Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    zreszta samyang ma tez swiatlo 2,8 a Sigm 20-24 nowych raczej nie kupisz
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  2. #22

    Domyślnie

    Moim zdaniem dwa korpusy FF na początek nie są Ci potrzebne. Tzn. nie mogę wywnioskować, czy masz doświadczenie w reportażu ślubnym czy nie.
    Bo jeśli nie, to może lepiej skupić się na pracy na jednym korpusie. A jako zapas coś z DX. D610+N24-70+SB-910 na początek wystarczy. Plus jakaś stałka, np. 50 1.8G.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  3. #23

    Domyślnie

    Pewnie DX byłby wystarczający, np. jakieś D300s - ale nie o to mi chodzi w fotografii. Wychodzę z założenia, że chce iść do przodu.
    Od 12 lat mam do czynienia z fotografią, kiedy za pierwsze poważne pieniądze jakie otrzymałem za złamanie stopy na deskorolce zakupiłem "5mpix" nówkę cyfrówke mediona, później używanego, lepszego 5mpix samsunga i za pierwsze zarobione pieniądze przez okres wakacyjny w pierwszej klasie liceum przeskok na nówkę 6mpix Nikona D70s która służy mi do dzisiaj od 6 lat.
    Teraz aby przejść na obrazek i formę która pozwoli mi się dalej rozwijać i cieszyć oko będzie wybór FF i jasnych szkieł.
    Tym bardziej, nie ukrywam że chce na zdjęciach zacząć "trzepać mamone", ale nie za wszelką cenę - tylko z pełnym zadowoleniem klientów.
    Więc wolę zacząć zbierać zestaw marzeń niż później się martwić o przejście w etap na którym mogę się znaleźć już teraz.

  4. #24

    Domyślnie

    ale kolega wyzej napisal ze DX jako zapas a nie 2xDX, FX+DX to dobry pomysl a wracajac do tematu, "Uwa by sie przydalo, moze Tokina 16-28?"
    Nie Tokina... i światło 2.8 - wole szeroki kąt jako jasny stałoogniskowy obiektyw

    to jakie szklo chcesz jasne, staloogniskowe i szerokie? bo ja takiego nie kojarze chyba ze mowa o sigmach 20 lub 24 ale 24mm bedziesz mial tamrona, wielu uzywa pod FX nikkora 14-24 f/2.8 ale to bardzo duzy wydatek a niezlym pomyslem jest chwalona przez niektorych tokina...
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  5. #25

    Domyślnie

    adrianek32 - obejrzałem Twoją galerię zdjęć i nie potrzebuję takich szerokich obiektywów jakich Ty używasz.
    Do reportaży 35mm będzie idealne aby zbytnio nie załamywać obrazu - tak aby klienci nie marudzili np. że przy krawędzi kadru ciocia Kunegunda ma wielki bebech

    2 sloty na karty pamięci w korpusie to na pewno bardzo przydatna sprawa, aby nie przejmować się utratą zdjęć w razie awarii - tym się kierowałem również między Canonem 6D a Nikonem D610. Wolałbym przyznam szczerze, posiadać 2 takie samo jakościowo body jeżeli jest taka możliwość. Gdybym chciał FF+APS-C to bym wybrał 5dmk3 + 7D.
    Ostatnio edytowane przez Rodzyn90 ; 10-07-2014 o 21:17

  6. #26

    Domyślnie

    spoko rozumiem tylko wspomniales o staloogniskowym jasnym uwa to kup procz tamrona stalki ktores z 28-35-50-85mm i gra gitara
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  7. #27

    Domyślnie

    Uwa mnie bardzo brakuje, dziś przy plenerze ślubnym czułem brak bardzo szerokiego kąta, plener odbył się w kamieńcu ząbkowickim gdzie był obszerny zamek, i przydałoby się zrobić coś bardzo szerokiego w tle zamkiem, chociaż z drugiej strony ten zamek jest remoncie, i rusztowania były z przodu umieszczone. Także szwędaliśmy się po zakamarkach. Ale szeroki, mz. to podstawa w zestawie ślubnym, mnie tego bardzo brakuje i nie mówie tu o 35 lub 28 ...

  8. #28

    Domyślnie

    W zupełności wystarczający jest Samyang 14. Braku AF nie odczuwa się, aż tak bardzo, a jest mały i lekki. A to duuży plus. Przynajmniej dla mnie. Niestety miałem kiedyś i sprzedałem i ożeniłem się z krową N14-24.
    Ostatnio edytowane przez Hamarama ; 10-07-2014 o 21:48
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  9. #29

    Domyślnie

    Troche z innej beczki. Ja mam swiadomosc ze sprzet zdjec nie robi, tylko czlowiek i ze ludzie iphonami robia lepsze zdjecia niz ja kiedykolwiek zrobie czymkoliwiek itd itp ale slub to jest sytuacja ktora sie zdarza tylko pare razy w zyciu i jakby oplacony fotograf pojawil sie na moim z samjangiem i tamronem to bym nie byl zachwycony. Polecam Ci jednak nikkory, nie musisz od razu kupowac 4. Zostaw sobie to DX'owe body i obiektyw(y) a w budzecie 20k pln powinienes sie zmiescic z d610 + nikkory 35mm 1.8g +85mm 1.8g +70-200 2.8, czy nie? Nie znam cen w PL teraz ale w usa taki zestaw to jakies 5300usd z jakas lekka doplata sie wyrobisz?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    Troche z innej beczki. Ja mam swiadomosc ze sprzet zdjec nie robi, tylko czlowiek i ze ludzie iphonami robia lepsze zdjecia niz ja kiedykolwiek zrobie czymkoliwiek itd itp ale slub to jest sytuacja ktora sie zdarza tylko pare razy w zyciu i jakby oplacony fotograf pojawil sie na moim z samjangiem i tamronem to bym nie byl zachwycony. Polecam Ci jednak nikkory, nie musisz od razu kupowac 4. Zostaw sobie to DX'owe body i obiektyw(y) a w budzecie 20k pln powinienes sie zmiescic z d610 + nikkory 35mm 1.8g +85mm 1.8g +70-200 2.8, czy nie? Nie znam cen w PL teraz ale w usa taki zestaw to jakies 5300usd z jakas lekka doplata sie wyrobisz?
    wiekszosc ludzi nie ma pojecia o sprzecie jakbym to bylo priorytetem to nikt by nie kupowal innych szkiel do nikona tylko nikkory
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •