR, SLIK pro 330DX

  7. #7

    Domyślnie

    Kółko na P niewiele pomoże jeśli nie ma sensownie ustawionych PC. Najlepszą opcją i tak będzie RAW
    Czarny pasek na żółto haftowany

  8. #8

    Domyślnie

    Jak dla mnie to narazie wejdź do tego automatu spowrotem. Link do instrukcji już masz. Od siebie dodam może szerokikadr.pl. czytać czytać i ćwiczyć a przede wszystkim myśleć nad tym co się robi. Oczy i głowa szeroko otwarte a efekty same przyjdą.

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
    Aparat

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sle3z Zobacz posta
    Na przykład jakich programów? Na serio się w tym nie orientuje, wiadomo, chciałbym wszystko od początku wiedzieć, ale tak się nie da.
    Jakoś nie robię już zdjęć automatem dość sporo czasu, więc coś w tym jest
    Piszesz, że wyszedłeś już z automatu, a nawet nie zajrzałeś do instrukcji swojego pierwszego aparatu.

    Zanim zaczniesz myśleć o kupnie lepszego aparatu, najpierw naucz się podstaw obsługi tego co masz. Szczególnie, że D300, o którym myślisz, to aparat dla osób bardzo dobrze znających się na rzeczy. Tam nie ma żadnego automatu. Wszystko trzeba zrobić samemu, więc bez bardzo dobrej znajomości sprzętu oraz jego funkcji nic nie zrobisz.

    Twoje zadanie domowe:
    1. Ściągnąć instrukcję, albo zgrać ją z płyty, która była z aparatem.
    2. Przeczytać cały wstęp, szczególnie opis, co jest co i do czego służy
    3. Wziąć aparat i z aparatem w rękach przeczytać instrukcję, ale nie na szybko, a tam, by zrozumieć to co robisz.
    4. Dalej ćwiczyć i poznawać aparat, czytając przy tym różne poradniki, jak np. szerokikadr.pl
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Zrobię tak jak mówicie, napisałem ze chcę się przesiąść za pół roku- rok a może dłużej, instrukcja odnaleziona! Hura! Niestety jak pobierałem tamtą, same Chińskie znaczki mi sie pojawiały, więc nic nie mogłem przeczytać.
    Szerokikadr.pl juz czytałem, ale nic do mnie to nie wniosło, a szkoda, przeglądnę jeszcze raz, patrzyłem i nic dotyczącego ''startów'' nie widziałem, jak to się mówi '' Jeśli idziesz na skróty, spodziewaj się że ten skrót pod koniec się Ci zamknie, i będziesz musiał zaczynać wszystko od nowa'' coś w stylu rób jak chcesz, ale my mówiliśmy że tak będzie lepiej

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •