Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję za pamięć!

    Może pomocą Ci będzie - za jakiś czas - następująca drobna sztuczka... Otóż moim pierwszym obiektywem, jak powróciłem po latach do tego hobby był N18-200. Wziąłem, pojechałem w ciekawe miejsca, robiłem zdjęcia... I zawsze wtedy myślałem, ze następnym obiektywem będzie coś dłuższego, coś bardziej 'tele'.

    No i na pewnym etapie wczesnego rozwoju sprawdziłem małym programikiem, na jakich ogniskowych robię zdjęcia, sprawdzając wszystkie moje pliczki - i ku mojemu absolutnemu zdumieniu wyszło mi, ze najwięcej mam na szerokim końcu obiektywu. I choć miałem wyrobione zdanie - jak się okazało mylne - że chcę kupić tele, wyszło na to, że najbardziej brakuje mi szerokiego kąta.

    Teraz, po latach, jestem już bardziej świadomy swoich potrzeb, pewnie potrafię je celniej zdiagnozować - ale zupełnie nie dziwię się, jeśli ktoś szuka, zastanawia się i nei jest pewien.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22

    Domyślnie

    Na flickr'ze ma Pan zdjęcia np. z Hawajów czy Szwajcarii, taki typ fotografowania świata mnie odpowiada. Nie mogłam doszukać się jednak jakim obiektywem był robiony?
    P.S. taką dyskusję trudno zapomnieć.
    /*\
    [ O ] D90 N50 8.1 Sigma 10-20 4-5.6 Tamron 70-300 (bosh..) Nie moge tera pisac, jezdem za granicom

  3. #23

    Domyślnie

    Wtedy najszerszym obiektywem (poza fishem) jaki miałem był N12-24, poza tym są tam zdjęcia z N18-200 i z rzadka z S10 FishEye.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta

    No i na pewnym etapie wczesnego rozwoju sprawdziłem małym programikiem, na jakich ogniskowych robię zdjęcia, sprawdzając wszystkie moje pliczki - i ku mojemu absolutnemu zdumieniu wyszło mi, ze najwięcej mam na szerokim końcu obiektywu. I choć miałem wyrobione zdanie - jak się okazało mylne - że chcę kupić tele, wyszło na to, że najbardziej brakuje mi szerokiego kąta.
    Sprawdziłam EXIF'y z czasów kiedy miałam jeszcze dostęp do obiektywu kitowego Nikona, dużo zdjęć jest robione na ogniskowej 18 do powiedzmy 35. Uwielbiam moją N50tkę, ale czuję się ograniczona, trzeba się nagłowić,wciskać w ściany, żeby uchwycić większą część. Czasem obchodzę się po prostu smakiem. Niezastąpiona jednak jest dla detali.
    /*\
    [ O ] D90 N50 8.1 Sigma 10-20 4-5.6 Tamron 70-300 (bosh..) Nie moge tera pisac, jezdem za granicom

  5. #25

    Domyślnie

    ja bym proponowal wizyte w sklepie i podpiecie do body 10-20, 17-50, tez czasem wydawalo mi sie ze cos sie przyda a np szkla 55-300 prawie nie uzywam tylko niestety w moim miescie nie ma sklepow gdzie jest wiekszy wybor szkiel
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •