Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie N24-120 vs T24-70 vs S24-70

    Chciałbym mojego T 28-75 f/2.8 wymienić na coś lepszego o początkowej 24mm. Znalazłem :
    1. Nikon 24-120 f/4
    2. Tamron 24-70 f/2.8
    3. Sigma 24-70 f/2.8
    Który byłby najlepszy biorąc pod uwagę szybkość AF, ostrość, możliwość wykorzystania np. podczas ślubu i innych imprez gdzie często pracuje się w ciemnych pomieszczeniach.
    D7100 {S18-35 1.8}, D610 - {TOK16-28 2.8, T28-75 2.8, S85 1.4, T90VC, Carl Zeiss 135 2.0, N70-300, Helios 44M-5 58mm f/2.0}, 2x SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro śluby to przecież nikkor odpada, po co w ogóle go bierzesz pod uwagę?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Skoro śluby to przecież nikkor odpada, po co w ogóle go bierzesz pod uwagę?
    Osobiście nie mam w/w nikkora ale takie stwierdzenie to chyba lekka przesada. Tym bardziej, że pytający ma D610 gdzie maże wykorzystać bdb pracę matrycy na wyższych czułościach.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Osobiście nie mam w/w nikkora ale takie stwierdzenie to chyba lekka przesada. Tym bardziej, że pytający ma D610 gdzie maże wykorzystać bdb pracę matrycy na wyższych czułościach.
    Kupować coś pod śluby i wziąć f4 to chyba z lekka idiotyczny pomysł, nie wiem co w tym jest przesadą? Zwłaszcza jak za zbliżone pieniądze można mieć 2.8. Nie widzę w tym kompletnie żadnego sensu.
    Co z tego, że D610 ma dobrą prace na wysokim iso - na sali, w gorszych warunkach chciałbyś nie schodzić z iso6400?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Kupować coś pod śluby i wziąć f4 to chyba z lekka idiotyczny pomysł...
    No tu to się mocna zagalopowałeś. W różnych warunkach robiłem zdjęcia i myślę że f4 to nie taka tragedia. Na plus nikkor to 120 mm i vr.

  6. #6

    Domyślnie

    Sam mam UWA z F4 i to tylko dlatego, że na ślubach rzadko używam szerokiego, a pod inne zdjęcia jest mi potrzebne takie szkło. Jeśli bym sporo używał - zwłaszcza, że 24-120 to zakres uniwersalny to użytkowania praktycznie cały czas - to nigdy bym nie porwał się na f4. Na sali przy f4 nie schodzę poniżej iso4000 i to pod warunkiem, ze scena mało dynamiczna i mogę nieco czas wydłużyć. VR na ślubach to mało przydatna sprawa - chyba, że w kościele na kilka ujeć, na sali gdzie cały czas się coś dzieje i jest sporo ruchu to stabilizacja to właściwie bezużyteczny gadżet.
    Nie wiem jakie zdjęcia robisz, może walisz po prostu lampą na wprost a w tle to już nieistotne - wtedy faktycznie F4 może nie stanowić problemu.

  7. #7

    Domyślnie

    bierz tamrona 24-70
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    ....Nie wiem jakie zdjęcia robisz, może walisz po prostu lampą na wprost a w tle to już nieistotne - wtedy faktycznie F4 może nie stanowić problemu.
    Bez obawy takim amatorem to nie jestem uważam tylko, że zbyt szybko zdyskwalifikowałeś nikkora. Mimo, że też mam obiektywy o jasności 2,8 zdarza się fotografować imprezę np w teatrze ( nie tyko dobrze oświetloną scenę) z użycie 4 a nawet 5,6 i wierz mi idzie. OK z mojej strony wszystko.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Bez obawy takim amatorem to nie jestem uważam tylko, że zbyt szybko zdyskwalifikowałeś nikkora. Mimo, że też mam obiektywy o jasności 2,8 zdarza się fotografować imprezę np w teatrze ( nie tyko dobrze oświetloną scenę) z użycie 4 a nawet 5,6 i wierz mi idzie. OK z mojej strony wszystko.
    Zdyskwalifikowałem na podstawie własnego doświadczenia kilkuletniej pracy na ślubach. Na nie używam nawet nic pokroju 24-70 bo 2.8 to też dla mnie za ciemno (choć bardziej o głębie i obrazek mi chodzi), ale wiem, że dałbym radę tym pracować gdybym musiał. F4 to już abstrakcja. Oczywiście czasem się trafią takie warunki, że i 5.6 można użyć, ale kupując szkło które ma się sprawdzić w każdych warunkach to jest to wg mnie poroniony pomysł.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Co z tego, że D610 ma dobrą prace na wysokim iso - na sali, w gorszych warunkach chciałbyś nie schodzić z iso6400?
    Rozumiem, że przy 2,8 nie schodzenie poniżej 3200 z matrycą D610 już by nie stanowiło problemu?...
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •