Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr polaryzacyjny do D3100 z NIKKOR 18-55mm

    Witam !
    Który wybrać filtr polaryzacyjny do Nikon D3100 z obiektywem NIKKOR AF-S 18-55mm ?
    Proszę od odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Z pewnością kołowy. Im droższy tym lepszy. Aby filtr miał sens, trzeba go odpowiednio ustawić czyli pokręcić pierścieniem. Ceny rozsądnych zaczynają się od ok. 200 zł. Warto taki z "dzyndzolem" do kręcenia filtrem. Poszukaj np. tutaj.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 30-06-2014 o 22:39
    Tutaj jest... podpis

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    80

    Domyślnie

    a masz 18-55 który kreci przednią soczewką czy ten który wyszedł w tym roku? Bo jak kreci przednią soczewką to używanie polara jest nieco skomplikowane aczkowliek da się.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spotter Patryc Zobacz posta
    Witam !
    Który wybrać filtr polaryzacyjny do Nikon D3100 z obiektywem NIKKOR AF-S 18-55mm ?
    Proszę od odpowiedź
    Wątków na temat polarów jest na tym forum sporo podam tylko jeden z nich http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=246798
    Dodam tylko, żeby kupić filtr o większej średnicy np. 67mm lub większy, ale 67mm wydaje się takim optimum. Do tego dokupujesz redukcje za kilka/kilkanaście PLN która dopasuje filtr do każdej mniejszej średnicy, zamiast filtra do każdego obiektywu za kilkaset PLN.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Wątków na temat polarów jest na tym forum sporo podam tylko jeden z nich http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=246798
    Dodam tylko, żeby kupić filtr o większej średnicy np. 67mm lub większy, ale 67mm wydaje się takim optimum. Do tego dokupujesz redukcje za kilka/kilkanaście PLN która dopasuje filtr do każdej mniejszej średnicy, zamiast filtra do każdego obiektywu za kilkaset PLN.

    Czy to wyjscie jest praktyczne? Jesli filtr 67mm bedzie poprzez reduktor nakrecony np. na 35/ 1.8 to chyba latwo go uszkodzic, niepraktycznie! Poza tym na filtr o srednicy stosownej do obiektywu mozna zalozyc dekielek, schowac kamere do torby bez odkrecania filtra.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buma2 Zobacz posta
    Czy to wyjscie jest praktyczne? Jesli filtr 67mm bedzie poprzez reduktor nakrecony np. na 35/ 1.8 to chyba latwo go uszkodzic, niepraktycznie! Poza tym na filtr o srednicy stosownej do obiektywu mozna zalozyc dekielek, schowac kamere do torby bez odkrecania filtra.
    Kiedyś kupisz obiektyw o większej średnicy i co ? kupować kolejny filtr. Ja od lat mam 77 mm i z redukcjami pasuje do wielu obiektywów.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Kiedyś kupisz obiektyw o większej średnicy i co ? kupować kolejny filtr. Ja od lat mam 77 mm i z redukcjami pasuje do wielu obiektywów.
    Nie neguje faktu, ze wiekszy filtr pasuje z redukcja do innych obiektywow, to jest oczywiste. Jednakze chyba nie jest to praktyczne. Odnosnie Twojego pytania: Tak, wowczas kupie kolejny filtr, jesli go bede potrzebowac.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buma2 Zobacz posta
    Nie neguje faktu, ze wiekszy filtr pasuje z redukcja do innych obiektywow, to jest oczywiste. Jednakze chyba nie jest to praktyczne. Odnosnie Twojego pytania: Tak, wowczas kupie kolejny filtr, jesli go bede potrzebowac.
    Oczywiście, każdy zrobi jak uzna za stosowne i jak mu odpowiada. Mi nie pasuje wydawanie kasy na kilka filtrów i targanie ich ze sobą. Wolę jeden.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    kilka filtrów i targanie ich ze sobą. Wolę jeden.[/QUOTE]

    Oczywiscie, Kazdy moze miec swoje upodobania, czy tez chec lub mozliwosc zakupu czegokolwiek, ale argument ''targania'' kilka filtrow jakos malo przekonuje biorac pod uwage fakt ''targania'' calej reszty...

  10. #10

    Domyślnie

    ...ale co jest niepraktycznego w redukcjach? Dla mnie to rozsądne i wygodne rozwiązanie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •