Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zacinające się pokrętło funkcyjne d700

    Witam.

    Jak w temacie, mam problem z zacinającym się kółkiem funkcyjnym w d700 - chodzi o pokrętło znajdujące się pod kciukiem (na tylnej ściance aparatu).
    Kiedyś zdarzyło mi się to raz, w ostatnim czasie jednak zdarza się to coraz częściej: pokrętło nie reaguje. Po kilku chwilach jednak zaczyna działać i działa bez żadnych problemów.
    Nie stwierdziłem, aby przedmuchiwanie lub kręcenie pokrętłem z większym naciskiem cokolwiek zmieniało...

    Czy mieliście podobny problem?

    Miałem kiedyś awarię spustu migawki w d70s ale wartość aparatu jest na tyle mała, że postanowiłem sam się za to zabrać: kupiłem alkohol izopropylowy w spray'u, kilka razy zaaplikowałem w szczeliny wokół spustu i problem się rozwiązał.

    Czy warto ryzykować i dokonać takiego zabiegu w przypadku pokrętła funkcyjnego w d700?

    Pozdrawiam, Tomek.

  2. #2

    Domyślnie

    ...mały update: dzwoniłem do serwisu i uzyskałem informację, że prawdopodobnie czyszczenie nie pomoże: pokrętło znajduje się na jakiejś nadrukowanej płytce/taśmie, która prawdopodobnie się przetarła i trzeba będzie ją wymienić. Ale nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy, skoro pokrętło przeważnie działa normalnie a tylko czasami (coraz częściej) nie reaguje na obroty.

    Szacowany koszt to minimum 500-600zł, termin: 10 dni roboczych.

  3. #3

    Domyślnie

    Pokrętło zbudowane jest z trzech kontaktów, które przyłączone są taśmą do reszty elektroniki. Kontakty te ślizgają się po płytce drukowanej przykręconej do pokrętła. Wytarcie tego elementu praktycznie nie wchodzi w grę, jeśli już to zaśniedzenie/zatłuszczenie kontaktów. Czyszczenie jak najbardziej może wystarczyć. Nikon praktycznie w każdym modelu stosuje te same pokrętła, płytki i kontakty.
    Lać do środka izopropanol to ryzyk - można zalać elektronikę i wówczas koszta wzrosną niewspółmiernie.
    A podana cena za naprawę trochę spora...
    Ostatnio edytowane przez Obelix ; 07-07-2014 o 15:27

  4. #4

    Domyślnie

    Lekko odkopuję temat: czy możecie polecić jakiś serwis w Warszawie, któremu warto powierzyć aparat w związku z zacinającym się kółkiem?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, jak się dobrać do tego kółka, ale sugerowałbym się dopytać, czy nie trzeba otworzyć korpusu, bo wiąże się to z rozszczelnieniem i wymianą gum. Wtedy cena nie jest tak absurdalnie wysoka..
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-02-2015 o 11:50 Powód: pis.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  6. #6

    Domyślnie

    To chyba jedyna metoda, żeby się do niego dostać - tak przynajmniej powiedzieli w serwisie...

  7. #7

    Domyślnie

    Niespełna rok temu miałem problem z ciężko działającym przełącznikiem 0n/0ff/led w D300. Spryskałem kilkukrotnie takim czymś:
    Problem minął, chyba bezpowrotnie póki co. Nie zachęcam, nie odradzam. Wybór jest tylko Twój.

  8. #8

    Domyślnie

    Czy dobrze widzę, że to preparat do czyszczenia głowic w magnetowidach? Ja też mam problem z przełącznikiem w D7k, spróbowałbym jeśli polecasz.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, to jest preparat do czyszczenia głowic. Co do polecania to napisałem wyżej- nie zachęcam, nie odradzam. Mnie pomogło. A co się teraz dzieje z aparatem w środku to nie wiem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Niespełna rok temu miałem problem z ciężko działającym przełącznikiem 0n/0ff/led w D300. Spryskałem kilkukrotnie takim czymś...Problem minął, chyba bezpowrotnie póki co. Nie zachęcam, nie odradzam. Wybór jest tylko Twój.
    Ja też miałem problem ze spustem migawki w d70s - jak pisałem powyżej…i też sobie poradziłem podobnym specyfikiem.
    Ale w przypadku d700 trochę jednak się obawiam...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •