Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie NIKKOR 24-70mm f/3.5-5.6

    Witam Serdecznie!
    Poszukuję informacji na temat tego obiektywu, a nigdzie nie mogę nic sensownego znaleźć. Ktoś widział, słyszał, używał? Potrzebuję taniego obiektywu o takich ogniskowych do fotografii pejzarzowej (dokładnie górskiej), jako dopełnienie dla samiego 14mm i N 80-200mm. Nie zależy mi na AF ani jasności, chcę tylko, aby obiektyw dawał ładny, ostry obrazek choćby przy f/8.

    Mam okazję kupić za ok. 150zł i poszukuję informacji na temat tego, czy warto? Czy może lepszym rozwiązaniem będzie kupno np. 28-70?

    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    to chyba obiektyw do dawnego APS, więc się nie nadaje dla Ciebie

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzedawca zapewniał, że używał z D90 ale faktycznie chyba nie ma innego takiego obiektywu niż APS, więc widocznie coś kręci.

    A jaki inny (tani) obiektyw byście polecali do krajobrazu? Potrzebuję ogniskowych w granicach 20-70mm. Nie zależy mi na AF ani na jasnym obiektywie. Tak jak pisałem - byle by dawał dobry ostry obrazek w granicach f/8.

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem taki obiektyw u Nikona nie istnieje. Albo jest pomyłka w szerokości(zaczyna się od 28mm) albo na krotkim tele( kończy sie na 85mm).
    Widziałeś to szkło?!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Moim zdaniem taki obiektyw u Nikona nie istnieje.
    Istnieje imaging.nikon.com/lineup/lens/ix/24-70mmf_35-56/

    Nawet jest na do kupienia na ebayu http://www.ebay.com/itm/Nikon-Nikkor...item20e7f4b614

    To obiektyw do tego wynalazku:

    http://www.foto-kurier.pl/archiwum_a...e-11-1996.html
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 27-06-2014 o 20:52
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    tego wynalazku nie wziąłem pod uwagę. Rzeczywiście jest też TUTAJ .
    Moja wina - nie sprawdziłem dokładnie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •