Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Nowe body

  1. #1

    Domyślnie Nowe body

    Aktualnie posiadam nikona d60 i mam w planach jego wymianę na coś bardziej zaawansowanego, jednak mam problem z wyborem. Chodzi mi dokładnie o silnik AF. Lepiej mieć silnik w body czy w obiektywie. Dodam że szukam aparatu na lata tzn. chciałbym kupić raz, a dobrze

  2. #2

    Domyślnie

    Może jeszcze napisz ile chcesz przeznaczyć kasy na zakup?

  3. #3

    Domyślnie

    jako że chciałbym kupić jeden aparat na długi czas to myślę że te 2500zł mniej więcej można przeznaczyć

  4. #4

    Domyślnie

    Więc jeszcze jedno pytanie: w grę wchodzi tylko nówka, czy może być używany?

  5. #5

    Domyślnie

    używane też biore pod uwage

  6. #6

    Domyślnie

    Z nowych możesz rozważyć D7000. Z używanych np. D300. W przypadku tego drugiego możesz zaoszczędzić około 800 zł bo za 1700 zł trafiają się sztuki w świetnym stanie. Oczywiście jak to w przypadku używek zawsze jest ryzyko. A czy je podejmiesz dla zaoszczędzenia to już musisz sam zadecydować. D300 jest już leciwym modelem, ale świetnie wyposażonym i trwałym. Wg. mnie godnym uwagi jeśli przesiadasz się z D60. A jak chcesz coś nowego to właśnie D7000.
    Z jakimi szkłami będzie miało współpracować to body? Tzn jakie posiadasz i jakie masz zamiar posiadać?

  7. #7

    Domyślnie

    Na chwile obecną mam 18-55 kita i starą sigme, która ledwo ostrzy 55-200. Nie kupowałem drogich obiektywów do tego d60 bo od razu wiedziałem że będę chciał go wymienić na coś konkretnego. Dlatego też pytam o silnik AF czy lepiej go mieć w body czy w obiektywie, żeby mniej więcej wiedzieć na co patrzeć przy kupnie

  8. #8

    Domyślnie

    Dla jednych silnik jest istotny, dla innych nie. Chyba większość nowych obiektywów posiada silnik. Ale mając silnik w body można troszkę zaoszczędzić kupując starsze szkła bez silnika. Aczkolwiek i w D7000 i w D300 silnik oczywiście jest.

  9. #9

    Domyślnie

    Silnik w body to zbędny gadżet, chyba że zamierzasz używać starych szkieł.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #10

    Domyślnie

    Nie będę oryginalny. Jak większość często poleca D5100+Sigma 17-50 tylko trzeba trochę dołożyć. Za 2800 - 3000pln kupisz (nowe).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •