Close

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 175
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z d5300 na d7100 - warta zachodu?

    Witam,

    w zasadzie temat wyczerpuje moje pytanie - czy warto pchac sie w taka zamiane?
    Od lutego cykam sobie d5300 i po prawdzie zaluje ze nie dolozylem na etapie zakupu do d7100... przede wszystkim dla ergonomii, silnika oraz lepszego AF.
    Z wifi nie korzystam, z uchylnego ekranu tez prawie wcale,gps wylaczony.
    Biorac pod uwage cashback oraz idealny stan mojego d5300 zamiana nie byłaby katastrofa pod wzgledem finansowym - pytanie tylko czy warto? Co uwazacie?
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt Ci na te pytania nie odpowie bo Ty sam musisz podjąć decyzję o ewentualnej zamianie. Skoro nie korzystasz z najważniejszych ficzerów jakie są w D5300 (wifi, gibany LCD, gps), to po ki diabeł go kupiłeś?

    P.S. Jeżeli chodzi o mnie to zawsze mnie zastanawiało kto płaci taką dużą kasę za zabawki pokroju D5300 kiedy dokładając kilka stówek może mieć aparat pokroju D7000/7100.
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    warto
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  4. #4

    Domyślnie

    To czy warto zależy tylko i wyłącznie od tego, czy dostaniesz satysfakcjonującą dla Ciebie kwotę za D5300. W innym przypadku nie warto.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Nikt Ci na te pytania nie odpowie bo Ty sam musisz podjąć decyzję o ewentualnej zamianie. Skoro nie korzystasz z najważniejszych ficzerów jakie są w D5300 (wifi, gibany LCD, gps), to po ki diabeł go kupiłeś?

    P.S. Jeżeli chodzi o mnie to zawsze mnie zastanawiało kto płaci taką dużą kasę za zabawki pokroju D5300 kiedy dokładając kilka stówek może mieć aparat pokroju D7000/7100.

    kupilem jako pierwsza lustrzanke a wymienione rzeczy wydaly mi sie wazne. Czas to zweryfikowal i aktualnie jestem bardziej swiadomym uzytkownikiem - ot blad ktory niejeden mysle popelnil.

    Roznica miedzy d5300 a d7100 w momencie zakupu to nie kilka stowek a 1k zl.
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

  6. #6

    Domyślnie

    Też uważam że warto.
    D5 + .

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli ktoś popełnia takie wpadki, to niezbyt rozważnie podchodzi do zakupu. Ale to nie zarzut bo w sumie mało kto potrafi sprecyzować swoje potrzeby. Odnośnie zamiany- jeśli masz kupca który daje satysfakcjonującą Ciebie kwotę, to zamieniaj czym prędzej...

    Edit: zresztą co tu ukrywać- mamy niekompetentnych pracowników w każdej branży i tyle.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukpep Zobacz posta
    kupilem jako pierwsza lustrzanke a wymienione rzeczy wydaly mi sie wazne. Czas to zweryfikowal i aktualnie jestem bardziej swiadomym uzytkownikiem - ot blad ktory niejeden mysle popelnil.
    To stwierdzenie wyjaśnia wszystko. A przesiadka na wyższy model uzasadniona i warta zachodu. Tym bardziej, że staż odrobiłeś już na D5300.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja nie rozumiem czemu niektórzy doradzają wymianę? A jeśli strata na D5300 będzie na tyle duża, że kwota którą trzeba będzie dołożyć okaże się całkiem znaczna? Przecież D5300 też robi zdjęcia. Szczególnie, że D5100 również robi zdjęcia... Dlatego dla mnie sprawa jest oczywista- wszystko zależy od kwoty.

  10. #10

    Domyślnie

    no wlasnie - kwestia kupca. Nie moge jeszcze dac watku na forum w dziale ze sprzedaza :P
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •