Close

Zobacz wyniki ankiety: Nikkor 18-300 mm F3.5-5.6 G czy Nikkor 18-300 mm F3.5-6.3G

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nikkor 18-300 mm F3.5-5.6 G AF-S DX ED VR II

    4 100,00%
  • Nikkor 18-300 mm F3.5-6.3G AF-S DX ED VR

    0 0%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    WhiteCraft Masz popsutą klawiaturę czy jest to lenistwo i lekceważenie czytających?

    Cytat Zamieszczone przez WhiteCraft Zobacz posta
    ... nie robie zdjec w rozdzielczosciach na bilbordy w super jakosci tylko hobbystycznie...
    Nie trzeba robić zdjęć na bilbordy, żeby były w dobrej jakości. Jak dla mnie to tłumaczenie bez sensu.

    Cytat Zamieszczone przez WhiteCraft Zobacz posta
    ... jak na razie z tych wszystkich postow na moje pytanie dowiedzialem sie ze 6.3 bedzie ciemniejsze i gorszy vr przy zdjeciach z reki...
    Źle zrozumiałeś. 6,3 ciemniejsze od czego? Gorszy VR? A gdzie to napisane?

    Napiszę raz jeszcze. W 18-300 szybciej zrobi się 6,3 i z tego można wnioskować, że przy 200mm (jak nie wcześniej) będzie już 6,3. 18-200 w tym miejscu będzie miał 5,6.
    Oczywiście to moje domysły, bo szkieł tych nie posiadam. Może ktoś to sprawdzi i napisze. Miałem 18-200 w pierwszej wersji i... leżał w torbie, bo mając z tyłu głowy, że mogę mieć lepsze/ostrzejsze zdjęcia zapięte miałem stałki. Zdjęcia robiłem hobbistycznie i nie bilbordy (D300).
    Co do VR. Chodzi o to, że przy 6,3 żeby zrobić nieporuszone zdjęcie to i tak musisz mieć duuużo światła. Żeby było ostro przy bawiących się dzieciach to VR Ci nie pomoże. VR może pomóc przy statycznych ujęciach i specyficznych kadrach, no ale tu nie o tym mowa. Jest pełno wątków tutaj - wystarczy poszukać.

    Jeżeli zawęziłeś a priori wybór do dwóch obiektywów, to jest to trochę jak wybór miedzy dżuma a cholerą. Ze względu na ciut jaśniejszy koniec wybrałbym "Nikkor 18-300 mm F3.5-5.6 G AF-S DX ED VR II nikon". I przestał czytać marketingową papkę Nikona.

    Zrobienie ankiety pod ten temat to przerost formy nad treścią.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    [...] Zrobienie ankiety pod ten temat to przerost formy nad treścią.
    Dokładnie. Mi w tej ankiecie brakuje opcji 3. tj. Żaden, na którą oddałbym swój głos.
    Nikon

  3. #23

    Domyślnie

    hehe dokladnie glos na nic bylby najlepszy i nikt Ci tutaj raczej nie odpowie ktore lepsze bo takich szkiel to raczej tutaj ludzie nie posiadaja/nie posiadali a napewno juz dwoch w/w
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Napiszę raz jeszcze. W 18-300 szybciej zrobi się 6,3 i z tego można wnioskować, że przy 200mm (jak nie wcześniej) będzie już 6,3. 18-200 w tym miejscu będzie miał 5,6.
    Oczywiście to moje domysły, bo szkieł tych nie posiadam. Może ktoś to sprawdzi i napisze.
    Jest dokładnie tak jak piszesz, czyli f/6.3 od 200 mm w górę...

    Edit:
    Do autora- chcesz jaśniejsze tele z lepszym światłem i ceną nierujnującą kieszeni to rozważ N55-300. Przy 200 mm masz f/5. Do tego krótszy koniec jest troszkę szerszy niż w innych tele (55mm vs. 70 mm). Dobry VR... Wadą może być to, że kręci mordką. Ale to już jest uzależnione od używanych filtrów, więc kwestia subiektywna.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 28-06-2014 o 15:28

  5. #25

    Domyślnie

    Wybrałabym 18-300 ten nowszy lżejszy pomimo ciemniejszego światła na końcu. Jednak nie ma szybkiego autofokusa ,czas nastawiania ostrości ok.1 sekundy, gdy 18-140 to 03-0,4 s. Też nie lubię ciągłej wymiany obiektywów. Szczególnie podczas wędrówek, gdy chce się zrobić fotkę krajobrazu i uchwycić ptaka w locie. Stabilizację ma bardzo dobrą. Rozdzielczość w centrum nie taka zła jak na tak duży zoom.Oczywiście ,że nie ma co porównywać go stało-ogniskowych jaśniejszych obiektywów, które mają zdecydowanie większą rozdzielczość (ale są droższe i trzeba mieć ich kilka, aby móc zrobić krajobraz , jak sięgnąć dalej)Jeśli go nabędziesz pokaz fotki z tego obiektywu.

  6. #26

    Domyślnie

    ho, ho mamy nowego mistrza wykopalisk
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #27

    Domyślnie

    I to nie wątkach zdjęciowych, więc nie można na belkę zwalić.
    Więc...


    Się należy, jak psu micha.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •